+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Resim olan odaya mı eve mi melek girmez? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Şema
  el-âsa limen âsa
  Reklam

  Cevap: Resim olan odaya mı eve mi melek girmez?

  Reklam  Cevap: Resim olan odaya mı eve mi melek girmez? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Resim olan odaya mı eve mi melek girmez?
  Soru: Bir hanımefendi:

  “Resim bulunan yere melekler girmez deniliyor ama peki neden? Yanlış hatırlamıyorsam, resimlerin içine cinler mi var? Yoksa şeytan mı saklanıyormuş? diye biliyorum. Bu yüzden hiç de iyi değil diye biliyorum. Yalan mı yoksa? Ben hep öyle inanmıştım ama birine sorduğumda, yok öyle bir şey dediydi. Aklım karıştı şimdi bu işin gerçeği nedir?” diye sormuş.

  Cevap: Evet, Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in dediği gibi resim bulunan yere melek girmez. Resim bulunan yere meleklerin neden girmediği bize haber verilmiyor. Kullara düşen görev, her haramın neden haram olduğunu öğrenmek değil o haramı yapmamaktır!!! Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in SAHİH hadislerine inanmanın farz olduğuna inanan birinin, resim bulunan yere melek girmeyeceğine iman etmesi gerekiyor!!!

  Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

  “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

  ‘İçerisinde heykeller yahut resimler bulunan her hangi bir eve melekler girmezler’ buyurdu.”

  Müslim: 2112/102

 2. Misafir

  Cevap: Resim olan odaya mı eve mi melek girmez?


  Reklam


  Dikkat edilirse;
  Kullanılan eşyada ki suretin minder yapılıp yere serilmesinden söz ediyor. Suret bulunan eşyaları, asmaksızın yerde kullanabilirsiniz demiyor!
  Yâni alınmış şeyin israf edilmemesi yönünden, yerde kullanılmasına cevâz görülüyor!
  Yanlış yönlendirme ile fetva makamında oturmadan kişileri yanlış bilgilendirmemelidir!.. ''Sûret olan eve, rahmet melekleri girmez.'' Hadis-i şerif'i baz alınıp üzerinde düşünülmemesi ve tartışılmaması gerekir. Resimli olması şart değildir; çiçek, ağaç gibi doğa manzarası yeterlidir ille resim olsun, diyene..

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
resim olan eve melek girmez,  resim olan eve melek girmez mi,  fotoğraf olan eve melek girer mi,  resim olan eve melek girer mi,  resim bulunan eve melek girmez,  eve angel resimleri,  resimli eve melek girer mi