+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Seytan camiye girmezmi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. soruyorum
  Emekli
  Reklam

  Seytan camiye girmezmi?

  Reklam

  Seytan camiye girmezmi? Mumsema ben sorumu söyle acikliyim
  seytan camiye girmez diye duydum, ama camilerde saflari sIkI tuttun seytan araya girmesin denilir. bide bu sitede bisey okumustum linkide hemen verebilirim:

  http://www.mumsema.com/cin-seytan/39...a-itirafi.html

  burda seytanin bizim namazi nasil bozmaya calistigi yaziyor. camidede aynisi oluyormu? yani acikcasi ben böyle seylerle karsilasiyorum.

  simdiden allah razi olsun

 2. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah

  --->: Seytan camiye girmezmi?


  Reklam


  namazda vesvese vermek için şeytan camiye girmesi gerekmez, uzaktanda şeytan vesvese verebilir ama şeytanın aşağıya yazacağım hadiste şeytanın mescide girdiğini ve düzgün olmayan/boşluk bırakılan safların arasından geçtiğini gösteriyor.

  Hz. Peygamber (s.a.s): "Safları düzgün tutun, omuzları bir hizaya getirin, boşlukları doldurun, safa girerken kardeşlerinize, ellerinizi hafifçe dokundurun, şeytana açık yerler bırakmayın. Kim safları sık tutarsa Allah onu hayra eriştirir. Kim de saflar arasında boşluk bırakırsa Allah onu hayra eriştirmez" (Müslim, Salat, 104; Ebu Davud, Salat, 93; Nesaî, Sehv, 4; Ahmed b. Hanbel, III, 154-260)  http://www.mumsema.com/s-t/48726-saf.html

 3. soruyorum
  Emekli
  allah razi olsun
  bu konuylsa ilgili sizlerden daha fazla yorum ve aciklamalar bekliyorum cünkü gercekten cok önemli konu

 4. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  Sizlerden biri mescidde iken seytan gelir, onunla oynamaya baslar. Adamin hayvani ile oynadigi gibi. Adam mucadele etmeyip ona teslim oldugunda, yellenme taklidi yapip da alay edenler gibi, o taklidi yapar, adami fitneye ugratmak icin. Boyle bir sey oldugunda suphelenip de namazi terkederek camiden cikmayin. Ne zaman koku veya ses isitirseniz o zaman baska.
  Ravi: Hz. Eb� Hureyre (r.a.)

  Şeytanın Camiye girebileceğini söylüyor kardeşim hadisler

 5. soruyorum
  Emekli
  allah razi olsun

+ Yorum Gönder