+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sürekli söz verip bozuyorum.. Allah yine beni affeder mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mrtcvk
  Devamlı Üye
  Reklam

  Sürekli söz verip bozuyorum.. Allah yine beni affeder mi?

  Reklam

  Sürekli söz verip bozuyorum.. Allah yine beni affeder mi? Mumsema Selamun aleykum arkadaşlar

  Sizlere 2 sorum olucaktı.

  1.

  Ben nefret ettiğim birşeyi alışkanlık haline getirdim ve o işi yapmamak için 'Allahım sana söz veriyorum yapmıcam' demeye başladım.Verdiğim sözleri tutuyorum ama 3 kere sözümü bozdum ve nfret ettiğim şeyi tekrar yaptım.Tekrar töbe edicem ve akıllandım artık son bozmucam yeminimi.Acaba böyle bir durumda bağışlanırmıyım.Affedilirmiyim çok merak ediyorum.

  2.


  Arkadaşlar ben bazı durumlarda durduk yere kendi kendime konuşuyorum ama sürekli birşey değil.Ara sıra oluyor.Deli olduğumu düşünmeyin sadece içimdeki ses bana yön veriyor.
  Örneğin Yüce Kuran-ı kerim i okurken birden kendi kendime 'Elindekine dikkat et o yüce Kuran-ı Kerimdir dedim.
  Ve yine birgün Allahım beni affet yaptıklarımı affet derken birden içimden 'Allah herşeyi görür duyar' dedim.Bu neden olabilir?


 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  --->: Sürekli söz verip bozuyorum.. Allah yine beni affeder mi?


  Reklam


  ve aleykumusselam.

  1-Söz verdiğinde sözünde durmak insanın kalitesini gösterir. neticede münafıkların belirtisi sözünde durmamaktır. ama bu demek değildir ki hiç bir zaman sözler bozulamaz. bazen insan içten söz verdiği halde yerine getiremeyecek durma gelir. bu durumda yapılması gereken Allah'tan af dilemektir. elbette içten af dileyen herkesi Allah affedeceğine söz vermiştir.

  2- Bu sanırım hepimizde bazen oluyor normal bir durum.

 3. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  Allah cc sözüne sadık kullarını sever....

 4. komite
  Devamlı Üye
  Allah'ın üzerine ettiğim yemini 3 kere bozdum .Bu yeminin kefareti diğer yemin kefaretleri ile aynı mıdır ?Şimdiden Allah razı olsun ..

+ Yorum Gönder
allah herşeyi affeder mi,  sürekli pişmanım diyip yine yapmak