+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kaza namazı kılmak.? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. YaZaROW
  Emekli
  Reklam

  --->: Kaza namazı kılmak.?

  Reklam  --->: Kaza namazı kılmak.? isimli yazı www.Mumsema.com--->: Kaza namazı kılmak.?
  İster 1 ister 1000. Rabbimiz sınır koymamış imamhatipli kardeşin de dediği gibi.

  (Allah günde 1000 rekat kaza namaz kılanlardan eylesin borçluları. Amin)


 2. hüseyin_92
  Devamlı Üye

  --->: Kaza namazı kılmak.?


  Reklam


  ALLAH razı olsun mümin kardeşlerim

 3. hüseyin_92
  Devamlı Üye
  Peki mesela ben kılmaya basladım her gün bir vakit kaza namazı kılıyorum.
  2 gün sonra öldüm ALLAH Affeder değilmi.?

 4. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  Kardeşim onu ancak ALLAH C.c bilir ama namazını kılan insanın imanı kuvvetli olur imanı kuvvetli olan ibadetini yapar ibadetini yapan insan'ı ALLAH C.c sever ALLAH C.c' sevdiği insanı CENNET'le mükafatlandırır !

  Çoğumuzun kaza namazı vardır (ister istemez) Bu Yüzden 5 vakit namazda'da kaza namazlarınızı kılarsanız ama zorla kıldırılıyormuş gibi insan sıkıntı hissetmemeli temiz kalple kendi isteği ile ALLAH C.c çokça zikretmek gerekir

  İnanmak Başarmanın Yarısıdr

 5. YaZaROW
  Emekli
  İşte bundan emin olamadığımız için bu koşuşturma bu çaba içerisindeyiz Yaşamın da biraz anlamı o sanki. Allah'ımızın affına nail olmak ve rızasını kazanmak için çabalamanın verdiği gurur.

  Elhamdülillah Müslümanız


 6. hüseyin_92
  Devamlı Üye
  Yani birgünde 1 vakitte kaza kılsam 5 vakitte kaza kılsam 2 günsonra ölürsem borçlu olarak gitmis olurum demi

 7. YaZaROW
  Emekli
  Öyle söyleyebiliriz ama en doğrusunu Allah bilir. Fakat öyle düşünmeniz sizin kötülüğünüze. Size verdiğim yazıyı okumadınız sanırım okusaydınız hayata biraz daha olumlu bakardınız. Şu açıdan düşünebilirsiniz mesela: "Rabbim bana bu kaza namazlarımı kılmayacak vakti verdi. Kılacak vakti de verir. Zamanın hakimi yanlız odur." Bir günde dediğim defter uygulamasını yaptıktan sonra vakit vakit ama. Her vaktin boşluğu olacak kıldıkça dolduracaksınız. Bu şekilde yaparsanız eğer bir günde 10 günün kazasını kılsanız ben kendimden biliyorum zor ama herkesin azmi başkadır. Düşünün 10 senelik kaza borcunuz 2-3 senede bitivermiş. O yüzden kötü düşünmek yerine iyi düşünmek gerek.

 8. tek_dileğim
  Üye
  Selamun aleyküm kardeşim..
  Kaç yıllık kaza namazı borcunuz olduğunu hesapladıktan sonra, her vakit namazınızın ardından kaza namazı kılabilirsiniz. Bunu düzenli bir şekilde her gün yaparsanız, beş vakit namazın ardından 1 günlük kılarsanız 1 senede 1 senelik kaza borcunuzu bitirmiş olacaksınız. Damlaya damlaya göl oluyor..
  Ben bu şekilde kaza namazlarımı kıldım elhamdülillah..
  Zor değil kardeşim.. 6 senelik kaza borcumu, günde 2 günlük kılarak 3 senede bitirmiş oldum Rabbimin izniyle.. Rabbim namazını dosdoğru, ihlasla, huşu içerisinde kılanlardan eylesin.. Rızasından ayırmasın bizleri. Rabbim yardımcınız olsun..

 9. hutoğlu
  Devamlı Üye
  ben 34 yaşındayım namaza yeni başladım amcam hoca babam çocukken öğretirdi bizede öğrenmedik namaz surelerini dahi bilmiyordum doğru dürüst babamın bir arkadaşı rastladı bana daha 16 yaşında felandım bana namaz kılıyormusun dedi bende kılmıyorum dedim kılacakmısın dedi inşallah dedim bana değil dedi rabbine söz veriyormusun bana söylemiş olman bişey değiştirmez söz verdim aradan 18 sene geçti bugün yarın derken Rabbim bir kulunu vesile etti onu hatırladıkça rabbim dedim yarın dedim kılarım yarın yine yarın dedim birgün içimden murat yarınların sonu yok başlamadan nereden bileceksin kılıp kılamayacağını dedim kitaplardan baktım sizden sordum işte rabbimin huzurundayım günde 10 vakit kılıyorum bir vaktin namazı birde birde kılmadığım zamanın farzını değil olduğu gibi kaç rekatsa o kadar Rabbim kabul etsin inşallah ve cümlenizden Allah razı olsun şimdi sizlerden bilmediklerimi öğreniyorum

 10. hüseyin_92
  Devamlı Üye
  İnş ALLAH affeder benimde kazalarımı.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12