+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mumsema neye bağlı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Altundal
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Mumsema neye bağlı

  Reklam  Cevap: Mumsema neye bağlı isimli konu Mumsema.com Cevap: Mumsema neye bağlı
  selamın aleyküm
  Mumsema neye bağlı mumsema olarak biz bir cemate bağlımıyız yada tarikata yani hocamız kimdir hangi hocayı örnek almalıyız soranlara mumsema cematindenim yada tarikatındanım diyebilirmirim.
  ve aleykumusselam.

  Kuran ve Sünnete bağlı

  Forum Kuralları

  1. Forum'da Kur'an ve Sünnete uymayan bütün konular silinir


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Mumsema neye bağlı


  Reklam


  Kuran ve Sünnete bağlı
  eyvallah kısa ve öz

 3. hurrican
  Üye
  Bu cevaplar yalandır. İşte isbâtı. http://www.mumsema.com/sizden-gelen-...a-dunyasi.html

  Ayrıca bu konuda yöneticiye de mesaj atmışımdır. Tabi hiç bir cevap yok. Site hangi cemâate bağlıymış?

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Kardeş biz burda kimsenin savunuculuğunu yada avukatlığını yapmıyoruz. Elimizden geldiği kadar bildiklerimizi kardeşlerimizle paylaşıyoruz. Mum hocamızın ve diğer hocalarımızın ışıklarından faydalanıp, bu ışığı başkalarına yansıtmaya çalışıyoruz.
  Allah bu site emeği geçenlern razı olsun.

 5. Hoca
  erimeye devam...
  Bu cevaplar yalandır. İşte isbâtı. Hakk, Adalet, vicdân, menfâat, cemaatpereslik, hakperestlik, etmebulma dünyası

  Ayrıca bu konuda yöneticiye de mesaj atmışımdır. Tabi hiç bir cevap yok. Site hangi cemâate bağlıymış?
  Yalancı isek kendine doğruların bulunduğu bir ortam bulman dileklerimizle..

 6. hurrican
  Üye
  Yalancı değil iseniz, müdâfa niteliğindeki yazıyı asmama niçin izin vermediğinizi ve yönetime attığım mesajı niçin cevaplamadığınızı nasıl açıklayacaksınız.

 7. Hoca
  erimeye devam...
  Yalancı değil iseniz, müdâfa niteliğindeki yazıyı asmama niçin izin vermediğinizi ve yönetime attığım mesajı niçin cevaplamadığınızı nasıl açıklayacaksınız.
  Bir konuna izin vermeyişimiz bizim yalancı olduğumuzu göstermez ama yalan söylemediğimiz halde yalancılıkla bizi itham etmen terbiyesizliktir/ahlaksızlıktır.

  Bütün dini öğrendiniz yaşadınızda islam alimlerini eleştirme mi kaldı!
  Haddini bilmezler!

 8. hurrican
  Üye
  Biz had bilmez bir câhil isek,, Yüksek ve geniş ilminiz ile yapıştırdığımız yazıya cevap verirsiniz,, hem bizim had bilmezliğimiz ve câhilliğimiz açığa çıkar hem de sizin âlimlerinizin yülsek ilmi tebâyün eder... Bu yolu tercîh etmeyip yazı silmek ve yayınlanmasına dahî izin vermemek bir meseleyi örtmek ve perdelemek anlamına gelir... Bir meselede gerçeğin açığa çıkmasına izin vermemek,, Hakk'a değil başka unsurlara taraf olmayı iktizâ eder...

 9. Şema
  el-âsa limen âsa
  Biz had bilmez bir câhil isek,, Yüksek ve geniş ilminiz ile yapıştırdığımız yazıya cevap verirsiniz,, hem bizim had bilmezliğimiz ve câhilliğimiz açığa çıkar hem de sizin âlimlerinizin yülsek ilmi tebâyün eder Bu yolu tercîh etmeyip yazı silmek ve yayınlanmasına dahî izin vermemek bir meseleyi örtmek ve perdelemek anlamına gelir Bir meselede gerçeğin açığa çıkmasına izin vermemek,, Hakk'a değil başka unsurlara taraf olmayı iktizâ eder
  Yazıya izin vermeyişimiz yalancı olduğumuzu mu gösterir?
  Ahrette bu ithamından dolayı hesaplaşacağız!


 10. hurrican
  Üye
  BU SİTE BİR CEMÂATE MENSÛP MUDUR? SORUSUNA MODERATÖRLER TARAFINDAN bu sütunda ŞU CEVAPlar VERİLMİŞ:


  ""mumsema.com un tarikatı (yolu) Kur'an ve Sünnet tir. Bunun dışında hiçbir cemaate yada tarikata bağlı değildir.""

  ""mumsema'da direk Allah'a bağlıdır.Herhangibir tarikata yada cemaate bağlı değildir.""

  ""mumsema hicbir tarikata bagli olmadigi gibi mumsema cemaati diye birsey yoktur kardesim.kuran ve sunnet,sahih hadisler cercevesinde cevap alirsin sorularina.bu ucune uymayan birseyde uyaririz birbirimizi""

  SAATLERCE EMEK VERDİĞİM ve kopyalamadığım YAZILAR SİLİNDİKTEN VE FETHULLAH GÜLEN'E KARŞI YAPIŞTIRDIĞIM MÜDÂFA YAZISI (Dikkat edin müdâfâ niteliğindek bir yazı) nin SÜREKLİ SİLİNMESİNDEN SONRA... ŞU MESAJI ATMIŞTIM: ""Fethullah Gülen'in Vahdet-i Vücud'u eleştirdiği en uzun yazısına müdâfa olarak ilk defa cevap yazan bir hocanın hakaret içermeyen yazısını iki defa siteye asma teşebbüsünde bulundum. Hem yazım (emeğim) silindi hem de süreli olarak uzaklaştırıldım. BU sitede, Bu yazıyı asmama ve müslümanların istifadesine sunmama karşı çıkmayacak bir yönetici yok mu?""

  VE YÖNETİCİ ŞU CEVÂBI VERDİ: ""Müslümanların arasına fitne sokacak tüm konuları siliyoruz. Bu yazının hiç bir Müslümana getirisi yoktur müsade etmiyoruz.""

  Halbuki, aynı üslûb ile bu sitede, Süleymân Hilmi Tunahan'a karşı yazılan vahdet-i vücud müdafası yazısını asmıştım ve halâ yayındadır... Fakat Fethullah Gülen'i ilmî olarak aciz bırakan, velâyet ehli olmadığını ilmi olarak gösteren ve hakaret içermeyen bu yazının asılmasına izin verilmedi...

  Şimdi soruyorum, yukarıdaki ifâdelerle sitenizin bir cemaat mensubu olmadığını, Direk Hakk'a bağlı olduğunu iddia ve ilan etmişsiniz. Bu nasıl Hakk'a bağlılık ki, Fethullah Gülen'e Karşı en derin islâmi bir mevzûda, bir saldırı yazısına karşı savunma hakkına izin vermiyorsunuz. Fethullah Gülen'i İLMÎ olarak küçük düşüren bu yazıyı perdelemek, sizin direk olarak Hakk'a bağlılık iddiânızı çürütmüyor mu?

  Terbiyesiz ahlâksız ve haddbilmez diyerek, şahsıma hakaret eden bu sitedir... Bundan daha önemlisi, saatlerce, dikkat edin saatlerce emek vererek yazdığım yazıları pervâsızca silen sizsiniz ve Ahirette hesaplaşacağız diyorsunuz.

  Âhirette kimse kimseden hesâp soramaz. Allah herkesten hesâp sorar, ve herkesin hakkını herkese iade eder... İlmi meselelerin tartışılması ve bilgilerin müslümanların istifadesine sunulması için kurulduğu varsayılan bir islami forum sitesinde, Hakk'ı değil, başka şahısları gözeterek, onlar âlim diyerek saygısızlık yapmayın diyerek cevap yazılarına izin vermiyorsunuz. E izin verin de herkes görsün bakalım, hangisi âlim? Fethullah Gülen mi Hakk'ı daha iyi tanıyor, yoksa müdâfa yazısıyla cevap veren hoca mı? Niçin insanların kıyas yapmasına izin vermiyorsunuz?

  Niçine cevap verme konusuna giremiyoruz tabi...

 11. Şema
  el-âsa limen âsa
  BU SİTE BİR CEMÂATE MENSÛP MUDUR? SORUSUNA MODERATÖRLER TARAFINDAN bu sütunda ŞU CEVAPlar VERİLMİŞ:

  ""mumsemacom un tarikatı (yolu) Kur'an ve Sünnet tir Bunun dışında hiçbir cemaate yada tarikata bağlı değildir""

  ""mumsema'da direk Allah'a bağlıdırHerhangibir tarikata yada cemaate bağlı değildir""

  ""mumsema hicbir tarikata bagli olmadigi gibi mumsema cemaati diye birsey yoktur kardesimkuran ve sunnet,sahih hadisler cercevesinde cevap alirsin sorularinabu ucune uymayan birseyde uyaririz birbirimizi""
  SAATLERCE EMEK VERDİĞİM ve kopyalamadığım YAZILAR SİLİNDİKTEN VE FETHULLAH GÜLEN'E KARŞI YAPIŞTIRDIĞIM MÜDÂFA YAZISI (Dikkat edin müdâfâ niteliğindek bir yazı) nin SÜREKLİ SİLİNMESİNDEN SONRA ŞU MESAJI ATMIŞTIM: ""Fethullah Gülen'in Vahdet-i Vücud'u eleştirdiği en uzun yazısına müdâfa olarak ilk defa cevap yazan bir hocanın hakaret içermeyen yazısını iki defa siteye asma teşebbüsünde bulundum Hem yazım (emeğim) silindi hem de süreli olarak uzaklaştırıldım BU sitede, Bu yazıyı asmama ve müslümanların istifadesine sunmama karşı çıkmayacak bir yönetici yok mu?""
  VE YÖNETİCİ ŞU CEVÂBI VERDİ: ""Müslümanların arasına fitne sokacak tüm konuları siliyoruz Bu yazının hiç bir Müslümana getirisi yoktur müsade etmiyoruz""

  Halbuki, aynı üslûb ile bu sitede, Süleymân Hilmi Tunahan'a karşı yazılan vahdet-i vücud müdafası yazısını asmıştım ve halâ yayındadır Fakat Fethullah Gülen'i ilmî olarak aciz bırakan, velâyet ehli olmadığını ilmi olarak gösteren ve hakaret içermeyen bu yazının asılmasına izin verilmedi
  Şimdi soruyorum, yukarıdaki ifâdelerle sitenizin bir cemaat mensubu olmadığını, Direk Hakk'a bağlı olduğunu iddia ve ilan etmişsiniz Bu nasıl Hakk'a bağlılık ki, Fethullah Gülen'e Karşı en derin islâmi bir mevzûda, bir saldırı yazısına karşı savunma hakkına izin vermiyorsunuz Fethullah Gülen'i İLMÎ olarak küçük düşüren bu yazıyı perdelemek, sizin direk olarak Hakk'a bağlılık iddiânızı çürütmüyor mu?
  Terbiyesiz ahlâksız ve haddbilmez diyerek, şahsıma hakaret eden bu sitedir Bundan daha önemlisi, saatlerce, dikkat edin saatlerce emek vererek yazdığım yazıları pervâsızca silen sizsiniz ve Ahirette hesaplaşacağız diyorsunuz

  Âhirette kimse kimseden hesâp soramaz Allah herkesten hesâp sorar, ve herkesin hakkını herkese iade eder İlmi meselelerin tartışılması ve bilgilerin müslümanların istifadesine sunulması için kurulduğu varsayılan bir islami forum sitesinde, Hakk'ı değil, başka şahısları gözeterek, onlar âlim diyerek saygısızlık yapmayın diyerek cevap yazılarına izin vermiyorsunuz E izin verin de herkes görsün bakalım, hangisi âlim? Fethullah Gülen mi Hakk'ı daha iyi tanıyor, yoksa müdâfa yazısıyla cevap veren hoca mı? Niçin insanların kıyas yapmasına izin vermiyorsunuz?
  Niçine cevap verme konusuna giremiyoruz tabi
  Bir cemaate mensup olsak neden söylemekten çekinelim kimden çekinecektik onu anlamıyoruz.
  Sanki bir cemaate mensubuz ama kimliğimizi gizliyoruz tövbe teövbe...
  Ne bir cemaate bağlıyız nede bir cemaate karşıyız.
  Müslüman olan herkesi seviyoruz.

  Süleyman hoca hakkındaki yazı gözümüzden kaçmıştır.
  Asla hiçbir alime hakaret edilemsine müsade etmeyiz.


 12. DrLeyla
  Devamlı Üye

  Reklam


  Selam aleyküm,

  Bikere soru baştan çok yersiz. Soru yersiz olunca cevaplar da gereksiz oluyor. Bir paylaşım sitesi, isteyen üye ola biliyor, istediği şeyleri yaza biliyor (kurallara uymak şartıyla). Bu insanlar hepsi nasıl aynı bir tarikat ola bilir? Arasında müsülman olmayanlar bile var eminim. Ayrıca forumun kuralları herhangi başka bir forumun kurallarına uygundur. Yani 'mumsema hangi cemaatdir' gibi soru çok yersiz. Forum gibi forumdur işte. Sözü olan yazıyor. Sen tarikat olmanın, ve ya cemaat olmanın şartlarını biliyor musun? Biliyorsan bak bir, mumsemada onlara uyan bir şey var mıdır?

  La havle...


+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
mumsema hangi cemaat,  mumsema nereye bagli