+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır?

  Reklam  Yorum: Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır? ile ilgili yazı Yudumla.com
  Müslüman bir erkek Yahudi ve/veya Hristiyan bir kadınla evlenebilir ancak Müslüman bir bayan Yahudi veya Hristiyan bir erkekle evlenemez. Bazıları ya sevmişse diyor. O zaman şöyle olur. O kadın gayri muslim erkekle evlenir ve o adamla ölüm veya başka bir septen dolayı ayrılıncaya kadar zina etmiş sayilir. Çocukları olursa bunlar veled-i zina hükmündedir. Tüm bunları göz önüne alıyor ve Allah korkusu yoksa evlenmesinde mahsur yoktur.

  Evet bir bayansan ve gayri muslim bir erkekle evlenmek istiyorsan bu haramdır. Resmiyette evli görünürsün ama Allah katında zaniye olursun.

  Müslüman bir kadın Hristiyan bir erkekle X yilinda evlenmiş ve daha sonra Y yılında herif Müslüman olmuş. Bunun hükmü nedir diyene el cevap: X yılı ile Y yılı arasında geçen zamanda kadın zina fiili işlemiştir gunahkardır. Çocukları olmuşsa veled-i zinadır. Y yılında adamın Müslüman olmasıyla beraber zina fiili ortadan kalkar. Ama 100 değenek sopa yemesi lazımdır kadının. Çünkü adam yeni Müslüman olduğu için önceki fiilleri geride kalmıştır. Ancak kadın Müslüman olup zina ettiği için bunun cezasını çekmesi gerekir. 100 sopa.

  Allah'ın kuralına itirazın varsa kafir olursun. Dikkat et.

 2. Misafir

  Yorum: Biryan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır?


  Reklam


  Erkek, hristiyan bir kadınla evlenince sizin mantığınıza göre o kadın onu da aşağılamış olmuyor mu?Bu ne biçim bir saçmalık müslüman bir kadın, hristiyan erkekle evlenince aşağılanmış oluyor ama erkek, hristiyan bir kadınla evlenince aşağılanmıyor.Ya hu hristiyan erkek de kadın da aynı dinde bunun farkındasınız de mi?yoksa Hristiyanlık erkeğe ve kadına göre farklı durumlarda mı gerçekleşiyor.Demekki siz kadını insan olarak bile görmüyorsunuz ki 'bu ne ya bunun dini mi olur' gibi davranıyorsunuz ki hristiyan kadınla evlenince sorun olmaz diyorsunuz.Aslında siz kendinizi ne kadar saklamaya çalışsanız da böyle aptalça hareketlerinizden ne olduğunuzu kendiniz belirtiyorsunuz.Bırakın bu işleri varsa böyle bir durum kızına erkeğine göre değişmez.Madem ki erkek hristiyan bir kadınla evlenebiliyorsa ,kadında hristiyan bir erkekle evlenebilir.Biraz gerçekçi olun dini kendinize göre değiştirmeyin.Bu bencilliği bırakın.Neyse gerçek onu söyleyin.Bakın vurguluyorum 'GERÇEKLERİ' söyleyin!!!

 3. emre
  Devamlı Üye
  Gerçekler birinci sayfada yazılıdır. Sen dinin yaşamadığın için sana ağır geliyor olabilir. Ayetleri ve hadisleri araştır burda kimse kafasından bir şey sallamıyor.


  Allahın koyduğu kural budur.
  Allahın kuralına karşı gelinmez.

 4. Misafir
  Sevgi değer kardeşim bu Allah im emridir ve kuran-i kerim de geçer yani ayetlerde Arapların söyledigi bişey değil kendi düşüncelerini söyleyerek âyetleri yalanlamiş oluyorsun bu dinden çıkmana sebeptir..

 5. Misafir
  Asıl siz arastirmadan bilgi sahibi olmadan dininizi kendinize gore yorumlayarak inanmak istediginize inaniyorsunuz.Bir byn hiristiyan ya da yahudi bir erkekle evlenmesi haramdir.Cunku acik ve net ayet vardir.Kadin ve erkek arasinda esitsizlik oldugu icin degil islam emrettigi icin.Peyg efendimiz maria isimli ehli kitap bir byn evlendigi icinde musluman bir erkegin yabanci dinde bir byn evlenmesi haram degildir.Cunku onun kocasinin dinine gecmesi daha kuvvetlidir.Dinini arastir ve bilip bilmeden gunaha girme

 6. Misafir
  ben ingilterede yaşıyorum eşim ingiliz fakat müslüman deil hristiyan 6 yıldır evliyiz eşimi çok seviyor ve saygı duyuyorum oda aynı şekilde bizim birde 3 yaşında Carl adında oğlumuz var eşimi din konusunda zorlamıyorum oda beni bu konu yeni aklıma takıldı ne yapmalıyım boşanmalımıyım eşim islamı biliyor fakat müslüman olmak gibi bir düşüncesi yok

  ben ingilterede yaşıyorum benim eşim ingiliz ve hristiyan 6 yıldır evliyiz 3 yaşında bir oğlumuz var beni seviyor ve dinime kültürüme oldukça saygılı bende ona fakat bu soru aklıma takıldı siz günah demişsiniz eşim hristiyan diye ondan boşanmalımıyım 3 yaşında oğlumuz var ne yapmalıyım eşim islam dinini bilmesine rağmen müslüman olmak gibi bir düşüncesi yok (bu konu benim açımdan veya onun açısından hiç sorun olmadı aramızda) saygı sevgi ve mutluluk var evliliğimizde ne yapmalıyım

 7. rana
  Aciz Kul
  sizler eslerinizi secerken soyunuzuda belirliyorsunuz.. seneler sonra durup ne yapacagim dememek icin önce düsünmeli sonra karar vermeli..
  müslüman olmayan biriyle evlenip ondan cocuklarin olmasi islami yasatmiyorsaniz büyük vebal.
  bir kere müslüman erkek evlendigi bayandan gelecek olan cocugun sorumlulugunu nasil kaldirabilir ki, simdiye kadar hic bir gayrimüslimin sahsen sahit olmadim ki anne istemezse islam dini ile hic alakasi olmuyor cocuklarin, bu sefer vebalde kaliyorsunuz cünkü siz baba olarak cocuklarinizi ve eslerinizi atesden korumalisiniz... hem dininizden mahrum kaliyor hem dilinizden, hem kültürünüzden..

  ahir zamanda müslüman kadinla bile evlenseniz zor huzuru yakaliyorken, gayrimüslimle evlenip hayatinizi daha cok zora sokmaniz akil kari degil...

  ahireti unutmayin.

 8. öylesine
  Üye
  Rana kardeş iyde soruyu soran bayan sanırım./mesajının üstünde ki soru için diyorum.)

 9. Şem'a
  YÖNETİCİ
  eşim hristiyan diye ondan boşanmalımıyım
  Eşim derken karım mı yoksa kocam mı ne demek istediniz.
  Lütfen soru sorarken cinsiyetinizi yazınız.
  Kadın iseniz ya hıristiyan olan kocanız ya müslüman olacak ya da boşanacaksınız bu Allahın emridir.
  Allah diyor diye 4 kadınla nikahlanacakmısınız anlayamadım bence bu o dönem yani Hz.Muhammed dönemi için yazılmış bir şeydir
  Kur'anın hükümlerinin geçtiğine inanmak küfürdür.

 10. Misafir
  ayrıca çocuğumu babasız büyütecek değilim oğlumun babası hristiyan fakat ben kendi dinimi öğretiyorum oğluma eşim de hiç rahatsız değil bundan hem 6 yıllık hayat söz konusu din nedeniyle kocamı zorlayacak veya boşanacak değilim

 11. klav
  Özel Üye
  6 sene önce de dinin açısından evlenilmeyeceğini bilmek zorundaydın ve şimdide hükmü reddetmenin küfür olduğunu öğrenmiş oldun. Bunun anlamını bilmiyorsan dinden çıkmaktır belki iyice durumu kavrayamadın diye söylemek istedim.

 12. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Reklam


  İslama göre müslüman bir kız müslüman olmayan bir erkekle evlenemez demek, nikah kıyılamaz ve kıyılsa bile geçersizdir demektir.
  Yani şu an zina halindesiniz ve dinimize göre çocuğunuz zina çocuğu sayılır

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu
müslüman bir kızın hristiyanla evlenmesi,  hristiyan bir erkekle evlenmek,  hristiyanla evlenmek günah mıdır,  hristiyan erkekle evlenmek,  müslüman hristiyanla evlenebilir mi,  hristiyanla evlenmek,  müslüman olmayan biriyle evlenmek günahmı