+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır?

  Reklam  Cevap: Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır? isimli konu Mumsema.com Cevap: Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır?
  Dünya sevgi üstün e kurulmus kardesler dogru günah allahim bizi affet amin

 2. Misafir

  Cevap: Bir müslüman bayan hristiyan bir erkekle evlenmesi günah mıdır?


  Reklam


  Çevremde müslüman bir kadının hristiyan bir erkekle evlendiği örneği var. Ve bu evliliten sonra erkek müslüman oldu. Bu durumu nasıl izah edebiliriz?

 3. Misafir
  ama Hıristiyan kadın da hz İsa'nın Allah'ın oğlu olduğuna ve baba oğul ve kutsal ruh üçlemesine inandığı için zaten Allah'a şirk koşmuş oluyor bu durumda İslama inanmış bir erkeğinde bir hıristiyan kadınla evlenmemesi gerekiyor

 4. Misafir
  nasıl yani ? benim nişanlım ortodoks , ve biz bir aya evleniyoruz. o benim dinime saygılı ben onun dinine saygılıyım. cocuklarımı da müslüman olmaya teşvik edeceğim. dinde zorlama yoktur ben ona kesinlikle müslüman olacaksın yoksa evlenmem demem bu yobazlığa girer.

 5. emre
  Devamlı Üye
  Müslüman bir kadın asla gayrimüslim biri ile evlenmez. Ben bu emre itaat etmem dersen reddedersin senin bileceğin bir durum. İslamda buna izin yok.

 6. öylesine
  Üye
  Mumtehine 10. Ayetini ve tefsirini okursan anlarsın.helal bir evlilik olmadığını.

 7. Misafir
  Müslüman bir erkek Yahudi ve/veya Hristiyan bir kadınla evlenebilir ancak Müslüman bir bayan Yahudi veya Hristiyan bir erkekle evlenemez. Bazıları ya sevmişse diyor. O zaman şöyle olur. O kadın gayri muslim erkekle evlenir ve o adamla ölüm veya başka bir septen dolayı ayrılıncaya kadar zina etmiş sayilir. Çocukları olursa bunlar veled-i zina hükmündedir. Tüm bunları göz önüne alıyor ve Allah korkusu yoksa evlenmesinde mahsur yoktur.

  Evet bir bayansan ve gayri muslim bir erkekle evlenmek istiyorsan bu haramdır. Resmiyette evli görünürsün ama Allah katında zaniye olursun.

  Müslüman bir kadın Hristiyan bir erkekle X yilinda evlenmiş ve daha sonra Y yılında herif Müslüman olmuş. Bunun hükmü nedir diyene el cevap: X yılı ile Y yılı arasında geçen zamanda kadın zina fiili işlemiştir gunahkardır. Çocukları olmuşsa veled-i zinadır. Y yılında adamın Müslüman olmasıyla beraber zina fiili ortadan kalkar. Ama 100 değenek sopa yemesi lazımdır kadının. Çünkü adam yeni Müslüman olduğu için önceki fiilleri geride kalmıştır. Ancak kadın Müslüman olup zina ettiği için bunun cezasını çekmesi gerekir. 100 sopa.

  Allah'ın kuralına itirazın varsa kafir olursun. Dikkat et.

 8. Misafir
  Erkek, hristiyan bir kadınla evlenince sizin mantığınıza göre o kadın onu da aşağılamış olmuyor mu?Bu ne biçim bir saçmalık müslüman bir kadın, hristiyan erkekle evlenince aşağılanmış oluyor ama erkek, hristiyan bir kadınla evlenince aşağılanmıyor.Ya hu hristiyan erkek de kadın da aynı dinde bunun farkındasınız de mi?yoksa Hristiyanlık erkeğe ve kadına göre farklı durumlarda mı gerçekleşiyor.Demekki siz kadını insan olarak bile görmüyorsunuz ki 'bu ne ya bunun dini mi olur' gibi davranıyorsunuz ki hristiyan kadınla evlenince sorun olmaz diyorsunuz.Aslında siz kendinizi ne kadar saklamaya çalışsanız da böyle aptalça hareketlerinizden ne olduğunuzu kendiniz belirtiyorsunuz.Bırakın bu işleri varsa böyle bir durum kızına erkeğine göre değişmez.Madem ki erkek hristiyan bir kadınla evlenebiliyorsa ,kadında hristiyan bir erkekle evlenebilir.Biraz gerçekçi olun dini kendinize göre değiştirmeyin.Bu bencilliği bırakın.Neyse gerçek onu söyleyin.Bakın vurguluyorum 'GERÇEKLERİ' söyleyin!!!

 9. emre
  Devamlı Üye
  Gerçekler birinci sayfada yazılıdır. Sen dinin yaşamadığın için sana ağır geliyor olabilir. Ayetleri ve hadisleri araştır burda kimse kafasından bir şey sallamıyor.


  Allahın koyduğu kural budur.
  Allahın kuralına karşı gelinmez.

 10. Misafir
  Sevgi değer kardeşim bu Allah im emridir ve kuran-i kerim de geçer yani ayetlerde Arapların söyledigi bişey değil kendi düşüncelerini söyleyerek âyetleri yalanlamiş oluyorsun bu dinden çıkmana sebeptir..

 11. Misafir
  Asıl siz arastirmadan bilgi sahibi olmadan dininizi kendinize gore yorumlayarak inanmak istediginize inaniyorsunuz.Bir byn hiristiyan ya da yahudi bir erkekle evlenmesi haramdir.Cunku acik ve net ayet vardir.Kadin ve erkek arasinda esitsizlik oldugu icin degil islam emrettigi icin.Peyg efendimiz maria isimli ehli kitap bir byn evlendigi icinde musluman bir erkegin yabanci dinde bir byn evlenmesi haram degildir.Cunku onun kocasinin dinine gecmesi daha kuvvetlidir.Dinini arastir ve bilip bilmeden gunaha girme

 12. Misafir

  Reklam


  ben ingilterede yaşıyorum eşim ingiliz fakat müslüman deil hristiyan 6 yıldır evliyiz eşimi çok seviyor ve saygı duyuyorum oda aynı şekilde bizim birde 3 yaşında Carl adında oğlumuz var eşimi din konusunda zorlamıyorum oda beni bu konu yeni aklıma takıldı ne yapmalıyım boşanmalımıyım eşim islamı biliyor fakat müslüman olmak gibi bir düşüncesi yok

  ben ingilterede yaşıyorum benim eşim ingiliz ve hristiyan 6 yıldır evliyiz 3 yaşında bir oğlumuz var beni seviyor ve dinime kültürüme oldukça saygılı bende ona fakat bu soru aklıma takıldı siz günah demişsiniz eşim hristiyan diye ondan boşanmalımıyım 3 yaşında oğlumuz var ne yapmalıyım eşim islam dinini bilmesine rağmen müslüman olmak gibi bir düşüncesi yok (bu konu benim açımdan veya onun açısından hiç sorun olmadı aramızda) saygı sevgi ve mutluluk var evliliğimizde ne yapmalıyım

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
müslüman bir kızın hristiyanla evlenmesi,  hristiyan bir erkekle evlenmek,  hristiyanla evlenmek günah mıdır,  hristiyan erkekle evlenmek,  hristiyanla evlenmek,  müslüman hristiyanla evlenebilir mi,  hristiyanla evlenmek günahmı