+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evrim Teorisi'nin aksini iddaa etmek istiyorum. (Lütfen yardım) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. YaZaROW
  Emekli
  Reklam

  Evrim Teorisi'nin aksini iddaa etmek istiyorum. (Lütfen yardım)

  Reklam

  Evrim Teorisi'nin aksini iddaa etmek istiyorum. (Lütfen yardım) Mumsema Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü

  Arkadaşlar bir forum sitesinde bir kişi Evrim Teorisi hakkında bilgi sahibi. Ben onlara nasıl anlatabilirim ki aşırı dini olmayarak yavaş yavaş anlasınlar. Onlara bu kitabı okumalarını söyledim. Okurlar mı bilmem ama tavsiye ettim. Bu kitap


  Başka neler yapabilirim? Yardım ederseniz çok memnun olurum.


  Edit: Vaz geçtim. Allah'ın hidayet vermediği kula müslümanlar hidayet veremezlermiş. Uğraşmayacağım.


 2. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...

  --->: Evrim Teorisi'nin aksini iddaa etmek istiyorum. (Lütfen yardım)


  Reklam


  necmi abiden faydalanmanızı isterim çok güzel ve ikna edicidir ..

  >>> http://www.mumsema.com/sesli-ve-goru...esi-video.html


  >>> http://www.mumsema.com/kultur-soru-v...dirmeleri.html

 3. sekiz kelvin
  Üye
  Yazarow kardeş;

  Maalesef başımıza ne geliyorsa cehaletten geliyor- birçok konuşanlar da okumadan bilmeden konuşuyorlar. Sitede karşılaştığın kişiler; "Evrim Teorisi" adı altında, yaradılışa ters ya da aykırı şeyler iddia ediyorlarsa veya "Evrim Teorisi" nin Allah(C.C.)'a veya İslam dinine karşı çıktığını iddia ediyorlarsa belli ki konuya vakıf değiller. Onlara, önce "Charles Darwin"in orjinal eseri olan "On The Origin of Species" kitabını okumalarını, ondan sonra gelmelerini söyleyebilirsin. Göreceekler ki, Evrim Teorisi adı altında süren kavgalar aslında gereksizdir.

 4. ferro
  Emekli
  O teoriye beLki o da inanmıyor ama ortaLığı buLandırmak istiyordur.Darwinizm İLmi bir teori oLmaktan çıktığını o ateistLer biLe biLiyor."İdeoLojik bir kabuL" oLduğu söyLeniyor.Teori çürütüLmeye başLandığında bütün İngiLetere ayağa kaLkmıştı hatırLayın dış basını.. Kitap önermekLe bu iş oLmaz kanımca.

 5. YaZaROW
  Emekli
  Kendisine hangi dine mensup olduğunu söylediğimde dinsizim dedi. Bana görsel videolar tavsiye ederseniz çok memnun olurum.

 6. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  Yalnızca akılsızlar Allah'a inanmaz. İnanmak insanın doğasında var. Şayet inanmıyorlarsa onlar insan değil. O kadar evren uzay diyorlar. Bunların nasıl tesadüfen oluştuğunu düşünebilirler! O kadar kusursuz ve muhteşem ki.. Tesadüfen oluşsa bu kadar kusursuz olabilir mi?
  Peki uzayda mı tesadüfen oluştu? Uzay sonsuz boşluk değil mi?
  Herşeyi geçtim insanlar yeryüzünde tesadüfen mi ortaya çıktı? Bu nasıl olacak?
  Mümkün değil.. Onlar bunları düşünmek yerine kolaya kaçıp inkar ediyorlar.
  Allah(c.c) inkarcıları sevmez, onların varacakları son yer ateştir!
  Yazarow kardeşim Allah yardımcın olsun. Bilmeyen birine dini öğretmek çok güzel birşey. Bu güzel yolda Rabbim sana zorluklara karşı güç ve sabır versin..
  Selam ve dua ile... 7. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  Kardeşim burda da mucize resimler var. İzletmeni tavsiye ederim. Allah'ı varlığının kesin kanıtları... Herşeyde var Rabbimin hikmeti....
  http://www.timsah.com/MUCIZE-RESIMLER-YENI/NdrPMVDXV8h


 8. YaZaROW
  Emekli
  Sağ olun yolladım. Gerçi fayda verir mi bilmem ama sonuç galiba değişmeyecek. İnşaAllah değişir.

 9. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  İnşallah. Ama şunu unutmayalım ki Allah dilediğini doğru yola getirir, dilediğini de saptırır. Bol bol dua et kardeşim. Allah yardımcın olsun.

 10. yolcu365
  Emekli
  onlar galiba insanın maymundan geldidiğini evrimleştiğini sanıyorlar onlara deki eğer insan maymundan geliyorsa maymun nereden geliyor diyebilirsin.

 11. YaZaROW
  Emekli

  Reklam


  Allah razı olsun bunu da ekleyeceğim sorulara. Yavaş yavaş videoları falan izleyince sanırım kafası karışmaya başladı. Doğru yoldayız sizin de yardımınızla kardeşler. Hadi bakalım inşaAllah Allah hidayet nasip eder. Ama yine de çok az umudum var. Şöyle diyor kendisi: BU TEORİ DEĞİL SAÇMALIK DOĞA ŞEKİLLERİNDEN MUCİZE ÇIKARILMAZ

  Cevabım ise şöyle oldu:
  Bu somut bir mucizedir. Secde eden kaya ve Rüku yapan ağaç. Bunlar mucize değil de nedir? Sizin bilim dediğiniz teoriler bunlar mı? (Saçma, Doğadan teori çıkarılamaz.) Böyle diyorsunuz peki Evrim Teorisi doğada yaşayan hayvanlardan türeyen insanlar değil mi? Ya da dünyanın tesadüf eseri oluştuğundan? Bakterilerin geliştiğinden?

  İnşaAllah inanmaya yaklaşacak. Ama dediğim gibi umudum az.


+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu