+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evrim Teorisi'nin aksini iddaa etmek istiyorum. (Lütfen yardım) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ferro
  Emekli
  Reklam

  --->: Evrim Teorisi'nin aksini iddaa etmek istiyorum. (Lütfen yardım)

  Reklam  --->: Evrim Teorisi'nin aksini iddaa etmek istiyorum. (Lütfen yardım) isimli yazı www.Mumsema.com--->: Evrim Teorisi'nin aksini iddaa etmek istiyorum. (Lütfen yardım)
  SeLamun ALeykum.

  Eğer azıLı biri ve sadece işLeri çarpıtmak istiyorsa "Din'i oLmayanın akLı da yoktur" dersin.İşi keser atarsın.Bu evren'i kusursuz yaratan nasıL oLurda insanLarı bir hayvandan türetebiLir ki "Tîn" suresinde derki;Şüphesiz biz insanı en güzeL şekiLde yarattık".

  OnLar atası Hz.Adem'i inkar etmek istiyor ve maymunu ataLarı gibi kabuL etmek istiyorsa o da onun biLeceği bir davranış.

  Sen inançLı biri oLarak yaratıLan herşeyin tesbihatta buLunduğuna inanırsın ama buna inanmayanLar ki daha da aşırıya giden agnostistLer'e daha etkiLi oLabiLecek somut öneriLerin oLması Lazım.Kur'an en iyi örnek.Ondan örnek ver.Dünya'nın nasıL kusursuz yaratıLdığını gökyüzünde bir çatLak oLmadığını,tabiatın kusursuz işLediğini,yaratıLan herşeyin mükembeLLiğini vb.. BunLardan bahsedersen (beLagatının iyi oLması Lazım) onun tezini çürütebiLirsin.

 2. YaZaROW
  Emekli

  --->: Evrim Teorisi'nin aksini iddaa etmek istiyorum. (Lütfen yardım)


  Reklam


  "Dünyanın bir düzeni var değil mi? Yani her gün güneş doğuyor. Her yıl aynı sebze meyveler çıkıyor. Bir düzen mevcut. Bu düzeni inkar etmemiz elde değil. Şuna da bakabiliriz ki biz kendi kendimize evrim geçirdiysek eğer o kadar üstün özellikteysek iç organlarımızı da kontrol edebilmemiz lazım. Siz hiç bugün midem sinirmesin. Komut veriyorum. Bugün ben hiçbir şey yemeyeceğim sen de sindirme yersem bile diyebiliyor musunuz? Tabii ki bu çok mantıksız bir şey. Yani biz kendi elimizde değiliz. Bu büyük düzenlerin bir sağlayıcısı var. Eğer tek olduğu hakkında kuşkuya düşerseniz de şunu söyleyebiliriz. Eğer 2 tane Allah olsaydı ağzımızın yeri farklı bir yerde olabilirdi. Yani bir Allah böyle diğeri öbür türlü isteyebilirdi. Bu mükemmel düzende kusurlar meydana çıkardı. Fakat kusursuz bir evrende kusursuz bir vücuda bürünmüş olarak yaşıyoruz.

  Yazımı özetleyecek bir kaç cümle kurmaya gelirse de :

  Düzen, düzenleyicinin varlığına delildir. Dünya düzenlidir, Düzenleyicisi de ALLAH'tır.

  Başka örnekler:

  Yazı, yazarın varlığına delildir. Yani bir yazı kendiliğinden oluşmaz.
  Yumurta, tavuğun varlığına delildir. Yumurtayı görünce bunu bir eşek yaptı diyemeyiz. Ya da yumurta eskiden taştı, evrimleşti diyemeyiz.
  Resim ressamın varlığına delildir. Kendiliğinden ortaya çıkmaz.

  Bu örnekler evrende mükemmel bir düzen ve uyum olduğunun göstergesidir."


  Kendisine gönderdiğim mesaj budur. Sizce yararlı olur mu?

 3. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  Bence olur kardeşim. Ama karar Allah'ta ve kişide biter. Kişi anlamak istemezse anlamaz. Allah'ta doğru yola iletmek istemezse iletmez. Ama sen umudunu kaybetme... Dualarını eksik etme...

 4. ferro
  Emekli
  Bazı insanLar inanmak istediği şeyLere inanır ya beLki o da öyLedir.ALLAH muhafaza etsin.

 5. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  İnşaAllah inanmaya yaklaşacak. Ama dediğim gibi umudum az.
  içten ve inanarak dua ediniz..kalpler ancak Allahın elindedir ne olacağı bilinmez..

 6. YaZaROW
  Emekli
  Dua ettim fakat yola gelmedi. Rabbimize laf uzattı ve ben de haddini bilmesini söyledim ve iletişimi kestim. Ne kadar uğraştıysam da doğru yola getiremedim. Kaç kere küfür etti hiç karşı tepki vermeden hoşgörüyle tavsiyeler verdim. Fakat fayda vermedi. Rabbim en doğrusunu bilendir.

 7. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  Sen canını sıkma kardeşim. Allah hidayete getirmiyorsa muhakkak ki o bunu hak etmeyen biridir. Varacağı yerde ateştir..!! Allah bildiği gibi yapsın onu. Sen üstüne düşeni yaptın zaten. Allah razı olsun senden..

 8. YaZaROW
  Emekli
  Sağ olun hepimizden inşaAllah. Elimden geleni yaptım yine de küfre düştü. Yine dua ediyorum kafasına takılsın ve doğru yola gelir belki diye. Ama çok fena kanmış kötülüklere.

 9. sekiz kelvin
  Üye
  Yazarow kardeş; onun kısmetinde, kaderinde ne var kim bilebilir ki? Belki, şu an yaşadıkları, bir sebepten ötürüdür- belki öyle bir an gelecek ki, kendi kendine görecek gerçekleri ve öyle birşey yapacak ki, kademesi katmer katmer yükselecek. Tarih bu tür örneklerle doludur. Hatta belki onun bu durumu, başkalarına ibret olacak da, onun vesilesi ile onlar imana gelecek. (Her şerde bir hayır vardır)

 10. YaZaROW
  Emekli
  Fakat küfür ediyor kardeşim. Kafir olmuş tamamen. Ama inşaAllah söylediğiniz gibi olur. Ne diyelim takdir-i İlahi.

 11. aziz83
  Emekli
  Yazarow kardeşim madem o kişi küfür boyutuna geçti o kişiye söyleyecek başka sözün kamamış demektir..bundan sonra sadece dua etmenizi tavsiye ederim...

  O gibi kişiler için söylenecekleri Rabbim Yüce Kitabında bildirmiş zaten:
  '..bizim ayetlerimizle ancak her hain ve nankör mücadele eder..' (Rum/32) 'Allah'ın ayetleriyle ancak kafirler mücadele eder..'(Mu'min/4) 'onlar ancak zannederler..' (casiye/24) 'onları uyarsanda uyarmasanda birdir, iman etmezler..'(yasin/10) '..onlarda düşünmek nerede..' (duhan/13) '..onların kalpleri vardır anlamaz, gözleri vardır görmez, kulakları vardır işitmez, işte onlar hayvanlar gibidir..'(A'raf/179) '..zevklerine bakar, hayvanlar gibi yerler..'(muminun/12) '..Allah cenneti onlara haram kılmıştır..'(Maide/72) '..varacağı yer cehennemdir..(Enafal/16) '..onlara şiddetli azap vardır..'(Şura26) '..orada ebedi kalırlar..'(Ahzab/65) 'Kim Allah'ın ayetlerini inkar ederse, bilsin ki Allah hesabı çok çabuk görendir.'(Ali imran/19)

 12. YaZaROW
  Emekli

  Reklam


  Çok doğru aziz83 kardeşim. Ben de Kur'an okuyunca zaten geldi aklıma artık uğraşmamak. Bu tür ayetleri görünce anladım. Sağ olasın.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu