+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yolda bulunan para haramıdır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yolcu365
  Emekli
  Reklam

  Yolda bulunan para haramıdır

  Reklam

  Yolda bulunan para haramıdır Mumsema bazen yolda yürüken küçüklü büyüklü değerde paralar buluyorum almalımıyım günahmıdır haramıdır ne yapmalıyım

 2. YaZaROW
  Emekli

  --->: yolda bulunan para haramıdır


  Reklam


  Almasan daha iyi edersin. Çünkü biri dönüp arayabilir. Bulursa kendisinin olacağı için sen alınca bulamaz.

 3. KaLPNuRu
  Devamlı Üye
  Bende hic almadim simdiye..

 4. yolcu365
  Emekli
  Allah razı olsun

 5. hbevci
  Devamlı Üye

 6. yolcu365
  Emekli
  Allah (cc) razı Olsun

 7. KaLPNuRu
  Devamlı Üye
  Yolda sahip olmadigim ne olursa, Para, cüzdan ister diamant olsun.. aklima hep su hikaye gelir..

  İPİN HESABI
  Zenginin biri ölümden ve kabirdeki yalnızlıktan çok korkuyormuş. "Öldüğüm geceyi kim kabre girerek sabaha kadar benimle geçirirse servetimin yarısını ona bağışlıyorum" diye vasiyet etmiş. Öldüğünde "Kim birlikte kabre girip sabahlamak ister?" diye araştırmışlar. Kimse çıkmamış. Nihayet bir hamal, "Benim sadece bir ipim var, kaybedecek bir şeyim yok. Sabaha kadar durursam zengin olurum." diye düşünerek kabul etmiş. Vefat eden zengin ile birlikte defnetmişler. Sorgu sual melekleri gelmiş. Bakmışlar kabirde bir ölü, bir canlı var. "Nasıl olsa bu ölü elimizde... Biz şu canlı olandan başlayalım" demişler ve hamalı sorgulamaya başlamışlar. "O ip kimin? Nereden aldın? Niye aldın? Nasıl aldın? Nerelerde kullandın?" Sabaha kadar sorgu sual devam etmiş, adamın hesabı bitmemiş. Sabahleyin kabirden çıkmış.
  - Tamam, servetin yarısı senin, demişler.
  - Aman,demiş hamal, istemem, kalsın. Ben, sabaha kadar bir ipin hesabını veremedim. O kadar servetin hesabını nasıl veririm?


  *********

  Simdi birde bir yerde bulunan, kendimize ait olmayan haram bir seyi aldigimizda o sorgu sual nasil olur düsünmek bile istemiyorum..
  Allah korusun.. Haram mallardan, haram kazanclardan ve haram lokmalardan..


 8. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  Şuan bulsam almam tabi ama çocukken almıştım. Hatta belki para bulurum diye başım yerde yürürdüm. Çocukluk işte. O para haram mıdır? ÖYLE İSE RABBİM AFFETSİN.

 9. Misafir
  Arkadas yolda 2 parçaya bölünmüş 100 tl buldu sonra birlestirmis harcayam falan dedilrer haramm falan ihtiçaç sahibi birine verelim dedik sonrada arkadas parayı yırtıp attı iyi mi oldu kötümü oldu soylermsnz

 10. Şema
  el-âsa limen âsa
  Parayı yırtmakla günaha girdi. 100 tl bir fakirin bir haftalık geçimi sayılır.
  En doğrusu onu bir muhtaç insana vermek idi.

 11. Misafir
  Merhaba ben yerde iki 20lik halinde 40 lira buldum bu para hala bende. Bu parayi harcamak gunahmidir gunahsa ne yapmak gerekiyor.

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Merhaba kardeşim. Bu çok miktarda bir para değildir. Eğer sahibine ulaştırma imkanı yoksa bir fakire verebilirsin veya senin ihtiyacın varsa kullanabilirsin.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu