+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Din düşmanı olduğu belli olan insanlar hakkında konuşma Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. barisb
  Üye
  Reklam

  Din düşmanı olduğu belli olan insanlar hakkında konuşma

  Reklam

  Din düşmanı olduğu belli olan insanlar hakkında konuşma Mumsema Din düşmanı olduğu belli olan bazı insanlar hakkında ''şu bakışlara bak,yüzünde meymenet yok'' gibi ifadeler kullanmak günah olur mu ? Sonuçta onlarıda Allah yarattı,bu yapılan şey haşa Allah'ın yarattığıyla dalga geçmek ve beğenmemek mi olur ?

 2. ->Es Pisman<-
  Kitmir

  --->: Din düşmanı olduğu belli olan insanlar hakkında konuşma


  Reklam


  Guzel kardesim su bakislara bak bir zandir. Ne biliyorsun adamin belki kedisi ya da köpegi ölmus bön bön önüne bakiyor. Din düsmani olsa bile Peygamber efendimiz asv kendisine en buyuk hakaretler eziyetler yapildigi halde teblig etmeye devam etti, biz kimin ümmetiyiz unutmayalim. Onu ornek alip onun isiginda yurumeliyiz. O sabir etti teblig etti, birak baksinlar onlara hakaret etmekle sayet din dusmani olsalar bile onlarin seviyesine inersin. Islam dini guzel ahlak dini demektir. Sen onlara halinle ahvalinle ornek olki onlar islamin guzelligini gorsunler (nasipse tabiki) Yoksa zaten cehennem odunu olacak sen ona yuzunde meymenet yok demissin sana sevap kazandirmaz hatta sana baya bir seyler kaybettirir.

 3. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Din düşmanı olduğu belli olan bazı insanlar hakkında ''şu bakışlara bak,yüzünde meymenet yok'' gibi ifadeler kullanmak günah olur mu ? Sonuçta onlarıda Allah yarattı,bu yapılan şey haşa Allah'ın yarattığıyla dalga geçmek ve beğenmemek mi olur ?
  Hiçbir insan hakkında konuşulmaz/gıybet edilemez.

  TIKLA: gıybet bazı durumlarda caizdir. Şöyleki, - Mumsema islam Arsivi

 4. sekiz kelvin
  Üye
  Güzel kardeşim;

  Herşeyden önce, kimin gerçekten samimi dindar/inançlı olduğunu, kimin inançsız olduğunu Allah(C.C.)'dan başka bilecek yoktur. Hal böyle iken, Kur'an-ı Kerim'de defalarca açıkça bazı insanların gözlerine ve kulaklarına mühür çekildiği söylenmektedir. Fakat, kimin gözünün/kulağının mühürlü olduğunu, kul olarak biz bilemeyiz.

  Bir insan, gözleri/kulakları mühürlü değil ise, durup dururken din düşmanı olmaz. Yani, İslamiyeti, Peygamber Efendimizin hayatını, Kur'an-ı Kerim'i hakkıyla bilen, anlayan bir kişi sence din düşmanı olabilir mi?

  Sonuç olarak, sen de, o "din düşmanı" diye zikrettiğin şahsa kötü davranırsan- bugünkü durum ortaya çıkacaktır. (Bugünkü durum; batıda birçok insanın İslam düşmanı olması gibi...) O insana, güler yüz ve şefkat ile yaklaşırsan, belki de o kişinin "İslam benim düşündüğüm, bana tanıtılan gibi birşey değilmiş; tam tersine, sevgi, şefkat, adalet diniymiş" demesine vesile olup; belki de onun doğru yola dönmesini sağlayacaksın (sana da katmerli bir sevap yazılacak...)

  Sevgi ve dua ile...

+ Yorum Gönder