+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sabah namazı hakkında bir soru.. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sinan babacan
  Üye
  Reklam

  Sabah namazı hakkında bir soru..

  Reklam

  Sabah namazı hakkında bir soru.. Mumsema S.A , Değerli Forum Yetkilileri bir sorum olacak ; Sabah ezanı okundu, camiiye gittim, sünnetini kıldık, ben hoca farzı kıldıracak diye beklerken o kuran-ı kerim okumaya başladı.büyük bir zevkle dinlerdim dinlemesine ama 5-10 dk. geçtikten sonra baktım ki farza haala geçmedi, ben arka bölüme geçtim ve kaamet getirip kimsenin olmadığı bölümde farzını kılıp çıktım.neden bunu yaptım? çünki sabah 7:30 da tekrar kalkıyorum ve işe gidiyorum.öyle bir durumum olmasa veya bu olay pazar sabahı olsa mutlaka kalırdım. şimdi bu durumda iki düşüncem var. Kuran-ı Kerim okunurken benim ordan kalkmam sakıncalı mı,? ve kıldığım farz namazı geçerli mi?

 2. Kılıçali49
  Devamlı Üye

  --->: sabah namazı hakkında bir soru..


  Reklam


  Namazın geçerli evlat...Ama,keşke cemaatle kılsaydın...Çünkü,Kuran okumak sünnet,dinlemek farzdır...Bu sevabı alırdın.Cemaatle namaz,yalnız kılınandan 27 derece daha faziletlidir...Oraya kadar gidip,27'de 1 ile dönmekle zarar etmişsin...15 dakika daha bekleseydin,cemaate katılırdın.O kadar uykusuzluktan insan ölmez değil mi?

  Sabah namazının en efdal vakti,güneş doğmadan yarım saat evveldir.Hoca,bu yüzden Kuran okumuş.

  Selametle...

 3. YaZaROW
  Emekli
  Farz olmasına rağmen size bir günahı yoktur. Orada dinleyecek en son kişi kalan olarak siz kalsaydınız, gitmeniz uygun olmazdı fakat Kur'an okunurken dinleyebilecek birileri olduğundan içiniz rahat edebilir.

 4. sinan babacan
  Üye
  Allah (c.c.) razı olsun.Bilgilendirdiğiniz için çok sağolun.

 5. YaZaROW
  Emekli
  Yardımda bulunabildiysek ne mutlu bize. Allah tüm Ümmeti Muhammed'ten razı olsun ki ahirette meçhul olmayalım.

+ Yorum Gönder