+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yasin Suresi Abdestsiz Dinlenir Mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. masumarvas
  Üye
  Reklam

  Yasin Suresi Abdestsiz Dinlenir Mi ?

  Reklam

  Yasin Suresi Abdestsiz Dinlenir Mi ? Mumsema Evet arkadaşlar , başlıktan anlamışsınızdır.Bazen babamların iş yerindeyken sabahtan Yasin suresini bilgisayardan açıyorlar.Benimde o an abdestim olmazsa , yinede dinleyebilir miyim ? Şimdiden teşekkürler.

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  --->: Yasin Suresi Abdestsiz Dinlenir Mi ?


  Reklam


  Kuran Allah’ın kelamıdır. Vakıa suresi 79. ayetteki “o Kuran’a temizlenelerden başkası el süremez.” emrinden dolayı Kuran’a abdestsiz dokunmak doğru değildir. Bu ayeti farklı yorumlayanlar var ise de İslam alimlerinin ortak görüşü Kuran’a abdestsiz dokunmanın doğru olmadığıdır.

  Ancak abdesti olmayan birinin el dokundurmadan karşısında bulunan Kuran’dan okuması veya ezberinden bildiği ayet ve sureleri okuması caizdir.

  Cünüp olan bir kimse ise Kuran’a el süremediği gibi onu okuyamaz da. Ayetelkürsi, Fatiha ve İhlas gibi ayet ve sureleri okumak isteyen kimse bunları dua niyetiyle okursa caizdir. (Hamdi Yazır, Tefsir, Vakıa 79. ayet in izahı. Celal Yıldırım, İslam fıkhı, IV. 157.)

  Başörtüsü olmadan da Yasin suresi okunabilir. Ancak Kur'an'a saygıdan dolayı başörtülü olmak daha iyidir.

  Sorularla İslamiyet Editör...

  bu linkede bakabilirsin kardeş....

  http://www.mumsema.com/fetvalar-bir-...lir-boyle.html

 3. masumarvas
  Üye
  Çok teşekkür ederim , bayağı rahatladım

 4. Ecrinim
  Hüvel Baki..
  bilgiler için Allah c.c. razı olsun kardeşim

+ Yorum Gönder
abdestsiz yasin dinlenirmi,  yasin abdestsiz dinlenirmi,  yasin suresi abdestsiz dinlenirmi,  abdestsiz yasin dinlenir mi,  abdestsiz kuran dinlenirmi,  abdestsiz kuran dinlenir mi,  ABDESTSİZ AYET DİNLENİRMİ