+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cennette herkes kendi eşiylemi birlikte olacak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. asooo
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Cennette herkes kendi eşiylemi birlikte olacak

  Reklam

  Cennette herkes kendi eşiylemi birlikte olacak Mumsema acaba cennette herkez esiyle birliktemi olacak,ya esi cenneti haketmiyosa ne olacak kendim icin degil merak ediyorum,ben tabiki diger alemdede esimle oglumla birlikte olmak isterdim


 2. YaBaNCı
  Devamlı Üye

  --->: merak ediyorum,acaba cennette herkez kendi esiylemi birlikte olacak


  Reklam


  dün nihat hatipoğlunun sohbetinde aynı konudan bshsetti. Sanırım eşiyle beraber oLucak

 3. Yusuf
  Devamlı Üye
  "kişi sevdiğiyle beraberdir"

 4. asooo
  Kıdemli Üye
  sagolun arkadaslar

 5. elif07
  Kıdemli Üye
  Sahabelerden Sevban birgün hıçkıra hıçkıra çok içli ağlamaktadır....Peygamber efendimiz yanına gelerek ya sevban niçin ağlıyorsun böyle seni bu kadar ağlatan şey nedir..?ne oldu.?diye sorunca Sevban'da Ey Nebi Ey Resul senin öteki dünyada mevkin makamın çok yüksek olur.Biz senin mak----- erişemeyiz...Senden ayrı olacağız büyük bi ihtimal...Biz Sen'den nasıl ayrı dururuz seni görmeden ne yaparız...deyince'YA SEVBAN KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR'müjdesini verdi.o vakit sevban ağlamayı kesti....içi sevinçle doldu...

 6. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Alıntı asooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  acaba cennette herkez esiyle birliktemi olacak,ya esi cenneti haketmiyosa ne olacak kendim icin degil merak ediyorum,ben tabiki diger alemdede esimle oglumla birlikte olmak isterdim
  Tabiki eşler ikisi cennet ehli ise birlikte olacaklar. yani iman üzerine ölürlerse birlikte olacaklar.
  ama eşlerden biri küfür üzerine ölürse bir araya gelemeyecekler.  Bu hususta şu nokta hatırdan hiç çıkarılmamalıdır:

  Cennette birlikte olacak hanımla bey, dünyadaki zaafların sahibi hanımla beyin aynısı olmayacaktır. İkisi de ayetin tabiriyle (tathir) olmuş, yani her türlü maddi manevi kirlerden kusur ve çirkinliklerden tümüyle temizlenmiş olarak Cennette birlikte olacaklardır. Hatta hayallerinde olan hanım ve bey nasıl idiyse, ikisi de aynen öyle duruma çıkacaklar, birbirlerini mutlu edecek cennet genciyle Cennet hurisi görüntüsüne gireceklerdir. Dünyada var olan bazı sevgiyi gölgeleyici görüntülerden de tümüyle arınmış halde buluşacaklardır Cennette..

  Böylece beyin dünyadaki hanımı her manasıyla hayran kalacağı bir Cennet hurisi haline geleceği gibi, hanımın dünyadaki beyi de her manada hayran kalacağı bir Cennet genci haline gelecek; dünyadaki gölgeli mutluluklarını Cennette gölgesiz şekilde daha ileri safhada yaşama imkanı bulacaklardır.

  Bu sebeple dünyadaki sevgilerini yalnız gençlik devresine ait geçici dış güzelliğe bağlamamalılar. Yaşlandıkça gelişen, Cennette ebedi hayat arkadaşlığını kazandıracak olan iman ve ahlak güzelliğine kilitlenmeliler ki, aile sevgisi ömür boyu sürmekle kalmasın, ebedi hayat arkadaşlığına dönüşme özellik ve güzelliği kazansın..

 7. ihramlı
  Kıdemli Üye
  Bu sebeple dünyadaki sevgilerini yalnız gençlik devresine ait geçici dış güzelliğe bağlamamalılar. Yaşlandıkça gelişen, Cennette ebedi hayat arkadaşlığını kazandıracak olan iman ve ahlak güzelliğine kilitlenmeliler ki, aile sevgisi ömür boyu sürmekle kalmasın, ebedi hayat arkadaşlığına dönüşme özellik ve güzelliği kazansın..

  AMİN AMİNECMAİN insaallah

 8. asooo
  Kıdemli Üye
  hepinizden allah razi olsun yorumlariniz icin,icimi ferahlattiniz herkeze hayirli cumalar din kardeslerim.

 9. thingirl
  Üye
  San da hayırlı cumalar.Şöyle bir şey söylemek isterim.şimdi eğer cennette herkes eşiyle birlikte olacak olsa,dünya'da herkes dindar biriyle evlenirdi ki o da onunla cennete gitsin diye.Yani mantıklı olanı iman sahibi cennetlik insanlar cennete imansız cehennemlik insanlar da cehenneme gidecekler benim düşüncem böyle.

  Acayip karıştı boşverin

 10. mrtcssmt
  Üye
  arkadaşlar eğer ailenizden biri iman olarak daha iyiyse ve cennette sizden daha yüksek bir makamda ise o sizi yanına isteyebilirmiş.Bununla ilgili Ebu Hanifenin bir hikayesi var.Kralın biri adamın birini zindana atar.daha sonra bu adaın çocugunu ister.adam vermek istemez ama zindandakiler ver derler ve açıklama yaparlar.eğer bu çocuk büyüyüp babam nerde derse kral napacak.senin baban zindanda diyemeyeceği için seni çıkartacak.bu senin kurtuluşun için çaredir. saygılar

 11. adigesav
  Üye
  allah razı olsun hepinizden benimde aklıma takılan bir husustu bu konu...

 12. kaos2008
  Üye

  Reklam


  Benim gibi yalnızlar kimle beraber olacak peki? 32 yaşındayım ve yalnızım bu şekilde ölürem ne olacak?

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu