+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Konuşma problemi çekiyorum Allah rızası için yardım edin.. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. erdem4430
  Üye
  Reklam

  Konuşma problemi çekiyorum Allah rızası için yardım edin..

  Reklam
 2. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi

  --->: konuşma problemi çekiyorum Allah rızası için yardım edin..


  Reklam


  Değerli Kardeşimiz;


  Bunun için hem meddi hem de manevi tedaviden istifade etmek gerekir. Bu nedenle işinin ehli uzman bir doktora göstermenizi tavsiye ederiz.

  Özellikle Hz. Musa aleyhisselamın yaptığı duayı ezbelemenizi ve sık sık da okumanızı öneririz. "Rabbiş rahlî sadrî ve yessir lî emrî vehlül ugdeten min lisanî yefgahü kavlî" (Taha Suresi, 25- 28 ) Bu dua ayet olduğu için Kuran okumasını bile birinnin ağzından öğrenilirse yanlış okunmamış olur.

  Ayrıca Salât-ı nâriye duasını da 4444 defa okuyup okutmak da güzeldir.

  “Salât-ı nâriye” olarak bilinen salavât-ı şerifenin Arapça olarak yazılışı “Cevşen-i Kebir”in de içinde bulunduğu Hizbü Envâri’l-Hakâiki’n-Nûriye’nin “Delâlilü’n-Nûr” bölümünün 125. sayfasında yer almaktadır. Okunuşu şöyledir.

  “Allahümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedi’nillezî tenhallü bihi’l-ukadü ve tenfericü bihi’l-kürabü ve tükdâ bihi’l-havâicü ve tünâlü bihi’r-regâibü ve hüsnü’l-havatimi ve yüsteska’l-ğamâmü bi-vechihi’l-kerîmi ve alâ âlihî ve sahbihî fî-külli lemhatin ve nefesin bi-adedi külli ma’lûmin lek”

  Okunması ve fazileti büyük olan bu salavât-ı şerife esas itibariyle bir duadır. Aynen salât-ı münciye gibi okunmasında büyük sevap olan bir salavattır. Bu seşit duaların hem maddi hayatımız için, hem de uhrevî istikbalimiz için şüphesiz pekçok fayda ve tesirleri vardır.Birçok ihtiyaç ve arzu bu duanın vakti ve zamanıdır. Okunur, Cenab-ı Haktan tesirinin yaratılması ve istenen şeyin meydana gelmesi için niyazda bulunulur. Şayet vakti “kazâ” olmuş, şartlar yerine gelmişse duânın aynısı kabul olunur, istenen ihtiyaç da verilir. Fakat bilemediğimiz, aklımıza gelmeyen bazı hikmetlerden dolayı istediğimizin aynısının verilmesi uygun değilse; verilse bile zararımıza olacaksa, bunun için bir sıkıntı ve üzüntüye kapılmamalıdır.

  Kur’ân-ı kerimin şu âyetleri bu hususta İlâhî takdirin karşısında en büyük tesellisi olmalıdır:

  “Göklerin ve yerin mülkü Allah’ındır. Dilediğini yaratır. Dilediğine kız çocukları, dilediğine de erkek çocukları bahşeder. Yahut onlara hem kız, hem erkek çocuklarını birarada verir. Dilediğini de kısır bırakır. O her şeyi bütünüyle bilendir. Herşeye gücü yetendir.”Şûra Sûresi, 49-50
  Bunun için Allah’tan hakkımızda hayırlı olan ne ise onu istemeli. Dua ederken bu hususu dikkatten uzak tutmamalıdır.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet

 3. erdem4430
  Üye
  Elinize kolunza sağlık Allah razı olsun sağolun

 4. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi
  Cümlemizden yardımcı olabildiysek ne mutlu

 5. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  Ey Rabbimiz, lisanımızı kötü sözlerden sakındır, güzelleştir...
  Amin!..


 6. erdem4430
  Üye
  amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin

 7. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi
  Bak konuşman düzeldi sanki uzun uzun amiiiiiiiiiiiiin dedin

 8. erdem4430
  Üye
  sayenizde ya Aslında okadar bozuk değil düzgün ama ben gözümde çok büyütüyorum bide din hakkında baya sorularım var sorabileceğim kimsem yok özelden sorabilceğim birisi varmı ya :/

 9. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi
  özel mesaj yasak sitede.Ama yöneticilere özel mesaj çekebilirsiniz.

 10. erdem4430
  Üye
  hmm peki msnden yazsam size olurmu ? gerçekten çok bilmek istediğim sorular var

 11. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi
  msn vermekte yasak nicki yeşil,mavi,kırmızı olanlar görevliler.Siz kırmızı nicklilere dilediğiniz soruları yazın.Ayrıca konuda açabilirsiniz.İstediğiniz kadar.

 12. erdem4430
  Üye

  Reklam


  peki sorayım ama ayıpancak biliyorum . beni aypsamayın gerçekten öğrenmek istiyorum Allah doğmadı doğurulmadı hep var peki hep varsa başlangıcıda yoksa nasıl hep vardı eğer günahım varsa Allah affetsin

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu