+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bilgisayara dini bilgiler yükledim ama Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. barisb
  Üye
  Reklam

  Bilgisayara dini bilgiler yükledim ama

  Reklam

  Bilgisayara dini bilgiler yükledim ama Mumsema Bilgisayara dini bilgiler yükledim fakat nasıl desem bilgisayara karşı ayaklarımı uzattığımda vs. sanki orda yazılan dini bilgilere ayağımı uzatıyormuşum gibi bi vesvese geliyor, dizüstü bilgisayar olduğu için uzanarak kullanırken falan sanki içindeki bilgilere saygısızlık yapıyormuşum gibi bi hisse kapılıyorum.


  Ne yapmam lazım,bu gibi hareketler dini bilgilere saygısızlık olur mu ? Dini bilgilerin,videoların vs. yüklü olduğu bilgisiyarlarda şarkı dinlemek,küfürlü yazılar okumak vb. şeyler o dini içeriklere saygısızlık mıdır

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: Bilgisayara dini bilgiler yükledim ama


  Reklam


  aynı duyguları ben de yaşıyorm kardeşim onun için elimden geldiği kadar dikkat etmeye özen gösteriyorum. Canlı yada sanal olmuş ne farkeder İslamın olduğu yerde bütün kötülükleri kaldırmak lazım.

 3. YaZaROW
  Emekli
  Ama öyle düşünülmez ki Görünmeyen bir dosyanın içinde. Ekranda değil ki. O zaman şöyle düşünelim. Şu apartmanda Kur'an var ona karşı ayağımı uzatmayayım. Veya evin içindeyken bu evde Kur'an var ayağımı uzatmayayım. Bence vesvese çok kuvvetlenmiş sizdeki. Bilgisayarda açıp dini bilgileri karşısında ayaklarını uzatıyorsan tamam da açmadan görmeden bir şey olmayacağı kanaatindeyim.

 4. hbevci
  Devamlı Üye
  vesvese,vesvese,vesvese..

 5. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi
  Ne yalan söyliyeyim bende de oluyor.

 6. ->Es Pisman<-
  Kitmir
  Zikir cek.

  Ornek-> hafi zikir cekenler. Latayif zikri cektikleri zaman bir sure sonra zikir cekerken garip kokular alirlar. Bu kokular kucuk cin yavrularinin kalbe vesvese vermek icin geldigi zaman senin ihlasla cektigin zikrin nurundan yanmalarindandir.

 7. YaZaROW
  Emekli
  Gerçekten mi ? Açıklar mısın nasıl yapacağımızı?

 8. ->Es Pisman<-
  Kitmir
  Hafi zikir cekmen icin hafi zikir ceken bir tarikati aliyeye mensup olman gerekir. Sonra sadati kiramin ismilerini ogrenip zikir talimati alirsin. Ilk once sana ALLAH zikrini verirler bunu 21 bine kadar cikarirsan. Kalp ALLAH zikrini hazmedince latayiflerin yanmaya baslar. Insan vucutunda 5 tane latayif vardir. Bunlar harekete gecince latayif zikri verilir. Ve sen latayif zikrini de hakkiyla cektigin zaman cennet kokulari gelir, bazan da yanan cin yavrularinin pis kokulari gelir. Zikrin sayesinde kalbin cektigi nuri ilahi vesvese vermeye gelen cin yavrularini yakar. Bunu bizzat yasadim ben. Bakma simdi essek zikri cekiyorum. 4 ay zikir cekmezsen bizim kapida zikirden duser bastan baslarsin. Ben yillarca dergahtan uzak kaldim nefsime uydum. Eski muhabbetimin yarisi yok. Dunyada en gafil yaratik essektir. Essek ise gunluk 5 bin defa ALLAH der. Dusun biz zikrin neresindeyiz.

 9. YaZaROW
  Emekli
  Gerçekten haklısınız. Ben de o zaman sizin yardımınızla yapmak istiyorum. Çünkü ameller niyetlere göredir. Ben bilmeden istediğim kadar zikir yapayım sadece zikir sevabı alırım bunlardan faydalanamam. Ama siz buradan bana yapacaklarımı söylerseniz gerçekten çok memnun olurum.

  İlk olarak 21.000 Allah zikriyle başlıyorum o zaman öyle mi ?


 10. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu
  bu yaptığınız zikirler mutlaka sayıylamı oluyor RABBİMİZİ zikirde sayılar çokmu önemli 21 değilde 22 olsa ne olur?

 11. ->Es Pisman<-
  Kitmir
  :-) kusura bakmayin arkadaslar ben yine anlatamadim galiba. 5 yasindan belli yaban illerde buyursen olacagi buydu.

  bismillahirrahmanirrahim
  diyip soze gireyim

  tevbe almamis insanlara, bizim adaba gore kalp zikri verilmez... kalp zikirin bir adabi vardir. alabilmek icin once bir Allah dostunun (ya da vekilinin) elini tutup tevbe etmen gerek sonra tevbenin sartlarini yerine getirmen lazim gelir. Ondan sonra tarikati aliyenin buyuklerinin ismini ezberlersin onlari hafizaya yazdiktan sonra zikri verirler.

  Illa zikir etmek istiyorsan kuran oku kardes. Kuran en buyuk zikirdir. Kuran okumadan sadece zikir edersen zaten zikrin bir faydasini gormezsin. Gunluk Kurani azimussani okumak gerekir.

  Ravza ismi guzel kardesim

  Tabiki sayi hedef degil. Kalp zikrine kucuk baslamak gerekiyor yani 5 binden. Bunu 4 ay gunluk uygularsan misal 2 veya 4 bin daha verilebilir. Ama bu ya mursidin tarafindan ya da bir vekilinden yukseltilir. Kafana gore kendin onlarin dersini yukseltemezsin.

  Kalp zikri nefsi terbiyet icindir.

  Kurani Azimussan ise ruhun ilacidir. Kuransiz olmaz!

  Bunlarin yaninda Delaiul Hayrat dersi vardir Temcid dersi vs vs

  Tabi cesitli Salavati Serifeler

  Nafile ibadetler

  Allaha cc sevgi gosterisi bitermi kardesim. Bu hayat asik olana her gun bayram

  Gulun kokusunu alan bilir :-) Rabbim benim gibi tevbekar dilencilerede nasip etsin, tabiki en bastada sizin gibi guzel dindar imanli kardeslerime.

 12. YaZaROW
  Emekli

  Reklam


  100.000 de olur fakat arkadaşımızın tavsiyesine ulaştıktan sonra sayıları arttırmak bize kalmış.

+ Yorum Gönder