+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Diş eti kanaması kanaması orucu bozar mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sevgiii
  Devamlı Üye
  Reklam

  Diş eti kanaması kanaması orucu bozar mı ?

  Reklam

  Diş eti kanaması kanaması orucu bozar mı ? Mumsema s.a.bugün oruçluyum ama lavaboda yüzümü yıkarken bir tükürdüm dişim bayağı kanamış ben kanadığını hissedemiyorum ağzıma su gitmesin die tükürmüşdüm napıcam ben herzaman dişlerim kanıyor fırçalıyorumda devamlı bakıyorumda dişlerime benim orucum bozuldumu şimdi belki yutmuşumdurda bilmiyorumki.acil yardım edermisiniz.

 2. imamhatipli42
  Moderatör

  --->: diş kanaması


  Reklam


  ve aleykumusselam ve rahmetullah kardeş.

  Diş etlerinden çıkan kanın yutulması durumunda orucun bozulacağına dair hüküm, dört mezhep için geçerlidir. Ancak kan yutulmazsa oruç bozulmaz.

  SİE


 3. sevgiii
  Devamlı Üye
  ama benim dişlerim hep kanıyor neyapacağım ozaman ben oruç tutmasamda olmaz ramazandada kanadı hep

 4. imamhatipli42
  Moderatör
  ama benim dişlerim hep kanıyor neyapacağım ozaman ben oruç tutmasamda olmaz ramazandada kanadı hep
  Kardeş sen oruç ile ilgili daha öncede iki soru sormuşsun ve demek ki uzun süredir böyle bir sorunun ar sana tavsiyem en kısa zamanda doktora gitmendir.

 5. sevgiii
  Devamlı Üye
  gittim doktora biraz durdu yine kanamaya başladı.htta burada bir arkadas kanayn dişine tuz bas dedi onuda yaptımbiraz knamıyor sonra tekrar başlıyor kanamaya ne yapacağımı bende bilmiyorum şimdi.kanadığını anlasam hemen tükürürümde.anlamıyorumki

 6. hbevci
  Devamlı Üye
  Dişleri sık sık kanayan kişinin, tükürüğüyle beraber yuttuğu kan orucunu bozmaz. Çünkü onun bundan sakınması zordur. Yapacağı şey, aklına geldikçe tükürerek ağzını temizlemesidir. (Şirbînî, Mugni'l-Muhtâc, 2/157.)
  Hanefi Mezhebinde Orucu Bozan şeyler
  yazı bu lınkten alınmıstır.

 7. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Diş kanaması orucu bozmaz. Ancak çıkan kan, karıştığı tükürüğe eşit veya daha fazla olursa yutulması halinde oruç bozulur ve kaza edilmesi gerekir. Daha az miktarda olan kan ise dikkate alınmaz (Haddâd, el-Cevheratü’n-Neyyira, I, 22).

 8. sevgiii
  Devamlı Üye
  selamun aleyküm ben tekrar dişçiye gitti ama hala dişlerim kanıyor.ve tüm dişlerim ağrıyor çok hassas galiba diş etlerim napcam ben böyle her sabah uyandığımdada kanıyor dişlerim oruçlarımı kaza etmeye kalksam tüm oruçları yeniden tutcakmıyım.nezaman kanadı veya kanamadı bilmiyorumki ben abdest almaya gidiyorum ozaman farketiyorum mecburen abdestimi alıp çıkıyorum çünkü devamlı kanıyor

 9. GenCTürK
  Üye
  VE ALEYKÜM SELAM güzel kardesim abdestte diş eti kanaması bende de oluyor daha cok su sebebten oluyor burnumu temizlerken tükürüyorum bazen cok hafif kanama bende görüyorum ama devam ediyorum abdestime Rabbim kabul eder inşaAllah abdestlerimizi namazlarımızı oruclarımızı ...

 10. sevgiii
  Devamlı Üye
  amin işallah arkadaşım.dişlerim hala kanamakda.dişetlerime dokununca başlıyor kanamaya.napcam bende bilmiyorum.

 11. Misafir
  benimde diş etlerim kanamaya başladı ne yapmam lazım sevgi hanım bi çaresini buldunuz mu

 12. Misafir

  Reklam


  Diş etlerini temizlettir kardeşim. 3 senedir ayni sorunu yaziyorsun. Ne yapacağımı bilmiyorum diyorsun. Çeşitli cevaplar vermiş kardeşler. Tükürüğünü yutma sen yeter. Devamlı peçete bulundur yanında. Uyurken yutamazsın zaten. Ağızın kuruyo çünkü. Ayni sorun bendede var. İçini ferah tut. Niyette biter herşey. Diş eti tedavisi olman gerekir. İlerde dişlerinin düştüğünü görürsün. Normal dişçi'ye değilde hospitadent gibi yerlere bi git. Ben avrupada yaşıyorum. Kısmet ise ekim sonrası gideceğim.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
diş eti kanaması orucu bozar mı,  dis kanamasi orucu bozarmi,  diş kanaması orucu bozar mı,  dis eti kanamasi orucu bozarmi,  ağız kanaması orucu bozar mı,  dis kanamasi orucu bozarmi diyanet,  diş kanaması oruç bozar mı