+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İnsan yaratılmadan önce cinlere kötülüğü kim öğretiyordu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Nar-ı Aşk
  Üye
  Reklam

  İnsan yaratılmadan önce cinlere kötülüğü kim öğretiyordu?

  Reklam

  İnsan yaratılmadan önce cinlere kötülüğü kim öğretiyordu? Mumsema Merak ettiğim bir soruyu sizlere sormak istiyorum.
  İnsan yaratılmadan önce rivayetlere göre önce cinler yaratılmış. Cinlerden de hem iyi hem de kötü olanlar vardı. Hz Adem yaratılınca cinlerin atası olup Allah'a ibadette zirveye ulaşan kibirleniyor ve ilk insana secde etmiyor,kovulmuşlardan oluyor. Peki insan yaratılmadan önce -tabii o zaman ibliste yoktu- var olan cinlere kötülüğü yapmasını kim öğretiyordu?


 2. crazyzebani
  Üye

  --->: İnsan yaratılmadan önce cinlere kötülüğü kim öğretiyordu?


  Reklam


  soru war ama hiç bir konuda nerdeyse cvp yok hoca siteyi açmışsın ama cewaplamaya üşeniosun sanırım?

 3. Nar-ı Aşk
  Üye
  crazyzebani isimli üye kardeşim:
  Gördüğünüz gibi sorular çok. Evet bende soru sordum. Fakat hemen cevaplansın demiyorum ki buna cevap verenler de önce düşünmeli, araştırmalı, bilgisi varsa cevaplamalı. Şunuda akla getirmek gerek; cevaplayan hoca her zaman bilgisayar başında olmuyordur. Sabretmemiz lazım bu durumda. Değil mi? Ne zaman cevaplanırsa önemli değil. Yeter ki sorular cevapsız kalmasın.


 4. EzeLi_NuR
  Devamlı Üye
  soru war ama hiç bir konuda nerdeyse cvp yok hoca siteyi açmışsın ama cewaplamaya üşeniosun sanırım?
  soru daha 10 dk'dır sorulmuş biraz sabır ederseniz arkadaşlar cevaplayacaklardır soruları kimsenin üşendiği yok kardeş ...

 5. YaZaROW
  Emekli
  Cinlere kötülüklerini nefisleri söylüyordu. Öğretilen bir kötülük yok ortada. İradeleri ve seçim hakları var. İnsana kötülük öğretilmeden kendisi bunu yapabilir. Cinlerin de nefisleri vardı. İblisin Hz.Adem'e secde etmemesi kibrinden ve nefsinden kaynaklanıyor. Bu yüzden lanetlendi. Fakat Allah'tan bir konuda izin istedi. Ben cehenneme gideceksem bana izin ver, dünyana gideyim ve o iyi dediğin kullarından yanıma alabildiğim kadar alayım. Allah da imtihan için düşündüğünü var sayıyorum onu dünyaya yolladı. Artık 10.000 yılda herhalde göre göre kötülüklerinin profesyonelliği artmıştır. Fakat Allah'a sığınırsak hiçbir şey olmaz inşaAllah.

+ Yorum Gönder