+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hakkını haram etmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  madurgelin
  Üye
  Reklam

  Cevap: hakkını haram etmek

  Reklam  Cevap: hakkını haram etmek isimli yazı www.Mumsema.comCevap: hakkını haram etmek
  ben kaynanama da kayınpederime de hakkımı helal etmiyorum düğünümüzde bana etmediklerini bırakmadılar. hiç istemediğim halde görümcemle düğünüm bir yapıldı, benim evimi yerleştirmeye gelmediler ben otobüsle çeyiz taşıdım kendi kızlarının çeyini kendi arabalarıyla götürdüler ve evini yerleştirdiler ben evimi eşimle birlikte yerleştirdim 4 yıldır evliyiz kaynanam bir kere bile evimi gelip görmedi kendi kızının evine ise sürekli gidiyor beni istemiyor desem görücü usulü evlendik eşimle kendileri bu evliliğin olması için çok uğraştılar dediğim gibi 4 yıllık evliyim fakat bu yapılanları hala unutamıyorum ve içim çok acıyor güzel bir düğün gördüğüm zaman ağlıyorum neden bana böyle düğün yapılmadı diye her hevesimi içimde bıraktılar bu yüzden onlara hakkımı asla helal etmiyorum böyle yaparak günaha mı giriyorum sizce

 2. 14
  HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: hakkını haram etmek


  Reklam


  İnşaallah, bir insan düşün, koyundan yün kırpmış eğirip iplik yapıyor.

  NAMAZ KILIYOR. Allah'ın ipine sarılmaya çalışıyor.

  Sonra Şeytan Aleyyullana bu eğirilen ipe öylesine hasetleniyor ki; o ipe makas vurup bölüm pörçük etmek istiyor. İstiyor ama o ipe kendi makas vuramaz zira yasaklı. Sadece iva verebilir.

  İva vermesi içinde, bir müsebbib bulması gerekir.

  İşte gelin ve işte kaynana, KAYIN ANA.

  Aldı ivayı ve size çattı. Zira Allah'ın ipine sarılmak için NAMAZ kılıyordu. KUR'AN-I KERİM okuyordu. O ipi kesmesi için bir makas gerekiyordu.

  Şimdi elimizdekilere bir bakalım istersen.

  1. Allah'ın rızasını talep eden ve o yönde ibadet ve taatini yapmaya çalışan bir kadın.
  2. İbadet ve taatlerden hoşlanmayan ve onu hakkınızda haseneye değil, günaha yönlendirecek bir vesile (Şeytan Aleyyullana)
  3. Şeytan Aleyyullanayı görmediği için, Karşısında nefsine uyup Şeytan Aleyyullana'nın vesvesesine kapılmış bir KAYIN ANA.
  4. Şeytan Aleyyullanayı görmediği için, Karşısında nefsine uyup Şeytan Aleyyullana'nın makas olarak kullanmak istediği bir gelin.
  5. Yanınızda sizden sabırla birlikte derece kazanmanızı ve nefsinizi değil AKLINIZI KULLANIP kendi rızasına talip olmanızı bekleyen bir dost, Bir RAB.

  Şimdi soru geliyor.....

  KAYIN ANA'nızı sizin üzerinize saldırması için iva veren ve Allah'ın ipine sarılmak için ibadet ve taatte bulunan KAYIN ANA'nızın İPİNE MAKAS olup onu uçuruma mı sürüklemek isterdiniz.

  Yoksa o melanetin, hangi melundan geldiğinin farkına varıp o ipi daha sağlamlaştırması için kaynananızın dizinin dibine oturup birlikte NAMAZ KILIP ve KUR'AN-I KERİM okuyarak o ipi hakkınızda daha da sağlamlaştırmak mı isterdiniz.

  Siz kararınızı verin. Verdiğiniz karar muvacehesinde Rab'biniz aranızda muhakkak hakem olacaktır. Zira O hakimlerin hakimidir. Belki vesile olarak da bu kulunu araya sokarak o ibadetlerin heba olmamasını ve sizin de o ibadetlerle birlikte kendilerine gitmenizi murat etmiş olabilir.

  Cüz-i irade elinizde. Hak ettiğinize müstehak olacaksınız ve ancak götürdüğünüz iki elinizin karşılığı olacak. Size asla gittiğiniz yerde, haksızlıkta bulunulmayacaktır. İnşaallah bu kardeşinizin tavsiyesi O'dur ki; ALLAH'IN İPİNE MAKAS OLMAYINIZ.

  Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 3. 15
  madurgelin
  Üye
  bir de bir şey sormak istiyorum gönülden geçmediği halde zorla ya da baskıyla söylenen "Hakkımı helal ediyorum." cümlesi allah katında ne kadar geçerli? Bilgisi olan birileri bana yardımcı olursa çok sevinirim.

 4. 16
  Misafir
  Türkiyede neredeyse herkes senin kayınvaliden gibi yapıyor.bence hakkını helal et,kınama.çünkü aynısı senin başına da gelebilir.

 5. 17
  Misafir
  ya benim bir akradaşım bana ne hediye istersin diye sordu bende bileklik istedim sonrda kargo ona geldikten 2 gün sonra küstük hakkını bana haram edebilir mi? hediye hala onda kendiside istiyerek aldı

 6. 18
  Misafir
  İsil

  Ben bu konuları bilen biriyim sana ne yaparsa yapsın senin istemediğin bir şey yaparsa hakkını haram edebilirsin bunun günahı yoktur.iyi günler diliyorum

 7. 19
  Misafir
  O senin hakkını kazanması lazım bence günah değil yaptığın madem kuran da oluyo hakkını Helal etmeyince öbür dünyada direk cehennemlik olacağını da bilmesi lazim

 8. 20
  Misafir
  Abim durmadan huyzuzluk yapiyor benim yaptigim iylikleri hep geri depiyor bana durmadan argo kelimeler kullaniyor beni durmadan kiskaniyor bunu herkes soyluyor ben bundan rahatsizim bende hakkimi helal etmiyorum dedim bunun bir gunahi varmi

 9. 21
  arifselim
  Yönetici
  Sana yapılan bir haksızlığı helal edip etmemek senin hakkındır günah değildir. Ama helalleşmek veya helal etmek çok güzel bir davranış olur.

 10. 22
  Misafir
  Bizim bir kiracimiz vardı. Bu kiracı Suriyeli hiç bir şeyi yoktu. Buna biz kendi evimize ne olursak ona 2kat fazlasını aldık. 2 yıl 200 liraodedi 3. Yil 300 oldu vermediler.evden çıktılar şimdiki oturdukları evi 350 liraya aldılar. İnatlarina evden çıktılar.

 11. 23
  Misafir
  İş yerinde bir tane abi sigara istedim ver ben sana cay baytosunda lark verecem oda mm içiyordu hem lark mm den ii dedim oda bana dedi sen beni küçümsuyor musun sana hakkimi helal etmiyorum dedi ama allah şahit aklımdan oyle birsey bile gecmiyordu ne yapmam gerek

 12. 24
  arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Küçümseme ve hakaret etme durumu yoksa hiç bir şey yapman gerekmez. Bir haksızlık yapmadığın sürece Allah hepimizin kalbini içinden geçeni çok iyi bilir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

hakkını haram etmek

haram etmek

rüyada hakkını haram etmek

hakkı haram etmek

hak haram etmek

hakkini haram etmekhakkını haram etmek günah mı