+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ahrette kul hakkını ödeme şekli ve miktarı (Üzerinde kul hakkı bulunanların ibadetleri kabul olmaz) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. dego
  Üye
  Reklam

  Ahrette kul hakkını ödeme şekli ve miktarı (Üzerinde kul hakkı bulunanların ibadetleri kabul olmaz)

  Reklam

  Ahrette kul hakkını ödeme şekli ve miktarı (Üzerinde kul hakkı bulunanların ibadetleri kabul olmaz) Mumsema Kıyamet günü, hak sahibi, hakkından vazgeçmezse, bir dank [yarım gram gümüş] hak için, cemaat ile kılınmış, kabul olmuş yediyüz namazı alınıp, hak sahibine verilecektir. (Dürr-ül-muhtar) Üzerinde kul hakkı bulunanların ibadetleri kabul olmaz, ... (Redd-ül Muhtar) benim sorum bu sözü söyleyen fıkıh alimi İbn-i Abidîn'in neye dayanarak söylediği böyle bir ayet veya hadis yok haşa allahın yanınada gidip gelmedi ibadetlerin kabul olup olmadığı ve kıyamet günündeki taksimatı bilmesi ve böyle kesin söz söylemesi veya yazması sizce ne kadar doğru lütfen bilgisi olan arkadaşlar cevaplasın.


 2. bafralıemre
  Devamlı Üye

  --->: Ahrette kul hakkını ödeme şekli ve miktarı (Üzerinde kul hakkı bulunanların ibadetleri kabul olmaz)


  Reklam


  İbni Abidin Hazretlerinin neyi kıyas alarak bunu söylediği konusunda bir bilgim yok biraz araştırdım ama bu kadar net konuşulmuş başka birşey bulamadım
  Ama o'nun bu sözünü kul hakkının ne kadar önemli olduğunnu belirtmek için söylemiştir diye yorumluyorum
  Herşeyin en doğrusunu Allah Celle Celaluhu bilir

+ Yorum Gönder