+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Müslümanların girecegi cehennem nasıldır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. captan
  Emekli
  Reklam

  Müslümanların girecegi cehennem nasıldır?

  Reklam

  Müslümanların girecegi cehennem nasıldır? Mumsema s.a benim bu konuda çok kafam karıstı cehennem 7 kattan oluşuyor...bu katlarda yanacaklar belli biride müslümanlara ayrılmıs ancak müslümanların yanacagı ateş nasıldır ALLAH a iman eden secde eden insanlar cehennemde yanacagızda bizim halimiz ne olur hiç bir insan direk cennete geçmez diyorlar genelde herkesin günahı oldugunu biliyoruz sorum biraz karısık oldu sanırım ama nasıl anlatayım bilemedim sanırım anlamışınızdır

 2. YaZaROW
  Emekli

  --->: müslümanların girecegi cehennem nasıldır?


  Reklam


  Müslümanlıkla alakası yok. Günahlara göre değişiyor katlar.

 3. Vankedisi
  Üye
  dDİYOOOOOOOSUUUUN

  fakat bir kafir le bir müslüman

  3-0 dır

  müslümanda günah işler tabi işlemeyemez diye bişey yok ama müslüman hayat 0 başlar ve malesef ALLAHın birliğine inanmayanlar 10-3-2-1 gibi başlıyor buna görede düşünmek lazımdı.

  bu Allah'ın işidir. çok söze gerek yok

 4. YaZaROW
  Emekli
  Anlatamadım sanırım. Müslüman olmayanları tabi tutmamış zaten soruyu soran arkadaş. Müslümanlıkla alakası yok dememin sebebi zaten cehenneme gidecekler en azından müslümanlar ise cezalarını çektikten sonra çıkacaklar. Fakat o da günaha göre bunu kastettim. Yoksa haşa yerlerini belirtmeye çalışmadım.

 5. bafralıemre
  Devamlı Üye
  Ve Aleykumselam verahmetullah kardeşim

  İlk önce şu yanlışını söyleyeyim
  s.a
  böyle selam verilmes açık yazılır

  Sonra soruna gelelim şu yanlışı belirtmekle başlamak istiyorum
  hiç bir insan direk cennete geçmez diyorlar
  bu tamamen yalandır Peygambrler, Sahabe-i Kram,Sıddıklar Şehidler, Evliyalar,Salihler bunlar cennete Allah Azze ve Celle'nin rahmetiyle direk cennete gideceklerdir.Ve diğer Müslümanlara da Cenab-ı Mevla'nın izin verdiklerine şefaat edilecektir.Yani Allahu Teala razı olsuğu kul kurtulacaktır
  Onsan sonra geriye kalan günahkar Müslümanlar genel adı Cehennem olan ve 7. katında ismi cehennemde günahı kadar yanacak ve sonra Cennete girecektir.

  Ve bunu da okumanı tavsiye ederim

  http://www.mumsema.com/hadisler-bolu...dir-hadis.html

+ Yorum Gönder
cehennem nasıldır,  CEHENNEM NASILDIR