+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu sene oruç tutmayan seneye tutamaz hadisi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. muhasebeci
  Emekli
  Reklam

  Bu sene oruç tutmayan seneye tutamaz hadisi

  Reklam

  Bu sene oruç tutmayan seneye tutamaz hadisi Mumsema hocam s.a.
  bırı arkadasım genelde her ramazan oruc tutardı.bu sene tutmuyo.bırı ona bır ınsan orucunu keyfıyetten bırakırsa onun kazasını yapmadan gelecek oruclarını tutamaz dıye bence sacma olan bır cumle kurmus
  boyle bırsey var mı

 2. Bedreke
  Üye

  --->: bu sne oruç tutmayan seneye tutamaz


  Reklam


  SelamunAleyküm.
  İlk önçe söze uyarıyla başalayalım selam kelimesini kısaltması olmaz selam duadır salamı hafife almayalım lütfen yazarken selam çümlesini tam yazalım.
  Gelelim soruya oruç farz ibadettir yapılması gereken yapımadığı takdirde namaz gibi
  eğer kişi müslüman oruca engel bir durumu yok tutmadığı takdirde hesabı çetin olur
  farz ibadetlerle oyun olmaz Allah yardımcın olsun konunun temeline enmek istemiyorum gelelim seneye tutacağı oruca mu hakkak tutması gerekir tumadığı diğer oruc tam yetkili yerden bilgi alması gerekir yani bu konuya hüküm vermek benim yetkim dışında bu yüzden birşey söyleyemiyorum.

 3. hbevci
  Devamlı Üye
  s.a.
  kardesım oyle bır cumle olmaz olamaz.o sene tutmazsa ustunde borc olarak durur.ama gelen sene yenı sene.bır oncekını tutmamıs olması yenıyı engellemez.
  selametle..

 4. Hamitoğlu
  Devamlı Üye
  Hazreti Peygamber Aleyhisselam Ramazan ayında mazereti olmadan kim bir gün oruç tutmazsa tüm hayatı boyunca nafile oruç tutsa bile Ramazan da tutmadığı orucun yerini almayacağını bildiri bize. Lütfen oruçlarını tutmayan aile efradlarımızı ve arkadaşlarımızı bilgilendirelim.
  Selam ve dua ile...

 5. Galus
  Devamlı Üye
  yanlış cümle deyip cevap vermişsiniz zaten

+ Yorum Gönder