+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir islam davetçisi tebliğ yaparken nelere dikkat etmeli? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sorularla islam
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bir islam davetçisi tebliğ yaparken nelere dikkat etmeli?

  Reklam

  Bir islam davetçisi tebliğ yaparken nelere dikkat etmeli? Mumsema Bir islam davetçisi tebliğ yaparken nelere dikkat etmeli?

 2. Muhammed
  الله اكبر

  Yanıt: Bir islam davetçisi tebliğ yaparken nelere dikkat etmeli?


  Reklam


  Karşı tarafı kırmamaya soğutmamaya dikkat etmeli ve dini sevdirmelidir.

 3. menzil_guller
  Ya Hayy
  Resulullah efendimiz bir Hadis-i Şeriflerinde şöyle buyurmaktadır:
  "Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz..Sevdiriniz, nefret ettirmeyiniz."
  Buhârî, İlm, 12; Müslim, Cihâd, 6.

  İslam Dini nakil olunduğu kaynaktan ,yani Rabb'im tarafından gönderildiğinden itibaren, sevgi üzerine, kolaylık üzerine inşa edilmiştir.Cenab-ı Hakk’ın, insanoğluna eziyet etmek ya da zora koşmak gibi bir niyetle, varlık alemini yarattığı elbette düşünülemez. Zaten böyle düşünmek de, O’nu ve sıfatlarını anlamamak demektir.
  Dinimiz, bütün emir ve yasaklarda bir kolaylık getirmiştir. Yani her zorluğun bir kolaylığı da vardır.
  Örneğin; namaz kılmak konusunda, eğer namaz kılmada bedenen bir engelin varsa, hasta yada rahatsız isen oturarak kıl, ona da gücün yok ise, yattığın yerden gözünle kıl, ona da gücün yok ise düşüncen ile kıl diyor Hakk..
  Ya da; yasaklarımı bilmeden çiğnemiş isen Rahmetime sığın, bir daha yapmamak üzere terk edersen seni affederim diyerek bir hak daha veriyor yarattığı kuluna..
  Ancak; gerçek din alimlerinin azalması, bid’atlerin çoğalması ve ilmi olmayanların, din adına fetva vermeleri neticesinde, islam dinini yaşamak zor, Allah ise azap verici olarak anlatılmaktadır.
  Bizlerin amacı ise; nasıl ki sevgi ve kolaylıklar üzerine inşa edilen İslam dini’ni, Allah’ın Cemal sıfatının yolundan, insanlara sevdirmek ve sevgi ile Allah’a ulaşmalarına sebeb olmaktır.selam ve dua ile...

+ Yorum Gönder
sevdiriniz eziyet etmeyiniz