+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir yerlere gelebilmek için taviz vermeyi caiz görenlerin Hz. Abbasın mekkenin fethine kadar kendini gizlediğini söyleme Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sorularla islam
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bir yerlere gelebilmek için taviz vermeyi caiz görenlerin Hz. Abbasın mekkenin fethine kadar kendini gizlediğini söyleme

  Reklam

  Bir yerlere gelebilmek için taviz vermeyi caiz görenlerin Hz. Abbasın mekkenin fethine kadar kendini gizlediğini söyleme Mumsema Bir yerlere gelebilmek için taviz vermeyi caiz görenlerin Hz. Abbasın mekkenin fethine kadar kendini gizlediğini söylemesine ne dersiniz?

 2. Muhammed
  الله اكبر

  Yanıt: Bir yerlere gelebilmek için taviz vermeyi caiz görenlerin Hz. Abbasın mekkenin fethine kadar kendini gizlediğini


  Reklam


  Bir yerlere gelebilmek için taviz vermeyi caiz görenlerin Hz. Abbasın mekkenin fethine kadar kendini gizlediğini söylemesine ne dersiniz?

  Hz.Abbas'ın müslümanlığını gizlediği kesin değildir.Mekkenin fethinden evvel müslüman olmuşmuydu bilinmiyor.
  Bedir savaşında oda kafirlerin arasındaydı müslümanlara karşı savaştı ve esir alındı ve sonra geri bırakıldı.
  Ondan sonra iman etti mi.Bazı rivayetler var bu rivayetlerde müslümanlar savaş kazandıkları zaman abbasın evindekiler seviniyorladı.
  Mekkeliler üzülürken onlar seviniyordu.Tarzında rivayetler var.
  Ama kesin olan bi şey yok.Bilinen Hz.abbasın Mekkenin fethinde iman ettiğidir.Kendi ve oğlu ibni abbas (Abdullah) ikiside mekkenin fethinde iman etmişlerdir bilinen budur.

+ Yorum Gönder