+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Alim olmak için çocuk yaşta eğitim almaya başlamak gerekli midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hüseyin_92
  Devamlı Üye
  Reklam

  Alim olmak için çocuk yaşta eğitim almaya başlamak gerekli midir?

  Reklam

  Alim olmak için çocuk yaşta eğitim almaya başlamak gerekli midir? Mumsema Çoğunlukla bütün alimler çocukluktan eğitim almaya baslıyorlar.19 Yaşından sonrada alim olunurmu.?

 2. Amenna
  Amenna

  --->: Alim olmak için çocuk yaşta eğitim almaya başlamak gerekli midir?


  Reklam


  Siz ilim öğrenmeye, anlamaya, hayatınıza tatbik etmeye sonra da onu anlatmaya çalışın. Hem alim olmak için illa ki çocuk yaştan ilim öğrenmeye başlanmalıdır diye bir kaide yoktur. Henüz yaşınız çok ilerlemişte değil. Ama unutmayın ki alim olan Allah'ı en çok bilendir. Ve bu yüzdendir ki 'kulları içinde ancak alimler Allah'tan (gereğince) korkar.' (Fatır:28) Ameller niyetlere göredir.Allah cc yardımcınız olsun.

 3. Gezgin
  İslam Gezgini
  Ama unutmayın ki alim olan Allah'ı en çok bilendir. Ve bu yüzdendir ki 'kulları içinde ancak alimler Allah'tan (gereğince) korkar.' (Fatır:28)
  Bir hocayı dinledim 18 yaşında islamı anlatmaya başladı 18-19 senden belli islamı anlatıyor Allah dinine yardım edeni diğer insanlara sevdirir yani ilim öğrenmenin yaşı yok diyorum


+ Yorum Gönder
alim olmak için