+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Penis üzerinde kalan meni gusül Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. bafralıemre
  Devamlı Üye
  Reklam

  --->: penis üzerinde kalan meni gusül

  Reklam  --->: penis üzerinde kalan meni gusül isimli yazı www.Mumsema.com--->: penis üzerinde kalan meni gusül
  Zorla konuşturacaksınız meni yapışkan özelliğe sahip olduğu için yıkansa da çıkmayabilir. Bunun içindir ki göründüğü anda sadece o bölge temizlenir gusle bir manisi yoktur.
  1. Kimseyi burda zorla konuşturtmuyoruz
  2.Bunu söyleyen banyoda ise yıkar olur
  3.Benim bahsettiğim banyo olunmuş çıkılmış ondan sonra üsttünde görülmüş ise tekrar yıkanana kadar olan süre içindir

 2. hbevci
  Devamlı Üye

  --->: penis üzerinde kalan meni gusül


  Reklam


  s.a.
  bafralıemre kardes sakın ol lutfen
  evet senın dedıgın zamanda bıle yane yıkanmıs abdest almıs ve banyodan cıkmıssa ve sonra gormusse... bır daha gusul alması gerekmez!sadece orayı temızlese yeterlıdır.

 3. Losof
  Devamlı Üye
  cok tesekkurler mumsema hocamiz

 4. mümini78
  Devamlı Üye
  Bak benim yazılarımı oku ( her yazı fetva değildir kardeşim bunu da ii kavra ayrıca her kiş de fetva veremez)

  Öncelikle senin durumun vesvesedir. Bu da benim ilgi alanım olduğu için soruna cevap veriyorum. Sadece bu konularda cevap verdiğimide yazılarımdan görebilirsin.

  İhtilam oldun veya cima eyledin ya da istimna yaptığını varsayalım bu üç durumda da cünüp olmuş ve gusül sana farz olmuş olur.

  Öncelikle yapman gereken 5-10 dakka beklemen (Hemencik gusül etmemen gerekir) Daha sonra biraz yol yürümen ( Tabiki cünüp gezmek günah olduğu için bu yürüyüşü evin içinde yapman daha uygundur) Son olarak da en az bir kez küçük abdest yapman yeterlidir. Eğer bu saydıklarımı yaparsan penis ve idrar yolların ve tenessül uzvun Allahın izniyle tüm kalıntılardan temizlenmiş olur. Eğer bilinçli bir şekilde cima ya da istimna yapmaz isen (bu zaman dilimi içinde ) senden meni gelmesi mümkün değildir. Şayet senden bu zaman dilimi içinde bir sıvı geliyor ise bu meni harici dışındaki bir sıvıdır. Ve meni haricindeki sıvıda gusülü gerektirmez. Gusül yapmadan önce yıkanmaya ön hazırlık için öncelikle diz ile göbek arasını temizlemen pis şeylerden arındırman gerekir. Yani buraları yıkarsın sonra niyet eder ve gusül abdesti alırsın. Bu yıkanma işleminden sonra gerek vücudunun dışından görülen kısmında gerekse senin göremediğin bir yerde meni kalması asla mümkün değildir. Banyoya sağ ayakla girmeyi varsa bildiğin bir duayı yapman yerinde olur. Mesala şu duayı yapabilirsin. Ya rabbim beni şaytanın şerrinden ve vesvesinden koru bana gusül etmeyi nasip eyle. Banyodan çıktıktan sonrada ya rabbi Senin rızan için aldığım gusülümü eksiklerimi ve kusurlarımı tamamlayarak kabul eyle bizi temiz olanlardan eyle diye dua et. Ya da bildiğin bir dua varsa onu yap. Allah yardımcın olsun.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
peniste kurumuş sperm