+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oruç tutamadığım günler için para vermem gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. chapman26
  Üye
  Reklam

  Oruç tutamadığım günler için para vermem gerekir mi?

  Reklam

  Oruç tutamadığım günler için para vermem gerekir mi? Mumsema
  arkadaşlar ben öss ye hazırlanıyorum derslere gidiyorum her gün saat 8 de evden çıkıyorum ders 1,30 da bittiği günler oruç tutuyorum ama bazı günler oruç tutamıyorum 1,30da ders bitip 4 de bir ders daha başlıyor 6 da bitiyor evim dershaneye 30 dk ve akşamları çok kalabalık olyor otobüs yani tutamıyorum dersi de anlıyamıyorum o tutamadığım günler için para vermm fakir birine lazım mı para kazanmıyorum ama bursum var 3 ayda 250 tl oda kazanç yerine geçer mi yani tutamadığım günlere para vermem lazım mı? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  --->: oruç tutamadığım günler için para vermem gerekir mi?


  Reklam


  Alıntı chapman26 Nickli Üyeden Alıntı
  arkadaşlar ben öss ye hazırlanıyorum derslere gidiyorum her gün saat 8 de evden çıkıyorum ders 1,30 da bittiği günler oruç tutuyorum ama bazı günler oruç tutamıyorum 1,30da ders bitip 4 de bir ders daha başlıyor 6 da bitiyor evim dershaneye 30 dk ve akşamları çok kalabalık olyor otobüs yani tutamıyorum dersi de anlıyamıyorum o tutamadığım günler için para vermm fakir birine lazım mı para kazanmıyorum ama bursum var 3 ayda 250 tl oda kazanç yerine geçer mi yani tutamadığım günlere para vermem lazım mı?
  Dünya sınavı için ahret sınavını kaybetmene üzüldüm kardeş.
  tutmadığın günler için para değil, ramazandan sonra kaza etmen gerekir.

 3. chapman26
  Üye
  sen haklısın kardeş veya abi ama benim düşüncem biz çalışmazsak biz söz sahibi olamıcaz allah muhafaza dinimize vatanımıza küfredenler başta olacak ve türban yasağı olsun dini yasaklar kalkmıcak onun için biryerlere gelmek için bu düzeni bozmak için yada daha kötüye götürmemek için istiyorum ya siz haklısınız ama inşallah allah ömür verirse sınavdan sonra kazaları yaparım.

 4. Fetva Meclisi
  Moderatör
  sen haklısın kardeş veya abi ama benim düşüncem biz çalışmazsak biz söz sahibi olamıcaz allah muhafaza dinimize vatanımıza küfredenler başta olacak ve türban yasağı olsun dini yasaklar kalkmıcak onun için biryerlere gelmek için bu düzeni bozmak için yada daha kötüye götürmemek için istiyorum ya siz haklısınız ama inşallah allah ömür verirse sınavdan sonra kazaları yaparım
  Düşüncen iyi kardeş ama yanlış.
  Allahın en önemli bir ibadeti olan orucu yerine getirmeyerek Allaha hizmet edilmez.
  sen orucunu tut şeytana uyma Allah sana yardım eder.
  selametle

+ Yorum Gönder
tutamadığın oruçların parası