+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 3567 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Genç bir kızın üniversite okumasını ne kadar doğru buluyorsunuz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. denizburak
  Üye
  Reklam

  --->: Genç bir kızın üniversite okumasını ne kadar doğru buluyorsunuz?

  Reklam  --->: Genç bir kızın üniversite okumasını ne kadar doğru buluyorsunuz? altıncı sayfa yazısı mumsema.com --->: Genç bir kızın üniversite okumasını ne kadar doğru buluyorsunuz?
  iyi,üyeliğimi iptal edin sadece siz ötün burda

 2. VanLi*
  Devamlı Üye

  --->: Genç bir kızın üniversite okumasını ne kadar doğru buluyorsunuz?


  Reklam


  üyeliğini iptal etmek haddime değil susturmak haddim olabilir kendine gel daha kim olduğunu bilmiyoruz ufacık 6 7 yaşındaki birisi bile pc başına geçip klavyeyı alıp üye olur ve bu saçma sapan yorumları yapabilir

  Ne malum 5 Yaşında olmadığınız.


  Dinini yaşıyorsan dinine göre yaşayacaksın Atatürkçlük ülkücülük v.s v.s yaşayacaksan edebinle yaşa dini bunlara alet etme .


 3. denizburak
  Üye
  beni susturmak hiçbir yobazın haddi değildir

 4. VanLi*
  Devamlı Üye
  Resmen bir bataklığıa girmişsiniz Allah yar ve yardımcın olsun..

  Aşağıdaki tüm alıntılar denizburak adındaki arkadaşımıza aittir
  .

  Alıntı denizburak Nickli Üyeden Alıntı
  Doğru
  Alıntı denizburak Nickli Üyeden Alıntı
  Kadın böyle bir hak verilmeyecek kadar aşağılık bir varlık değil mi???


  Alıntı denizburak Nickli Üyeden Alıntı
  İyi ki medeni kanun var,yoksa kadınlar ayvayı yemişti.koca istediğinde dayak atabilir,mirastan erkeğin yarısı kadar pay,boşanamama(!) hakkı...

  Alıntı denizburak Nickli Üyeden Alıntı
  Ayrıca islami şirketleri çok iyi biliyoruz biz kombassan,yimpaş  Başka konuda
  Alıntı denizburak Nickli Üyeden Alıntı
  vadeli satış faiz değildir,onu da kılıfına uydurmuşsunuz  Başka konuda(konunun linki)http://www.mumsema.com/itikat-iman-s...gru-mudur.html

  Alıntı denizburak Nickli Üyeden Alıntı
  Mustafa Kemal olmasaydı abd bombaları burada da patlayacaktı.Ayrıca abdnin de israilin de canı cehenneme.Benim dediklerimden abd ve israil hayranı olduğumu nereden çıkardınız?Abdnin ve israilin yediği haltları fethullah hocaya anlat biz biliyoruz da onun pek umrunda değil gibi.
  Açmış olduğu konu
  Alıntı denizburak Nickli Üyeden Alıntı
  Arkadaşlar ben Kuran'ın mealini çok okudum,birçok ayete kafam takıldı ve bu yüzden imanım giderek zayıflıyor.Bana yardımcı olabilir misiniz?


  Kardeşim sen dinini burda savunmuyorsun resmen türk türk türk türk diyip duruyorsun bu vatan herkesin herkes koruyor kolluyor zaten herkes seviyorda bir tek seven sen değilsin sadece herkes dinini daha çok seviyor burda ayıran nokta budur.(klavye ve dilde değildir vatan aşkı kalptedir.)

  Mesaj attığın tüm konularda herkesle tartışmaya girmişsin 1 konuda yaklaşık 3 4 kişiyle tartışmaya girdiğin bile var.

  Şu alıntılar bir kısmı daha çok saçmalık vardı kalabalık tutmak istemedim.

  Efendimizin dinimizin islamın getirdiği KANUN'un üstüne kanun tanıyan sen daha hiçbirşey bilmiyorsun.(senin o medeni kanunun bunun yanında hücre kadar küçük)

  Kadınlar hiçbir devlette ve hiçbir milletde müslümanlığın verdiği özgürlüğü şartları verememiştir(çıplaklıkları çirkin hayatları hariç)

  İslami şirketlere laf atacağına kalk bir islam şahsı olarak adam gibi bir şirket yapda görelim.

  Mustafa Kemali sana sonsuz şekilde yaşatamazdık emanet etti çekildi.Emanet ettiği kişiler ne duruma soktu devleti gördük hala izleri var.Adamı mezardanmı cıkaracaksın saçma sapan bir yerden konuya girmişsin kişinin konu hakkında yazacağı bişey olmazsa birşeyler yazar kendiliğinden.

  Son alıntıda Kur-an mealini okuyup kafanın karıştığından bahsetmişsin hocalarımız ayeti söle yardımcı olalım demiş 2 3 haftadır üstüne bile gitmemişsin.Sen dinini böylemi öğreniyorsun.  Allah yardımcın olsun umarım imanı sağlam olan biri olursun.


 5. denizburak
  Üye
  Benim vatan aşkım yalnızca klavyede değildir askerliğimi yaptım ve kalbimde olan aşkımı yazıya döküyorum. Kafama takılan şeyleri zaten söylemeye çalışıyorum.Türban serbest olsun tamam,ama kocaya karısını dövme hakkı da yasal olarak verilsin,boşanma kocanın elinde olsun,2 kadının tanıklığı 1 erkeğin tanıklığına denk olsun,ne dersiniz?

 6. VanLi*
  Devamlı Üye
  Dinimi Ayetlerimizi mi sorguluyorsun Allah affetsin.

  En iyisini Allah bilir kendini bilmez aciz kullar Allahın düşündüklerini asla düşünemezler.

  Herkes askerlik yapıyor aklında ek bilgi bulunsun neme lazım yarın öbür gün bu ulkede sadece ben askerlik yaptım diye saçma bir kelime kullanırsın.


 7. denizburak
  Üye
  vatan sevgimi sana nasıl kanıtlamamı istersin dağdaki soysuzlarla çatıştım yine bir görev olursa seve seve giderim
  kafana takılan ayetleri sor diyorsunuz soruyorum,sen ayetleri mi sorguluyorsun diye yanıt veriyorsunuz.ben şimdi ne yapayım?

 8. YaZaROW
  Emekli
  Arkadaşım, Kur'an'ı nasıl böyle eleştirirsin? Yapma Allah aşkına. Aklına gelen vesveseleri düşünürken pişmanlık duy. İmanını geri kazanmak için çaba harca böyle atatürkçülükle uğraşacağına. Atatürk büyük ve iyi bir insandı. Bunu kimse inkar edemez fakat ahirette bir şefaatçi olmayacak kendisi. O da en az senin kadar bir kul. Hiçbir ayrıcalığı yok. Onu konuya katıp konuyu başka yerlere çekme. Gerçekten ben senden küçüğüm ama çok şükür daha çabuk ayıldım. Sitede dolaş, makalaleri oku iman kısmındaki. Gerçekten tesiri olur. Sohbetler vaazlar dinle. Cübbeli ahmet hoca yaz çıkar karşına 10larca. Kurtuluş islamiyetledir. Aksi halde ne düşünüyorsun, Allah amel etmeyen kulu cennete mi alacak? Sen dünyada zengindin, geç cennete mi diyecek. Allah aşkına senin için istiyorum. Kurtuluşa ermenin bilincinde ol. Bu şekilde kurtuluşa ereceksin.

  Allah iyilik versin.


 9. VanLi*
  Devamlı Üye
  Kardeşim ben ayetlerin bana sorulmasını istemedim konu açmışsın hocalar sole ayetleri demiş tınlamamışsın tabiri caizse.

  DİN sevdasından bahsedıyorum ey kulll.Vatan sevdası 2. plana at diyorum senin vatan sevginden şüphe etmiyorum yaptığın yorumlar ile din sevgin konusunda şüphelendiriyorsun.


  Ayetlerin açıklamasını sormuşsun.

  Meali tam iyi okumamışsın demekki buyrun..

  2 kadının tanıklığı 1 erkeğin tanıklığına denk olsun
  Yaratılanın içini ruhunu düşüncelerini duygularını en iyi bilecek kişi elbette yaratandır.

  Allah (c.c) 2 kadının şahitliği 1 erkeğin şahitliğine denk tutmuştur.Neden?

  Çünkü kadınlar duygusaldır duygu yönleri kabarıktır Çabuk duygulanırlar acıma hisleri fazladır.Erkekler ise öyle değildir bu nedenden 1 kadın olursa eğer şahitlik yaparsa haksız taraf acınacak duruma veya duygu sömürüsü v.s yaparsa kadın çabuk acır ve duygusallaşır bu neden'den ise yanlış şahitlik yapma oranı çok çok fazladır.


  Bu kadınları aşağılamak için olan birşey değil hakkın düzgünce haksızlık olmadan yerine getirilmesidir. 1 kadın olursa çabuk duygusallaşır ama 2 kişi olurlarsa 1 kişi diğerini durdurabilir

  Ayrıca bakara süresinde.Bu ayetten hemen sonraki ayeti okumuş olsaydın bunu sormazdın.


  diğer sorularını tecrübeli hocalarıma sor onlar hakkında'da yazardım ama herşeyi daha iyi bilen cevaplarsa bu şekilde tartışma ortamları olmaz


  yaptıgımda onca alıntıdan sorularımdan sadece 1 tanesine cevap verebildiniz kendinizi o mesajdan sonra haklı çıkarmanız imkansız gibi birşey unutmayın.Vatan sevdanız DİN sevdanınızın önünde bu olmamalı.


 10. iliman
  ilim+iman
  ya denizburak kardesim sen varya "kisisel farz olan meseleleri(örtünmek)" ve "devletin islami kanunlara gore haraket etmesi" arasindaki farki anlayamayacak kadar acizsin ne yazikki, sen diosunki madem basortusu serbest olsun o zaman tumden islami kurallarda sart olsun yani ya hep ya hiç,banane devletin ideolojisini bana onemli olan Allahin farz kildigi seyleri yerine getirmek

 11. YaZaROW
  Emekli
  Sert çıkmakla bir şeyi çözemeyeceğiz büyüklerim. Tavsiye vererek doğru yola gelebilir denizburak. Bilmediği için suçlayamayız. Lütfen burada seni aşağıladığımı sanma. Doğruyu bilmediği ve itiraz ettiği için İsrail'in durumu ortada. Şeytan vesveseleriyle size bunları söyletiyor olabilir. Söylediklerimize hoşgörüyle bakıp tavsiyeleri dinlersen gerçekten doğru yolu bulabilirsin.

 12. denizburak
  Üye

  Reklam


  iliman kardeşim kişisel farz zaten serbest,yani sokakta isteyen türban takabilir.Ama resmi kurumlarda serbest olursa devlet islami kurala göre hareket etmiş olur.Bana aciz demeden önce bu farkı anla.Allah sadece başörtüsünü mü emretti,o zaman devlet diğer kuralları da tanısın.

+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 3567 ... SonuncuSonuncu
kızların üniversite okuması,  üniversite okumak caiz mi,  kiz cocuk üniversite okuyabilir mi,  kizlarin okumasi caiz midir,  bir kızın üniversite ,  dindar kızların üniversitede okurken dikkat etmesi gerekenler,  kizlarin universite okumasi dogrumu