+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yaşlılar ve oruç hakkında yardımcı olursanız sevinirim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. bedirhan52
  Üye
  Reklam

  Yaşlılar ve oruç hakkında yardımcı olursanız sevinirim

  Reklam

  Yaşlılar ve oruç hakkında yardımcı olursanız sevinirim Mumsema kardeşlerim benim annem şeker hastası ve kolestrol var safra kesesi de alındı ve hala oruç tutmaya devam ediyor ve çok kötü oluyor ne yapmalı

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: yaşlılar ve oruç hakkında yardımcı olursanız sevinirim


  Reklam


  kardeşlerim benim annem şeker hastası ve kolestrol var safra kesesi de alındı ve hala oruç tutmaya devam ediyor ve çok kötü oluyor ne yapmalı
  Eğer sağlığını aırı derecede bozuyorsa ve daha kötü sonuçlar doğuracaksa tutmaabilir. Ama ben illede tutacağım diyorsa bırakın tutsun Rabbim zorda olup da oruç tutan kulunun ecrini daha fazla verecektir.

 3. Abdullahbaksi
  Üye
  Oruç tuttuğu takdirde sağlığına bir zarar gelmesinden korkulanan kimse, orucunu tutmayabilir. Bu durumda olanlar, izinli olduğu günler veya uygun zamanlarda tutamadıkları oruçları kaza ederler.
  Oruç tutamayacak kadar yaşlı olan ve hasta kimseler, oruç yerine fidye verebilirler. Bakara suresinin 184. ayetinde, bu şekilde olup da oruca güç yetiremeyenlerin, oruç tutmayıp fidye vermeleri gerektiği hükme bağlanmıştır. İyileşme umudu olmayan hastalar da aynı hükme tabidir.

 4. bedirhan52
  Üye
  saolun kardeşlerim

+ Yorum Gönder