+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Zikir yaparken dizin görünmesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. YaZaROW
  Emekli
  Reklam

  Zikir yaparken dizin görünmesi

  Reklam
 2. Rayyan Emir
  Devamlı Üye

  --->: Zikir yaparken dizin görünmesi


  Reklam


  ibadet ahlakina aykiri bir durum edeb acisindan..kisa kollu gomlekle gidilmez namaza derdi babam erkekler icin.. dini acidan hocalara sormak lazim herhangi bir hadis bilmiyorum

 3. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Allah cc her an her yerde zikredilir. Sizin söylediğiniz durum tamamen edeb ile alakalıdır. Hakkında bir ayet, hadis yada ictihad bulunmamaktadır.

 4. YaZaROW
  Emekli
  Oh çok teşekkür ederim. Çünkü kimse görmese bile o durumda içim rahatsız oluyor ve zikri bırakıyordum. Demek ki şeytanın vesvesesiymiş.

 5. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Onlar, ayakta iken, otururken, yan yatarken Allah'ı zikrederler (anarlar ve O'ndan konuşurlar) ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler. (Ve derler ki: "Rabbimiz, Sen bunu boşuna yaratmadın. Sen pek yücesin, bizi ateşin azabından koru." (Al-i İmran Suresi, 191)

 6. sevgiii
  Devamlı Üye
  s.a. selevatıda istediğimiz zaman getirebilirmiyiz ozaman.yani yatarken yürüken otururken.birde selavat getirirken elimizi sol gögüsümüzün üzerine koymak zorundamıyız.

 7. YaZaROW
  Emekli
  Bence değiliz. Ben öyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. Ama her istediğimiz zaman (Uygun olmayan yerler dışında bkz. tuvalet gibi.) salavat okunabilir ve zikir yapılabilir. Ben böyle duymuştum.

+ Yorum Gönder