+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oruçlunun kafasına su dökmesi... Konuda okuduğum hadis sahihmidir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu
  Reklam

  Oruçlunun kafasına su dökmesi... Konuda okuduğum hadis sahihmidir ?

  Reklam

  Oruçlunun kafasına su dökmesi... Konuda okuduğum hadis sahihmidir ? Mumsema Ebu Bekir ibni Abdurrahman anlatıyor:“Resulullah Sallallâhu Aleyhi Vesellemi oruçlu iken sıcaktan dolayı başına su dökerken gördüm” (Müsned 3:292 319)Sıcak yaz günlerde oruç tutarken susuzluğa karşı dayanmak için başa su dökmek duş almak oruçluyu rahatlatır günü tamamlamayı kolaylaştırırBu şekilde serinlemek hadiste belirtildiği gibi aynı zamanda bir sünnet-i seniyyedir Peygamberimizin uyguladığı bir yoldur-_-_-_Bu hadis sahihmidir acaba? hocalarımız aydınlatabilirmi goguldada arardım ama her okuduğuma güvenmiyorum şimdiden RABBİM razı olsun

 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: Oruçlunun kafasına su dökmesi... Konuda okuduğum hadis sahihmidir ?


  Reklam


  Hadis sahih mi bilmiyorum araştırmak lazım ama kulak ağız ve buruna suyun girmesi engellendiği sürece kafaya su dökmek orucu bozmaz.

  Bende medresede iken, hocamız (Alah rahmet eylesin) oğlu sıcaktan oruca dayanamayınca leğene su doldurup içine koymuştu

 3. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu
  Aydınlandık sağolasınız mum hocam ellerinize sağlık

 4. sevgiii
  Devamlı Üye
  s.a. yada başımızı yıkamadan vucudumuza su öksek çünkü çok sıcak olacak gibi ben birkaçgündür aşırı terliyorum.ter kokmamak içinde yıkanmak lazım birde koltuk altımıza deodorant jel şeklinde sürebilirmiyiz.

+ Yorum Gönder