+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Masturbasyon orucu bozar mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Masturbasyon orucu bozar mı?

  Reklam  Cevap: Masturbasyon orucu bozar mı? ile ilgili yazı Yudumla.com
  Arkadaşlar utancla soruyorum ama mastürbasyon yapıp meni gelmezse oruç bozulur mu açıklayın lütfen kesin bilgiler olsun nolur

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Masturbasyon orucu bozar mı?


  Reklam


  Meni gelirse oruç bozulur yoksa oruç bozulmaz. Ama böyle yaparak orucunu tehlikeye sokuyorsun ve sevabını azaltıyorsun.

 3. Misafir
  Mastürbasyonun kızlar için hükmü nedir boşalma yaşanmadan masturbasyon uygun mu

 4. arifselim
  Yönetici
  Kız veya erkekler için hükmü aynıdır. Eğer zevk alır ve orgazm olursa kadının menisi hemen çıkmayabilir ve kadın yinede cünüp olur. Zinaya düşmekten korkmadığı sürece keyfi mastürbasyon yapmak caiz değildir.

 5. Misafir
  Aklıma takılan bir soruydu oruçluyken mastürbasyon yapılınca orucun akıbeti. Burda cevabını buldum Allah yardımcı olanlardan razı olsun. Evli olmayan ve isteğini mastürbasyonla gideren arkadaşlar ramazan sabır ayıdır nefsimize hakim olmamız gerek. Her aklınıza geldiğinde o an oruçluyken bile yapılacak birşey değildir kendinize hakim olun, ayrıca mastürbasyon yapmak doğru değil. İlla yapacaksanız iftar vaktini bekleyin orucunuzu açtıktan sonra yapın hemen gusül alın. Bir anlık zevk için orucunuzu riske atmayın. Zira kaza etme fırsatınız bile olmayabilir ölümlü dünya.

 6. Misafir
  Mastürbasyonun orucu bozduğunu bilmiyordum ve yaptım Allah beni ıslah etsin.oruca da devam etmelisiniz yazıyor forumlarda. Bozulmuş oruca niye devam etmemiz gerektiğini anlamadım zaten kazasını tutacağız inşallah.

 7. klav
  Üye
  Çünkü yiyp içersen Ramazan ayına saygısızlık etmiş olursun. Ramazan ayına hürmeten yiyip içmeden iftara kadar bekleyeceksin.

 8. Misafir
  Allah affetsin..
  Mastürbasyon ile orucu bozuyoruz onu biliyoruz ama bunun bedeli nedir? Ne yapmamız gerekir?

 9. Misafir
  Ben mastürbasyon yapınca kaza gerektirdğini biliyordum ama 2. kez yapıldığında kefaret gerektirdiğini sonradan öğrendim kefaret tutmam gerekirmi??
  ---
  Selamın Aleyküm hocam bir sorum olacaktı. Tam meni gelirken eğer meni yi sıkarak engellersek oruç veya abdest bozulur mu. Hayırlı ramazanlar

 10. arifselim
  Yönetici
  Bir ramazanda bir sefer mastürbasyonla bozmak kaza gerektirir ama aynı ayda ikinci sefer yapılırsa hem kefaret hemde iki gün kaza gerektirir.

 11. Misafir
  Dinimiz mantık dinidir diyen kardeşim cok guzel laf sokuosun ama bilgin yanlıs
  Din mantik dini olsaydi allahi gormedigin halde ona neden inaniosun bizim dinimiz mantik dini degildir dinde mantik aranmaz eger mantikli bakilirsa igne vurulmakta oruc bozmuyor ozaman mantikli degilmi yemiyoruz yutmuyoruz bizim dinimizde mantik aranmaz mantik arayanlar helak oldular misalen düşünüyorum oyle ise allah var tek dusunmekle olmuyor iste icraat onemli ...

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
mastürbasyon orucu bozar mı,  masturbasyon orucu bozarmi,  mastırbasyon orucu bozarmı,  masturbasyon orucu bozar mı,  masturbasyon orucu bozar mi,  masturbasyon orucu bozarmı,  kadınlarda masturbasyon orucu bozar mı