+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Masturbasyon orucu bozar mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Masturbasyon orucu bozar mı?

  Reklam  Cevap: Masturbasyon orucu bozar mı? isimli konu Mumsema.com Cevap: Masturbasyon orucu bozar mı?
  Bir site de ramazan ayında 2 defa yapılır ise keffaret gerekir diye okudum bu hüküm dogru mu ve keffareten kasıt nedir?

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Ramazan ayında iki ayrı günde mastürbasyon ile oruç bozulursa 60 gün oruç kefareti ile bir gün kazası gerekir görüşü fıkıh kitaplarımızda vardır doğrudur. Ama bu konuda bazı alimlerin kefaret gerekmediği görüşü de vardır.

 3. Misafir
  Selâmu ^aleykum

  Kardes mastürbasyon haramdir.günahtir.
  ister sevkine ister degil. Mastürbasyon orucu bozar. Seytana uyma..
  Duâ et.. Sabir et. kafani yorma kardes.
  Allâh yardimcin olsun

  ---------

  Ya ben de birsey soracagim. Diyelim ki bilerek masturbasyon yaptim orucum.bozuldu yani ben daha bu yil ki orucumu tutamam mi yoksa tutmaya devam mi etmeliyim?

 4. arifselim
  Yönetici
  Mastürbasyon yaptığın günkü orucun bozulur. Diğer gün normal orucuna devam edebilirsin. Ama mastürbasyon yapman günahtır bunu bilmelisin.

 5. Misafir
  Gencler cok utaniyorum ama bugun dayanamayip bile bile masturbasyon cektim ve sivi geldi simdi ben gusul aldigimda tekrar oruclu olormuyum yoksa kazaya gerek varmi acil yardim edin!!

 6. arifselim
  Yönetici
  Meniyi boşaltmakla orucun bozulmuş oldu. Gusül zaten almalısın. Orucunu daha sonra bir gün kaza etmen gerekir.

 7. Misafir
  Ben gece elimle değil sürtürüyodum durdum birden kendi kendine azdı boşaldı hemen abdest aldım fakat korkuyorum acaba oruç bozulmuşmudur diye acil yardım

 8. arifselim
  Yönetici
  İftar ile imsak arasında boşalmakla oruç bozulmaz. Ama boşalmışsan namaz abdesti alman yetmez gusül abdesti de almana gerekir. Sırf zevk için mastürbasyon yapmak caiz değildir.

 9. Misafir
  Abi peki diyelim adam mastürbasyon yptı ama meni akmdaı o zaman. orucu bozulurmu

 10. arifselim
  Yönetici
  Meni akmadığı sürece oruç bozulmaz. Ancak oruçluyken böyle bir şey yapmak hem sevabını azaltır hemde orucun riske girmiş olur.

 11. Misafir
  bu konuyu 20 senedir halaaaa anlamadim..ben 25 senedir elle menimi getiriyorum..cok sinirli biriyim...sukunet bulmak icin yaparsam caiz ama zevk alinirsa haram deniyor her kitapta....sonucta hepsinde de zevk aliniyor...ben derim ki zinaya gitmek istemedigimden yapiyorum o zaman vacip hatta cubbeli sevap diyor..lakin zevk almak icin yapilirsa haram diyor..anlayamiyorum bu konuyu...
  ---
  ben 25 senedir asiliyorum..evlenmek de cok zor artik benim icin..cok sinirliyim...sukunet bulmak icin caiz diyorlar ama ben ayni zamanda zevk de aliyorum..zevk icin yapilirsa haram deniyor...20 senedir bu konuya tam cevap vereni bulamadim..

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Ordaki zevk alma meselesi senin dediğin şekilde değildir. Elbette her ne için yapılırsa zevk alınacak, konu bu değildir. Sükunet bulmak için değil ancak zinaya düşme tehlikesi karşısında caiz olur. Bu durumda zevk alınması tabiidir.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
mastürbasyon orucu bozar mı,  masturbasyon orucu bozarmi,  mastırbasyon orucu bozarmı,  masturbasyon orucu bozar mı,  masturbasyon orucu bozar mi,  masturbasyon orucu bozarmı,  kadınlarda masturbasyon orucu bozar mı