+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Masturbasyon orucu bozar mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. aaööa
  Üye
  Reklam

  --->: Masturbasyon orucu bozar mı?

  Reklam  --->: Masturbasyon orucu bozar mı? isimli yazı www.Mumsema.com--->: Masturbasyon orucu bozar mı?
  öyle yapıyorum zaten. Ama gerçekten çok zor bir durum. Böyle giderse yapacam.

 2. beyzanurberat
  Üye

  --->: Masturbasyon orucu bozar mı?


  Reklam


  konu sapmış, soru masturbasyon orucu bozarmı diye geciyor,

  bozmaz,kusmakda bozmaz,ilişkiye girmekte, hatta şarap içipte tutulabilirmiş, sevgilimzle ilişki kurarakta acabiliriz, ve kurban bayramında lahana marol kurban edebilirmişiz, vejeteryan komsularımız için..

  ya bu sorumu, alllah rızası için yapma kardeşim, ne demek masturbasyon orucu bozarmı, haram oluyorsun onu düşün o yeter oruçmu kalır nefsine yeniliyorsun oruçmu kalır..

  bizim dinimiz mantık dinidir, ve allahutelanın koydugu hiç bir kural mantık dısı değildir, hepsini düşünürsen yeri vardır kardeşim..
  selametle

 3. YaZaROW
  Emekli
  Arkadaşım bilse sormazdı herhalde. Ne tür sorular geliyor. Hepsini cevaplarıyla öğreniyoruz. Bu tavırları takınmamalısın.

 4. beyzanurberat
  Üye
  Arkadaşım bilse sormazdı herhalde. Ne tür sorular geliyor. Hepsini cevaplarıyla öğreniyoruz. Bu tavırları takınmamalısın.
  ben onun farkındayım kardeşim, bu yorumunda bir sebebi var, bu kardeşimizin bilmemesi gayet doğaldır, olabilir, ama bu yoyumların onu hayatında bazı konuları manıtıgın zorlaması ile araştırmaya sürüklemesi için yazdım.. ha birde ayrıca ben bu tepkiyi ondan gelmesini isterdim ,senden değil, işte ozaman basarılı olurdu yorumum, kendisine ozaman yazacaktım bu yorumumun cevabını..
  demekki kardeşimiz almış alacagi bilgiyi..herşeyi bildigini sanan artık hiç birseyi öğrenemeyecek kimsedir. tabiki bu konuda senin anlatmak istediğini anladım sert değil tavrım eminol kalben hiç değil..

 5. rumit
  Üye
  slm arkadaslar bende aaööaa gıbı aynı durumdayım.oruc allaha sukur bırakmadım.google da masturbasyon orucu bozarmı yazdım bu sıteyı buldum.dun yapmamk ıcın zor durdum.bugunde öle yaparsak kaza yapabılıyor yada zekat ogun ıcın verebılıyormuyuz?

 6. arifselim
  Yönetici
  Mastürbasyonun zekatla bir ilgisi yoktur. Mastürbasyon yapmak orucu bozar ve bir gün kaza gerektirir.

 7. Misafir
  orucu bozarsa deliliniz nedir. delil icin kitap ismi zikredebilirsiniz ama zikredilen kitaptaki delil nedir lutfen bahsedin. benim bildigim kadari ile Kuran da delil olarak bir ayet yoktur. varsa soyleyin. hatta hadis dahi yoktur kanimca. bu konuda gorus bildirenler eskilerin kendi goruslerimi beyan etmelerinden farkli birsey soylemiyorlar.

  ikincisi; bozar diyorsunuz da, madem bozuluyor yiyebilirmiyiz yani. yoksa aksama kadar yemedenmi duracagiz. yemeden duracaksak ve bunun adi oruc degilse, nedir bu yaptığımiz?.. madem bozuldu, ikinci ve ucuncu defa masturbasyon yapmanin sorumlulugu nedir?

  verilen cevaplarin hicbirini yeterli bulmadim. bilmeyen "oruc bozulur" diye bos yere kisa cevaplar vermesin. cevabiniz yukaridaki sorulari tatmin edici bir cevap olmayacaksa, cevap yazmaya ugrasmayin.

 8. arifselim
  Yönetici
  Bu konuda alimlerimizin görüş birliği vardır. Her konuda mutlaka bir ayet veya hadis olması gerekmez. İslamın dört temel esası vardır bir veya iki değildir. Bu kaynaklarımızdan bir tanesinde şöyle geçmektedir:

  "El ile temas orucu bozmaz. Fakat bu meni gelmediğine göredir. Meni gelirse kaza icabeder." (Reddü'l Muhtar)

 9. Misafir
  Aynen benimde evlenmem lazım acilen demek ki :D ama imkanımız yok ne yapalım mastürbasyona talim..

 10. Misafir
  Oruçluyken mastürbasyon yapmayın.Eğer ki sizi zinaya meyleden birşey yoksa sırf ki zevk için mastürbasyon yapıp kendinizi tatmin ederseniz işte bu haramdır.Orucu da bozar.Ayrıca mastürbasyon yapıldığında erkeklerde özel olarak bulunan ilik sıvısı dediğimiz şey şehvetle avrat mahalinden çıkar.İşte o ilik sıvısı erkeklerde sınırlı sayıda bulunur.Ne zaman ki erkek evlenmeden kendini tatmin için zevkini küçük yaşta yaşayıp çok mastürbasyon yaparak kendini tatmin ettiği için o ilik sıvısı biterse evlendiğinde cinsi ilişkiden hiçbir zevk duyamaz.Ayrıca bu olay kısırlığa kadar gider.
  LÜTFEN MASTÜRBASYON YAPMIYALIM ! ERKEKLİĞİMİZİ KAYBETMİYELİM !

 11. Misafir
  1- ben 21 yaşındayım ve ben istemedigim halde oruçluyken kendi kendine boşaldım ve hemen hiç vsakit kaybetmeden soğuk suyla yıkandım sizce orucum kıtılmış mıdır

  2- Ben ramazanda nefsime yenik düşüp mastürbasyon yaptım fakat öğle ezanı okunmadan gusül aldım orucum bozulurmu...

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  1- Eğer senin hiç bir müdahalen olmadıysa gusül et ve orucuna devam et. Bu durumda oruç bozulmaz.

  2- İmsak ile iftar arasında mastürbasyon orucu bozar. Gusletmen zaten gereklidir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
mastürbasyon orucu bozar mı,  masturbasyon orucu bozarmi,  mastırbasyon orucu bozarmı,  masturbasyon orucu bozar mı,  masturbasyon orucu bozar mi,  masturbasyon orucu bozarmı,  kadınlarda masturbasyon orucu bozar mı