+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İbadetlerimden feyz alamıyorum günah işleyince pişmanlık duymuyorum kalbim mühürlenmiş midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. immortal223
  Üye
  Reklam

  İbadetlerimden feyz alamıyorum günah işleyince pişmanlık duymuyorum kalbim mühürlenmiş midir?

  Reklam

  İbadetlerimden feyz alamıyorum günah işleyince pişmanlık duymuyorum kalbim mühürlenmiş midir? Mumsema Arkadaşlar ben başlarda Allah'a dua edince onu his ediyordum kalbimde his ediyordum. Bir günah işleyince üzüntü duyuyordum.

  Şimdi ise ne Allah'ı his ediyorum. Ne de günah işleyince pişmanlık duyuyorum. Kuran okuyorum, arada namaz kılıyorum, tevbe ettim geçmedi.

  Kur'an okumaktan zevk alırdım şimdi alamıyorum. Namaz kılarken biran önce bitirmek istiyorum. Hiç bir ibadeten zevk almıyorum.

  Lütfen yardım edin.

 2. Siyah_Nur
  Üye

  --->: Kalbim mühürlenmiş


  Reklam


  vesvese dertlere benzer. ne kadar üzerine düşersen o kadar büyür.

  bir insan sürekli aynı şeyi yaparsa bir süre sonra sıkılma olur.

  bunun için her yeni gün farklı bir şeyler öğrenerek kendimiz geliştirmeye bakalım

  Peygamberimiz(s.a.v) in dediği gibi iki günü aynı olan zarardadır.

  gaflete düşmemek için sürekli değişim halinde olmalıyız.

 3. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Bir kişi İslamı yda İslamda haram veya helal olan bir şeyi reddetmediği sürece kalbi mühürlenmez. Günahkar olur kalbi kararır ama mühürlenmesi için mutlaka inkar gereklidir.


  http://www.mumsema.com/kuran-ile-ilg...s-olanlar.html

 4. immortal223
  Üye
  o zaman kalbim kararmış nasıl aydınlanacak?

 5. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Nasuh bir tevbe ve devamlı olan salih amel.

 6. immortal223
  Üye
  ibadetlere niye soğukluk his ediyorum. Allah yolundayım sonuçta. İhlasımı kaybettim. Hergün tevbe ediyorum.

  Hocaya gittim dedi ki biri ailene büyü yapmış fakat yıldızın hafif diye seni etkilemiş dedi. 2 tane muska yazdı ama kullanmıyorum.

 7. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Hocaya gittim dedi ki biri ailene büyü yapmış fakat yıldızın hafif diye seni etkilemiş dedi. 2 tane muska yazdı ama kullanmıyorum.
  Bu yaptığınız büyük bir hata ne büyüsü Allah aşkına böyle cinci hacı hocalara gidip bir de para veriyorsunuz. Bir kul Ayete-l Kürsi, İhlas , Felak ve Nas surelerini okursa her türlü şerlilerden ve şerlilerin şerrinden emin olur. Sen vesveseye kapılıp ihlasını kaybediyorsun vesvese şeytanın oklarından biridir bunlara aldırış etme kardeşim.

 8. Ateş-i Bahar
  Kıdemli Üye
  Kendini hoca diye ilan edip halka zarar veren "Hoca"lara gitmen bi kere yanlis en büyük hata! Seytanlara hizmet verenlerden ne hayr beklersin. Zaten bu gibi kendini bilmezler degilmi aileleri birbirine katan. Artik herkesden süphe duyar olsun hayatin karisir. Kendine gelmen icin imamhatipli kardesinde dedigi gibi

  Bir kul Ayete-l Kürsi, İhlas , Felak ve Nas surelerini okursa her türlü şerlilerden ve şerlilerin şerrinden emin olur
  Derman arardım derdime derdim bana derman imiş misali Yaradandir seni koruyan Yaradandir seni kul eden diledigini Ondan dile istedigini Ondan iste..

 9. TatarRmzn
  Devamlı Üye
  Gerçekten ilmi ile Hoca olmayı hak eden insanlara danışmak hepimize büyük fayda sağlar kardeşim.Lakin büyü yapılmış ailene, şu kadar muska vericem diyen insanların gerçekten Hoca olan insanları da karaladığı fikrindeyim.Yanlız zararı size değil ailenize ve etrafınızdakilere de olur.Ayrıca dine olan maneviyatınızı azaltır, kalbinizi kör eder, Allah c.c. den istemeniz gereken dermanı başka insanlardan, ufacık kağıtlara yazılan yazılan yazılardan aramaya başlarsınız.İlk ne yapmanız gerektiğini arıyorsanız.İlk işiniz bu gibi davranışlardan kesinlikle uzak durmanızdır.Ayrıca bazen kendi içinizde yanlız kalarak düşünmeniz daha yararlı olucaktır.Şüphesiz ki karşılıksız olarak veren bir tek Allah c.c. dur.

 10. immortal223
  Üye
  5 senedir yatmadan nas ihlas felak ayetel kursi ve fatiha okuyorum. Dediğiniz vesvese olsa nasıl bana bendeki şeyi kaybettirir. Vesvese yanılgı değil midir?

 11. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  5 senedir yatmadan nas ihlas felak ayetel kursi ve fatiha okuyorum. Dediğiniz vesvese olsa nasıl bana bendeki şeyi kaybettirir. Vesvese yanılgı değil midir?
  Kaybettiren vesvese değildir ; kaybetmiş gibi hissettiren vesvesedir kardeş. Buna dikkat et.

 12. Rayyan Emir
  Devamlı Üye

  Reklam


  seytanin oyunu akillicadir her yerden saldirir.imamhatiplinin dedigi gibi olayin perde cekilmis obur yuzunu de surekli dusunmek zorundayiz. bunu yaptiginizda daha iyi anlayacaksiniz .

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
günahlarìmdan pişmanlık duyamıyorum