+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hristiyanlara (ortodoks mezarlığına) fatiha okunur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ibadeteden
  Üye
  Reklam

  Cevap: --->: Hıristiyanlara (ortodoks mezarlarina) fatiha okunurmu?

  Reklam  Cevap: --->: Hıristiyanlara (ortodoks mezarlarina) fatiha okunurmu? isimli konu Mumsema.com Cevap: --->: Hıristiyanlara (ortodoks mezarlarina) fatiha okunurmu?
  Soru: Yaptığı bir bilimsel çalışmadan dolayı Müslüman olmayan birisine “Allah ondan razı olsun” diyebilir miyiz? Ayrıca Müslüman olmayanların insanlık için yaptığı hiçbir çalışmanın Allah katında bir değeri yoktur diyorlar. Doğru mudur?
  Cevap:
  Gayr-i Müslim olarak öldükleri kesin olarak bilinen kimselere rahmet okumak caiz değildir. Bu, aşağıdaki ayete göre yasaktır. Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur:

  “Cehennemlik oldukları iyice belli olmuş olan müşriklerin bağışlanmalarını istemek ne Peygambere düşer ne de müminlere; isterse en yakınları olsun.” (Tevbe, 9/113)

  İnsanlık için faydalı çalışmalar ortaya koyan gayri Müslimler için yapılacak dua, onların hidayetini istemektir. Yani “Allah ona/onlara hidayet nasip etsin” şeklinde dua edilebilir.


 2. imam
  Üye

  Cevap: Hıristiyanlara (ortodoks mezarlarina) fatiha okunurmu?


  Reklam


  ALLAHU TEALAYI BILMEK HZ ISAYI BILMEK IMANDAN SAYILMIYORMU COGU HIRISTIYAN MELEKLERIDE BILIYOR KITABLARIDA BILIYOR PEKALA IMAN OLMUS OLMUYORMU HOCAM AFFINIZA SIGINARAK KURANI KERIM HERSEYI ANLATMIYORMU KURANI KERIM DAHA ONEMLI DEGILM
  Hz Muhammed e iman etmeyen her kes kafirdir .
  Bunların delilleri Kuran kerim de onlarca defa geçer

 3. Misafir
  Tum bu yapilan yorumlar o kadar sacma ve yanlis ki, soyleyecek soz bulamiyorum.. Aziz kardesim sen annenin babanin mezarina git ve istedigin gibi duani et.. Bunu direk Allah a gonderiyorsun. Bunu kabul edip etmeyecek yuce Allah tir. Sanki musluman mezarina gidip edilen dualar hep kabul mu olur? Sen gonulden icinden geldigi gibi Allah a yakar buradaki sacma goruslere de itibar etme...

 4. Misafir
  Ben engellilerin yaninda calişiyorum bir engelli bayan öldü onun icin bir kulhu elham okudum allah kabul edermi insallah kabul eder

 5. Misafir
  Baştan sona okudum tek bir yazı arkadaş İman ile İslamın şartı farklı demiş orada biraz kafam karıştı İman ediyor ama İslamın şartını yerine getirmiş olmazmı ( imanın şartlarında Peygamber'lerine inanmak var ve kelimeyi şehadeti getirmesi kendim yazarken cevabı buldum) bir hoca keşke yazsaydı.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
hristiyana fatiha okunurmu,  hristiyana fatiha okunur mu,  hristiyanlara fatiha okunur mu,  hristiyan mezarlığında fatiha okumak,  hristiyan birine fatiha okunur mu,  hristiyan mezarliginda fatiha okunur mu,  hristiyan mezarliginda dua okunurmu