+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İlmine inandığımız bir hocadan kendimize dua etmesini istemek doğru mudur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. -öğretmen-
  Üye
  Reklam

  İlmine inandığımız bir hocadan kendimize dua etmesini istemek doğru mudur?

  Reklam

  İlmine inandığımız bir hocadan kendimize dua etmesini istemek doğru mudur? Mumsema İlmine inadığım bir hocam var. Bir konuda(bişeyin gerceklesmesini istiyorum hayırlısıyla tabi) bana dua okkuyabileceğini söyledi ben de bir yandan kendi duaamı okuyorum elbette..ama o hocanın bana dua okumasını istemem Allah tan değil de kuldan yardım istemem anlamına gelir mi?Yanlış yapmaktan korkuyorum....

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: İlmine inandığımız bir hocadan kendimize dua etmesini istemek doğru mudur?


  Reklam


  İlmine inadığım bir hocam var. Bir konuda(bişeyin gerceklesmesini istiyorum hayırlısıyla tabi) bana dua okkuyabileceğini söyledi ben de bir yandan kendi duaamı okuyorum elbette..ama o hocanın bana dua okumasını istemem Allah tan değil de kuldan yardım istemem anlamına gelir mi?Yanlış yapmaktan korkuyorum...
  Salih bildiğimiz insanlardan dua ismek sünnette vardır.

  Hak dostlarından dua istemek bir Peygamber adetidir.
  Hz. Ömer bir seferinde umreye gidiyordu. Efendimizin (s.a.v.) huzuruna geldi, durumu arz etti. Efendimiz de (s.a.v.) , hayırlar diledi ve isteğini dile getirdi:

  “Kardeşçiğim, bizi de duanda unutma, duanda bize de yer ver.”

  Hz. Ömer der ki:
  “Güneşin üzerine doğduğu şeylerin içinde en çok hoşuma giden ve en çok sevdiğim söz, Resululllah’ın (s.a.v) bana, ‘Kardeşçiğim’ demesiydi.”

  Dua (istemek) Hakkında - Mumsema islam Arsivi

  Büyüklerden Dua İstemek

+ Yorum Gönder
hocadan dua istemek