+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İçinde alkol olduğunu bilmeden bir şey yemek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. xsinemx
  Üye
  Reklam

  İçinde alkol olduğunu bilmeden bir şey yemek

  Reklam

  İçinde alkol olduğunu bilmeden bir şey yemek Mumsema selamun aleykum

  Bir sorum olacakti duydugguma göre icki icen biri 40 gün ibadet edemez..
  Benim bir arkadasimda bana is yerinde cikolataya benzer sekilde bir dondurma ikram etti ve bende bir tane aldim ama sonradan ögrendikki icinde alkol varmis.
  Simdi bilmeden yedigim zamandami 40 gün ibadetim kabul olmaz??

  Cevabinizi bekliyorum insallah

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: icinde alkol oldugunu bilmeden bir sey yemek


  Reklam


  ve aleykumusselam ve rahmetullah kardeşim sarhoş olan yada içki içen bir kişinin kırk gün ibadeti kabul olunmaz diye bir kaide yoktur. Ama içki insan vücudunda 40 gün durur. Velev ki içki içerek sarhoş olunsa bile ayılınca ibadetlerini yerine getirebilir. Size tavsiyem içki ve benzerlerinin bulunduğu ortamlarda uzak durmanızdır. İbadetlerinize devam ediniz vesveseye kapılım ibadetin feyzinden mahrum kalmayın.

 3. *ÜSTÜNBAŞ*
  Devamlı Üye
  ""ve aleykumusselam ve rahmetullah kardeşim sarhoş olan yada içki içen bir kişinin kırk gün ibadeti kabul olunmaz diye bir kaide yoktur. Ama içki insan vücudunda 40 gün durur. Velev ki içki içerek sarhoş olunsa bile ayılınca ibadetlerini yerine getirebilir. Size tavsiyem içki ve benzerlerinin bulunduğu ortamlarda uzak durmanızdır. İbadetlerinize devam ediniz vesveseye kapılıp ibadetin feyzinden mahrum kalmayın.""

  Not : İstediğiniz cevabı kardeşimiz en iyi şekilde verdi. Allah ondan ve cümlemizden razı olsun..Mümkünse haram olan herşeyden uzak kalalım..Harama yaklaşmayalım...

  "COCA COLA İÇMEYELİM, İÇELİM AYRAN. OLSUN BİZE HERKES HAYRAN." *ÜSTÜNBAŞ*

 4. xsinemx
  Üye
  allah razi olsun cevaplariniz icin hayirli günler

+ Yorum Gönder
bilmeden alkollü cikolata yemek,  yanlışlıkla içkili bişey yedim,  bilmeyerek alkollu birşey yedim