+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ben çok büyük bir günah işledim utanarak yerin dibine girmek istiyerek söylemek zorundayım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Ben çok büyük bir günah işledim utanarak yerin dibine girmek istiyerek söylemek zorundayım

  Reklam  Cevap: Ben çok büyük bir günah işledim utanarak yerin dibine girmek istiyerek söylemek zorundayım ile ilgili yazı Yudumla.com
  Bak arkadaşım çok kolay ıssız bir yerde allaha ağlayarak yalvaracaksın saatlerce yaradan senin işini çözer yada birisini vesile kılar ve bu rezillik sona erer tek çare allah bana inan

 2. Misafir

  Cevap: Ben çok büyük bir günah işledim utanarak yerin dibine girmek istiyerek söylemek zorundayım


  Reklam


  Allah'a tövbe et inşallah başka çıkış kapısı yok. Yüce bir ayetin buyor ki ben çok tevbe edenleri severim. Kul tövbe ederse Allah sevinir. Allah yardım etsin sana inşallah .intiharda bir kurtuluş yolu değildir . Bilakis en büyük sıkıntı Allah katında Allah korusun.

 3. loving
  Üye
  (Gençler, evlenin!)

  Hz. Peygamber (s) şöyle buyurmuştur: “Ey gençler topluluğu! İçinizden kimin evlenmeye gücü yetiyorsa, hemen evlensin. Çünkü bu evlenme işi, gözü haramdan gerektiği gibi korur ve kişiyi zina yapmaktan muhafaza eder. Kimin de evlenmeye gücü yetmezse o da farz olan oruç dışında nafile oruç tutmaya devam etsin. Çünkü bu nafile oruç tutma işi, kişinin şehevi isteklerine gem vurur.”[1]

  Açıklama

  Bu hadisimizde görüldüğü gibi müslüman gençlere evlenme tavsiyesi yapılmakta, onların harama düşmemeleri için öncelikli olarak evlenmeleri istenmektedir. Eğer evlenmeye güçleri yetmiyorsa, bu takdirde farz olan oruçları dışında nafile oruç tutmaları tavsiyesi gelmektedir. Çünkü nafile oruç, insanın şehevi istek ve arzularına ket vurur, haramdan kişiyi uzak tutar.

  Bu hadisten öğrendiklerimiz

  1- Gençlere evlenme tavsiyesi yapılmakta, bekâr kalmalarının iyi olmadığı ve olamayacağı hususu vurgulanmaktadır.

  2- Özellikle evlenebilecek maddi imkânı olan müslüman gençlerin, bekâr kalmalarının uygun olamayacağı anlatılmaktadır. Çünkü bekârlık bir noktada kişiyi haram tehlikesine düşürebilir.

  3- Maddi manada bir gücü olmayanların ise, haramdan sakınmaları ve şehevi duygularına dur diyebilmeleri için de, kendilerine farz olan oruç dışında nafile oruç tutması tavsiye ediliyor.

 4. Misafir
  Bence namazını kılarken dua et cezbih çek bursu dua oku

 5. Misafir
  Durumunuz nasıl neler yapıyorsunuz bilmiyorum ama inşallah kendinize zarar vermemişsinizdir.
  Hayalhanem adlı bir güzel insanın toplanıp iman hakikatlerini açıkladığı grup var.
  İnternetten numaralarına rahatça erişebilirsiniz.
  Orayı arayıp derdinizi paylaşıp ne yapmanız gerektiğini,bundan sonra nasıl devam etmeniz gerektiğini öğrenmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
  Aradan 5 seneden fazla zaman geçmiş ama inşallah Rabbimin rızasını kazanmak adına bir şeyler yapmışınızdır.
  Selam ile...

 6. Misafir
  Ben büyük bir günah isledim...kapalı bir bayanim bu konulardan uzak durmaya dikkat etmeye çalışıyorum çalışıyordum fakat faceden birgün birisi yazdı yaz okulu hakkında bilgi istedi bnde gereken bilgileri verdim daha sonra yazmaya devam etti fakat bn çok ilgilenmiyordum öyle şeylerde aklıma gelmemişti. ..daha sonra birgün açıldı bnde sinirlendim reddettim fakat bni ikna etti..bn duygusal olarak hareket ediyordum ama onun aklı hep başka bir konu daydı...neyse biz buluştuk aramızda(sevisme) bişeyler oldu..suan çok pişmanım ölmek istiyor. ..

 7. Misafir
  Dünya hayatında bir çözüm arayıp bulmak varken intihar edip önündeki bütün kapıları kapatmak niye ki kardeşim. Sen af edilene kdr rabbim yaşamayı nasip etsin.

 8. Misafir
  Allah büyüktür. Allah senin her yaptığını bilir şüphesiz. Ama nefes almanı hala sağlıyorsa tövbeni beklemektedir. Ve her günahın bir tövbesi vardır. Allaha çokça dua et. Kuran-ı kerimden öğüt al. Asıl orada bulacaksın yardımını. Hemen o insandan uzak durmaya çalış zina büyük günahlardandır. Bu ortam değişikliği ile başka bir şehire taşınmak ile yapılabilir. Onu anımsatacak ne varsa göz önünden uzak tut. Allah yardımcın olsun.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
çok büyük günah işledim ,  çok günah işledim,  günah işledim pişmanım,  cok büyük bir günah isledim,  günah işledim çok pişmanım,  cok buyuk gunah isledim,  çok büyük bir günah işledim