+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tövbe bozmak [tövbe ettim ve tövbemi bozdum vicdan azabı çekiyorum tövbe etmek isitiyorum] Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  damla almanya
  Üye
  Reklam

  Tövbe bozmak [tövbe ettim ve tövbemi bozdum vicdan azabı çekiyorum tövbe etmek isitiyorum]

  Reklam

  Tövbe bozmak [tövbe ettim ve tövbemi bozdum vicdan azabı çekiyorum tövbe etmek isitiyorum] Mumsema selamünaleyküm ben 16 yasindayim cok büyük bir hatta yaptim tövbe ettim ve tövbemi bozdum vicadan azabi cekiyorum ve cok pismanim tövbe etmek isityorum ama utaniyorum .

 2. 2
  meçhul_100
  ˙·٠• FiLiSTiN•٠·˙

  --->: tövbe bozmak


  Reklam


  ve aleykumusselam ve rahmetullah kardeşim..
  Neden utanıyorsun kardeşim,günahı işlerken ve tevbeni bozarken utanmadında tevbe etmeye mi utanıyorsun...tevbe edip tevbesini bozan kişinin tekrar tevbe etmesi gerekir...Sen RABBİMe dön ve yürekten tevbe et..RABBİM bağışlayıcı ve affedicidir..RABBİM tevbeni kabul etsin,günahlarını bağışlasın kardeşim..bu konuyuda oku..

  https://www.mumsema.org/sizden-gelen...tml#post479165

 3. 3
  damla almanya
  Üye
  cok tesekür ederim ama bilmiyorum cok korkuyorum icimde büyük bir sIKINTI VAR ... Insallah yüce RABBIm beni affeder... cok tesekür ederim

 4. 4

 5. 5
  damla almanya
  Üye
  günahta musir nedemek ben fazla iyi türkce anlamiyorum kusuruma bakmayin lütfen .... kelimeye anlatirsaniz cok sevinirim.. tesekkürler

 6. 6
  Galus
  Özel Üye
  günahta musir nedemek
  günahta ısrar etmek demek

 7. 7
  damla almanya
  Üye
  saygideger ablalarim ve abilerim ben tövbemi bozdum ve tövbe ettim ve ayni hatayi islemicegmden eminim her gece dua ve tövbe ediyorum allahim beni affetsin diye ondan baska siginacak kimsem yok... Ben cok pismanim vicdanim hergün dahada sizlio dayanamiyorum biliyorum sabir etmek lazim sabrim kalmadi korkuyorum cok korkuoyrum ama yinmiyorum neolur bana yardim edin dayanamioyrum pismanim hemde cok pismanim tövbemde gec mi kaldim ??? BAna yardim edin Allah risazi icin neolurr.

 8. 8
  el-muslimun
  Devamlı Üye
  Sana yaptığın bir hatayı daha göstereyim mi? Sen yardımı yardıma muhtaçlardan istiyorsun, yani insanlardan. Sen Rabbimize yönel nasuh bir tevbe ile tevbe et ve hayatını düzelt inşaAllah.

  Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor;

  Ey Âdemoğlu! Sen bana dua ettiğin ve benden affını umduğun sürece, işlediğin günahlar ne kadar çok olursa olsun, onların büyüklüğüne bakmadan seni bağışlarım.
  Ey Âdemoğlu! Günahların gökyüzünü kaplayacak kadar çok olsa, sonra da benden affını dilesen, seni affederim.
  Ey Âdemoğlu! Sen yeryüzünü dolduracak kadar günahla karşıma gelsen; fakat bana hiçbir şeyi ortak koşmamış olsan, şüphesiz ben de seni yeryüzü dolusu bağışla karşılarım.
  (Tirmizî, Daavât 98. Ayrıca bk. Ahmed İbni Hanbel, Müsned, V, 172)

  Rabbimin bizim ibadetlerimize amellerimize tevbelerimize ihtiyacı yok, biz Yüce Allah'a günah işleyerek ne zarar verebiliriz nede Ondan birşey eksiltebiliriz. Biz Rabbimizin rızasını kazanmalıyız, bunuda bolca (hakkıyla) tevbe ederek bolca hayır işleyerek, Kur'an ve Sünnetten sapmadan yapabiliriz. Yani tam teslimiyetle. Bu bozmuş olduğun tevbe şeytana vesvese için vermiş olduğun bir malzeme olmuş. Şeytan seni bu vesveseyle kandırıp amellerinde ve Allah'a yönelişinde birşey eksiltmesin.

  Allah GAFFAR'dır. (Çok affeden) LATİF'dir. (Lutfu keremi bol olan) HABİR'dir. (Her şeyden haberdar olan) HALİM'dir. (Yaratıklarına son derece yumuşak muamele eden) AZİM'dir. (Kendisine büyük ümitler beslenen) GAFUR'dur. (Kullarının günahlarını bağışlayan) MUCİB'dir. (Kullarının dualarına cevap veren) TEVVAB'dır. (Bütün tevbeleri kabul eden) AFÜVY'dür. (Kullarını çok çok affeden) RAUF'dur (Kullarına çok şefkat edip esirgeyen)

  Bolca Kur'an ve Hadis oku ve hayatına bu kaynaklarla şekil ver inşaAllah.. Rabbim yardımcın olsun güzel kardeşim..

  Selametle..


 9. 9
  damla almanya
  Üye
  Allahim beni AFFETSIN INSALLAH benim kafama takilan simdi ben günahi isledikten sonra pisman oldum ama cok pisman oldum icim icimi yedi bitirdi sabir diledim RabbimdeN TÖVBEMI TEKRAR BOZNUSTUM BUNU BELIRTMISTIM AMA SONRA PERISAN OLDUM HER FIRSATTA TÖVBE ETTIM ARTIK INSALLAH NAMAZLARIMADA BASLIYORUM CÜNKI BANA COK HUZUR VERIOR AMA TÖVBEMI ESIRGEMIOYRUM BILDIGIME GÖRE NEKADAR GEC TÖVBE EDERSEN O ISLEDIGIM GÜNAH DAHADA FAZLASIO AMA ALLAHIM AFFEDER BUNDAN HIC ÜMIDIMI KESMEDIM BAZEN OLDU KESTIM AMA YINE TÖVBE ETTIM BEN KORKUYORUM AMA... ve benim helalik almam gerek sadece helalik istesem yetermi yoksa anlatmami gerek o kisiye ?? o kisi bana hakkini helal etti ....

 10. 10
  el-muslimun
  Devamlı Üye
  "damla almanya" helallik alacağın kişiye hangi konuda helallik istediğini söylemelisin. Yaptığın şey ne ise onu söylemelisin..

  Rabbim yardımcın olsun, ümidini sakın ola kesme. Rabbim çok merhametlidir..

 11. 11
  imamhatipli42
  Moderatör
  ve benim helalik almam gerek sadece helalik istesem yetermi yoksa anlatmami gerek o kisiye ?? o kisi bana hakkini helal etti ....
  Kişi hellalik isteyeceği kişiye sebebini anlattığı zaman fitne oluşacaksa sebebini söylemeden helallik istemesinde fayda vardır. Ola ki oluşan fitneden dolayı insanlar zarar görebilir.

 12. 12
  damla almanya
  Üye

  Reklam


  eger fitne kavga gibi bisey ise bilmiyorum ama cok kötü seyler olcagini biliyorum yani hersey olabilir o kisi herseyi yapabilir ona dedimki neolur olmussa olsun sen sen bana hakkini helal edioyormusun evet dedi ne olur olmussa olsun buda gecerli degilmi ?? lütfen bu soruyu cevaplayabilirseniz cok mutlu olurum tesekkürler

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu

tövbemi bozdum

tövbe edip tövbeyi bozmak

tövbeni bozarsan ne olur

tövbe ettim ama tekrar yaptım

sürekli tövbe bozmak

tövbe ettim bozdum

tövbe bozmak