+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Çok günahkarım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. chapman26
  Üye
  Reklam

  Çok günahkarım

  Reklam

  Çok günahkarım Mumsema Çok günah işledim gibi geliyor hep yaptığım kötü şeyler aklıma geliyor ibadet edemiyorum.ve bu yüzden imanım azalıyor sanırım şüğheler geliyor aklıma mesela allah yoksa gibisinden Namaz kılmak istiyorum konsantre olamıyorum ne yapmalıyım.?

 2. Abdullatif
  seyyah

  --->: Çok günahkarım


  Reklam


  Kardeşim şeytanın vesvesesi İmanındandır Allah'In izniyle mutlu ol.

  Geçmiş günahlar meselesine gelince günahsız insan mı var? Peygamberler dışında..
  Sen namazını terketme bunun bir imtihan olduğunu her daim düşün, unutmaki şeytan süreli bir menfez aramaktadır sana yaklaşmak için, hiçbir zaman pes etmemektedir ve etmeyecektir bunun bilinciyle hareket et.
  Önemli olan kalpten samimim şekilde pişman olmak ve bir daha işlememek düşüncesiyle tövbe etmek..


  …Allah tevbe edenleri sever ve temizlenenleri sever
  (2/222)


  Allah, size açıklayarak anlatmak, sizi sizden öncekilerin sünnetine iletmek ve tevbelerinizi kabul etmek ister. Allah bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
  (4/26)

  Ancak tevbe edenler, (kendilerini ve başkalarını) düzeltenler ve (indirileni) açıklayanlar(a gelince); artık onların tevbelerini kabul ederim. Ben, tevbeleri kabul edenim, esirgeyenim.
  (2/160)


  "Kim güneş batıdan doğmazdan evvel tevbe ederse Allah tevbesini kabul eder."
  Müslim, Zikr 43, (2703).

  "Son nefesini vermedikçe Allah, kulun tevbesini kabul eder. "
  Tirmizî, Da'avât 103, (3531); İbnu Mâce, Zühd 30, (4253).

  "Mağrib cihetinde bir kapı vardır. Bu kapının genişliği -veya bunun genişliği binekli bir kimsenin yürüyüşüyle- kırk veya yetmiş senedir. Allah o kapıyı arz ve semaları yarattığı gün yarattı. İşte bu kapı, güneş batıdan doğuncaya kadar tevbe için açıktır. "
  Tirmizî, Da'avât 102, (3529).


  Kütüb-ü Sitte 7270 - Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselam buyurdular ki: "Günahlarınız semaya ulaşacak kadar çok bile olsa, arkadan tevbe etmişseniz, günahınız mutlaka affedilir."

  7271 - Ebu Sa'îd radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalatu vesselâm buyurdular ki: "Allah, kulunun tevbesine şu adamın sevinmesinden daha çok sevinir (yani razı olur): Adam yolculuk halindedir. Bir susuz çölde bindiği devesini kaybetmiştir, onu aramaya koyulur. Sonunda aramaları adamı cidden yorup aciz bırakınca (susuzluk ve sıcaktan olduğu yerde ölmek üzere, yere yatar), elbisesini başına çekip örtünür. İşte kendisi o halde iken, devesini kaybettiği yerde hayvanın ayak seslerini duyar. Yüzünden örtüyü kaldırır ve karşısında devesini görür."

  7272 - Abdullah İbnu Mes'ud radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Günahtan tevbe eden, bir günah işlememiş gibidir."

  7273 - İbnu Makıl anlatıyor: "Babamla birlikte Abdullah İbnu Mes'ud radıyallahu anh'ın yanına girdim. Bu ziyaret sırasında o: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'ın "pişmanlık tevbedir" dediğini nakletti. Babam: "Aleyhissalâtu vesselâm'dan bunu bizzat işittin mi?' diye sordu. Abdullah: "Evet!" dedi." 3. chapman26
  Üye
  Allah c.c Razı olsun ...

 4. Rayyan Emir
  Devamlı Üye
  tovbe edip de bir daha islemezseniz Allah (c.c) insaallah kabul edecektir.. peygamberlerin bile kucuk de olsa gunahlari varmis Hz.Musa Allah(c.c) ye karsi gelen kendine inanmayan bir adami yumruguyla oldurmus vs vs.. Allah (c.c) cok esirgeyendir bagislayandir

 5. Misafir
  menzile git tövbe al sonra ibadetlerini severek ve isteyerek yaparsın inş

 6. Misafir
  ok pismanliklarim var cok fazla gunah isledim ve her defasinda pisman olup tevbe ettim ama yine o gunaha döndüm zinayla basim cok buyuk gunahlara dertlere giri simdide o hunahin icinde cirpinip duruyorum ne yapacagimi bilmiyorum hayattan sogudum hic bisey yapmak gelmiyo icimdn Rabbimin karşısına cikacak yuzum dahi kalmadı ama yinede ondan baska gidecek kimsemde yok biliyorum ailemden Rabbimden kendimdn cok utaniyorum onlar boyle bi evladi hak etmedi ve ben cok zor durumdayim.

+ Yorum Gönder
Çok günahkarım ne yapmalıyım,  çok günahkarım,  günahkarım,  cok gunahkarim,  çok gunahkarıç