+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İnsan nasıl namaza aşık olur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. unurcan
  Üye
  Reklam

  İnsan nasıl namaza aşık olur

  Reklam
 2. TatarRmzn
  Devamlı Üye

  --->: Lutfen yardim edin


  Reklam


  Namaza başlamak sevmek mi istiyorsan kardeşim. O zaman bir tek ona Aşık olucaksın ,Bir tek Allah c.c. sığınacaksın.Nefsinle savaşıcaksın, bir tek ona inat ediceksin.Nefsin seni çevirmeye çalışacak.Ona inat devam ediceksin.Sitemizde bu konuyla ilgili sana yardımcı olabilecek bir çok konu var.Arama yaparak okumanı tavsiye ederim.Mesela;

  Namazı sevmek istiyorsan yapmaman gerekenler yada inadına tersini yapman gerekenler;

  http://www.mumsema.com/namazla-ilgil...ahaneleri.html

  Bunlarda sevmek istiyorsan içinden gelerek Aşk ile yapman gerekenler;

  http://www.mumsema.com/namazla-ilgil...ikmetleri.html
  http://www.mumsema.com/namazin-onemi...llestirir.html
  Bu konulara tıklayıp okuyarak başlayabilirsin.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Selam ve dua ile.

 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  Namazı Sevmek

  Kendi kendimize şöyle bir düşünüp soralım ve samimi olarak cevap verelim; Bir Müslüman olarak namazı sevebiliyor muyuz? Her zaman için namazı seven bir insan mıyız? Namaz vakti gelse, ezan okunsa, namaz kılsam, canım namaz kılmak istiyor diyor muyuz hiç?

  Midemizin açlık hissettiği ve bir şeyler yemek istediği gibi günün belirli vakitlerinde namazın açlığını hissedip namaz kılma arzusu geliyor mu içimizden? Karnımız iyice acıktığı zaman yanımızdakilerin konuştuklarını anlamaz duruma gelerek aklımızı yemeğe taktığımız gibi, namaza olan açlığımızdan dolayı da aynı durum meydana geliyor mu, kafamızı namaza taktığımız oluyor mu?
  Bazen canımız bir şey istediğinden dolayı belirli bir öğün olmadığı halde mutfağa girip bir şeyler atıştırdığımız gibi, farz olan vakitlerin dışında gönlümüz namaz kılmak istiyor mu, durup dururken iki rekât namaz kıldığımız oluyor mu? Sözü uzatmadan söyleyelim; Allah Teala ile beraber olmayı arzu ediyor muyuz?

  Ezan sesi bizde nasıl bir etki yapıyor, ezanı duyduğumuzda çok müthiş bir müjdeli haber almışçasına gözlerimizin ışığı parıldıyor mu? Ezanın sözlerini tahlil ettiğimiz oluyor mu, tekbirler, tevhidler ve şehadetler kulağımıza ulaştığında ruhumuzun derinliklerine kadar ulaşıyor mu?
  Biraz sonra Allah Teala ile beraber olacağım, rabbimin huzuruna varıp samimi bir şekilde kendimi Ona arz edeceğim. Onun kelamını Ona okuyacağım ve O da beni dinleyecek. Her taraftan üzerime çullanan ve içerisinde boğulduğum atmosferden kurtulacağım, beni boğmaya çalışan şu karanlıktan sıyrılacağım, hepsini arkama atacağım, beni yaratanın huzuruna varacağım, Onunla yüz yüze geliyor gibi olacağım, Ona halimi arz edeceğim. Şu anda ne kadar mutluyum, ne güzel…

  Evet, bu ve benzeri duygu ve düşünceler geçiyor mu içimizden? Samimi olarak cevap verelim.
  Sonra bu düşüncelerimiz bir bir gerçekleşiyor mu? Yani Allah Tealanın huzuruna vardığımızda Onunla gerçekten sağlıklı bir bağlantı kurabiliyor, beraber olabiliyor muyuz? Bunun en önemli belirtisi olarak da Onunla olan bu beraberliğimizi uzatmak istiyor ve uzatıyor muyuz? Kıyamımızı, kıraatimizi, rükû»muzu, secdemizi ve son oturuşumuz, yani her bir rüknü kendi içersinde uzatıyor muyuz? Evet, sırf Allah Teala ile beraberliğimizden dolayı uzatabiliyor muyuz rükünlerimizi, yani namazımızı???

  Mehmet Göktaş

+ Yorum Gönder
namazı sevmek,  namazı sevmek için dua,  namaza aşık olmak,  namazı sevmek için,  namazi sevmek icin dua,  NAMAZ İÇİN AŞIK OLMAK,  namaz kıl aşık ol