+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Nazar mı değdi? dualarım ve salavatlarım kabul görmüyor? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Mehmet.özkan
  Üye
  Reklam

  Nazar mı değdi? dualarım ve salavatlarım kabul görmüyor?

  Reklam

  Nazar mı değdi? dualarım ve salavatlarım kabul görmüyor? Mumsema Tövbe edip kendimi doğru yola Allah c.c nin buyurduğu yola adamaya çalışıyorum bunun için hergün salavat getirip tesbih cekip dua ediyorum ama ne zaman salavat getirip tesbih ceksem üzerime bir ağırlık cöküyor ve esneme geliyor öyleki esnememek için kendimi tuttuğumdan cenem ve başıma ağrı giriyor annem Nazar duası okuduğu zaman hepsi geçti ve rahat bir uyku uyuyabildim ama Diğer gün yani bugün salavat getirmeye başladığımda yine aynı şeyler oldu ne yapmam lazım? Yoksa dualarım ve salavatlarım kabul görmüyormu?

 2. sorularla islam
  Devamlı Üye

  --->: Nazar


  Reklam


  konu eleştiri değilki eleştiriler bölümüne açmışın!!!

  yaptığımız ibadetlerin kabulünü biz bilemeyiz ve sadece Allah bilir.

 3. bafralıemre
  Devamlı Üye
  yaptığımız ibadetlerin kabulünü biz bilemeyiz ve sadece Allah bilir.
  kardeşim haklısın Cenab-ı Zulcelal Velkemal Hazretleri kulun duası 3 türlü kabul eder
  1. Dua ağızdan çıkar çıkmaz
  2. Kur'an-ı Kerimde Cenab-ı Hak SİZİN HAYIR ZANNETTİKLERİNİZDE ŞER, ŞER ZANNETTİKLERİNİZDE DE HAYIR OLABİLİR buyuruyor bunu dikkate alarak o kula daha iyisini gönderiyor
  3. Kullarımın yalvarması benim hoşuma gider yanlış hatırlamıyorsam hadistir ama emin değilim Cümlesi gereği mükafatını ahirette verir
  Bir kere Cenab-ı Hak Dua edin kabul ediyim diyor şüphelenmeye gerek yok
  Selam ve dua ile kalın

 4. imam
  Üye
  NAZARDAN KORUNMAK İÇİN DUA


  Nazardan korunmak için okunacak dua bu bölümde yer almaktadır.Bu dua okunduğu zaman nazardan ve göz değmesinden Allah'ın izniye korunursunuz.

  Nazar haktır. İnsana, hayvana ve hatta cansıza da nazar değer. Nazar hastalık yapar, hatta öldürür. Kadınlara ve çocuklara daha çok tesir eder.

  Peygamberimiz, nazar ile ilgil olarak,”Nazar insanı mezara, deveyi kazana sokar” “Hoşa giden bir şeyi görünce, "Maşaallah la kuvvete illa billah" denirse o şeye nazar değemez.” buyurdu.

  Sabah-akşam, 3 defa “Bismillahillezi la yedurru maasmihi şeyün fil erdi vela fissemai ve hüvessemiulalim” (16) okuyan, büyü, nazar ve zulümmden korunur.”

  Göz değene, Peygamber efendimizin bildirdiği şu tavizi okumalıdır:
  “Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanın ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin.” (25)

  Nazar değen kimseye şifa için Ayet-el-kürsi, Fatiha, Muavvizeteyn (Felak ve nas) (57) ve Kalem suresinin son iki ayetini (ve in yekâdüllezîne keferû leyüzlikûneke biebsârihim lemmâ semi-uz- zikra ve yekûlûne innehû lemecnûnün ve mâ hüve illâ zikrun lilâlemîne) (62) okumanın muhakkak iyi geldiği bildirimiştir. Ayat-ı hırzı (76)okumak ve üzerinde taşımak da çok faidelidir.

  Herkes, bilhassa nazarı değen kimse, beğendiği birşeyi görünce “Maşaallah” demeli, ondan sonra, ne söyliyecekse, o şeyi söylemelidir. Önce Maşaallah deyince, nazar değmez.

  Büyüklerimizin bildirdiği Nazar Duâsı şöyle:
  Bismillâhirrahmânirrahîm bismillâhi azîm-iş- şâni şedîd-il birri mâ şâallahü kâne habese hâbisün min hacerin yâbisin ve şihâbin kâbisin. Allahümme innî radedtü ayn-el âini aleyhi ve alâ men ehabb-en-nâsi ileyhi ve fî keyedihî ve kilyetihî lahmün rakîkun ve azmün dakîkun fîmâ lehû yelîku ferci-il basara hel terâ min fütûrin sümmerci-il basara kerrateyni yenkalib ileyk-el basaru hâsian ve hüve hasîr ve in yekâdüllezîne keferû leyüzlikûneke biebsârihim lemmâ semi-uz- zikra ve yekûlûne innehû lemecnûnün ve mâ hüve illâ zikrun lilâlemîne lâ havle velâ kuvvete illâ billâh-il aliyy-il azîmi Lâ ilâhe illallâhü hısnî, men kâle-hâ dehale hısnî, ve men dehale hısnî emine min azâbî. Sadaka rasûlullahi sallallahü teâlâ aleyhi ve selleme. (67)


  Etiketler: nazardan korunmak için dua, nazardan korunmak için okunacak dua, nazardan korunmak için, nazardan korunmak, nazar

 5. peugeot_bor
  Devamlı Üye
  Şeytan seni en gellemeye çalışıyor. Çünkü şeytan dua ve zikir yapanların kafasına oturup ağırlık verir ve uykusunu getirmeye dua ve zikri bıraktırmaya çalışır.

+ Yorum Gönder
salavat getirirken esnemek,  uzerimde agirlik esneme ,  nazar icin salavat,  salavat getirince esnemek,  ayetel kürsi okurken esnemek