+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Erkek istediği halde kadın çocuk istemezse Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Rabbe_Yolcu
  Hüküm Allah'ındır...
  Reklam

  Erkek istediği halde kadın çocuk istemezse

  Reklam
 2. ^^SiNeM^^
  Devamlı Üye

  --->: erkek istediği halde kadın çocuk istemezse


  Reklam


  ''Kocalarını çok seven, çok doğuran, kadınlarla evleniniz. Çün­kü ben kıyamet gününde sizlerin çokluğuyla diğer ümmetlere karşı iftihar edeceğim.” (Ebu Davud, Nikâh, 3; Nesâî, Nikâh 11.)
  Efendimiz (sav) bunu buyurmuşken bize de uymak düşer.!

 3. Ebu Ducane
  Üye
  Hz Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Şayet ben bir insanın başka bir insana secde etmesini emredecek olsaydım, kadına, kocasına secde etmesini emrederdim"
  Tirmizi, Rada' 10, (1159)
  Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Nefsim kudret elinde olan Zât-ı Zülcelâl'e yemin ederim, bir erkek hanımını yatağa davet ettiğinde kadın imtina edip gelmezse, kocası ondan râzı oluncaya kadar semada olan (melekler) ona gadab ederler''
  Yine Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Ey Allah'ın Resulü dendi, hangi kadın daha hayırlıdır?''
  "Kocası bakınca onu sürura garkeden, emredince itaat eden nefis ve malında, kocasının hoşuna gitmeyen şeyle ona muhalefet etmeyen kadın!" diye cevap verdi"
  Nesâi, Nikâh 14 (6,68)
  Bu hadislerden anlaşıldığı üzere kadının kocasına itaat etmesi farzdır.kadının kocasına itaat etmemesi ancak kocanın ona dini konuda Allahın emrettiği ve yasakladığı şeyleri yapmamasını istediği zaman o zaman kadın kocasına itaat etmez.dediğim gibi kadının kocasına itaat etmesi farzdır.Erkek çocuk istiyorsa kadın buna itaat etmesi lazım.eğer kadın itaat etmezse meleklerin lanetine uğrar.

 4. meçhul_100
  ˙·٠• FiLiSTiN•٠·˙
  Çocuk sahibi olmaya eşlerin anlaşarak karar vermeleri gerekir. Eşlerden birnin diğer eşin çocuk sahibi olmasına engel olma hakkı yoktur.

  Bazen erkek çocuk istiyor, kadın istemiyor. Bazen de kadın istiyor erkek istemiyor. Allah’tan her şeyin hayırlısını istemek gerekiyor. Çocuk sahibi olmak çok büyük bir nimet ama büyük mesuliyeti ve sorumluluğu olan bir iştir. Neyin hakkımız da hayırlı olacağını da bilmiyoruz. Bu sebeple eşimizin gönlünü alarak Allah’tan hayırlısını isteyeceğiz.
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör

 5. Rabbe_Yolcu
  Hüküm Allah'ındır...
  kadın çocuk istemezse bile kocası istediğinde kocasına itaat etmelidir.

 6. gezgin54
  Devamlı Üye
  rabbim evladı olmayanlara hayırlı evlat,evladı olanlarında onları Allah yolunda yetiştirmeyi nasib etsin

 7. Misafir
  Bende cocuk istiyorum fakat esim istemiyor.dr gitsem gunahmi

 8. @hmet
  Üye
  eşlerden biri bebek istemezse
  dr gitsem gunahmi
  Karı-Koca bu konuda anlaşmak zorundadırlar. izinsiz ve danışmadan yapılan işlerin sonucu hayır değildir.

 9. Misafir
  Bu ayetlerin tefsirini verirken keske kadinlarin bakis acisindan da bakarak verseniz. Fazla bilgisi olmayan insanlar hemen: Islam dini yalnizca erkekleri dusunuyor diyebiliyor. Soyledikleriniz buyuk bi cogunlukla erkekler icin de gecerli. Bazen erkekler de cocuk sahibi olmak istemiyor kadin cok isterken. Bu durumda erkegin de mesuliyeti yok mudur? O da "gunah"a girmez mi kadinin cocuk sahibi olmasina engel olarak?

  Bir de hadis-i serifte cok cocuk yapmanin hayrindan faziletinden bahsediliyor. Ben bekar bir bayanim, ama evlendigim zaman 3 cocuktan fazla cocuk yapmayi istemem, esim istese bile. Cunki kendimde onca cocugu egitecek gucu goremiyorum, her ne kadar tek basima degil Allahin izniyle esimle birlikte egitecek olsam da. En cok korktugum da salih ve saliha birer kul gibi yetistirememek cocuklarimi. Kesinlikle rizik giyim kusam degil, Allah diyor sonuct her canlinin rizkini verdigini. Ben yalnizca egitme konusunda kendime guvenemiyorum, bir de hem fizyolojik hem psikolojik olarak o kadar cocugu kaldirabilir miyim bilmiyorum. Kesinlikle, affedersiniz, vucudum fizigim bozulur dusuncesi degil bu, dogumun zorlugundan bahsediyorum.

 10. Misafir
  Tamam. Her yerde ayni aciklamalar var. Ne yapacaz simdi onu soyleyin. Karim yemin sart ediyor üçuncu cocugu istemiyorum, hamile kalmayacam diye. Kendi aldigi karar ile korunuyor. Bende içimdeki çocuk sevgisini engelleyemiyorum. Ne yapmaliyim. Bosanmak cozum degil. Kucuk kizimin uzulmesinide istemiyorum.

+ Yorum Gönder
eşlerden biri bebek istemezse,  kadın çocuk istemezse,  kadin cocuk istemezse,  kocam çocuğumuz olsun istiyor bense istemiyorum bunun dinen hükmü nedir,  bir kadın eyer cocuk yapmak istemiyorsa cezası nedir,  kocam cocuk istiyor,  Erkeğın çocuk isteyip kadının istemediği sevişme sahneleri