+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Telepati varmı yapması mümkünmü Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Telepati varmı yapması mümkünmü

  Reklam
 2. meçhul_100
  ˙·٠• FiLiSTiN•٠·˙

  --->: telepati varmı yapması mümkünmü


  Reklam


  ve aleykumusselam ve rahmetullahi ve berakatuh..
  Telepati hakkında bilgi verir misiniz?

  Telepati : gelecekte veya uzakta olan bir hadiseyi o anda duyma hali.
  Hissi kablel vuku : bir şeyi olmadan önce hissetmek.
  Tariflere bakıldığında aralarında yakın bir ilişkinin olduğu anlaşılıyor. Aynı manaya gelen iki kelimenin farklı söylenişi olabilir. Biri Arapça, diğeri ise yunancadır. (büyük lügat, heyet, türdav)
  Geleceğe ait olayların olmadan önce bilinmesine gelince, peygamberler dahil hiçbir kimse kendi kendine geleceği bilemez. Ancak Allah’ın bildirmesiyle bilebilirler. (Cin Suresi, 27)
  Bu sebeple peygamberler vahiy ve ilham ile, diğer insanlar ise ilham ile bazı olayları olmadan önce bilebilirler. Fakat bu bilme işi, tamamen Allah’ın bildirmesi ve hissettirmesi iledir.
  Bazen bu bilgiler Allah’tan ve meleklerden olabileceği gibi, şeytandan ve şerir varlıkların uydurduğu şeyler de olabilir. Bu sebeple kesin olarak inanmak ve bağlanmak bize zarar verebilir, dikkatli olmak gerekir. Dinimizin emir ve yasakları içinde hareket edersek daha rahat ederiz. Dinine diyanetine güvenmediğimiz kimselere ve dine aykırı düşüncelere asla güvenmeyelim.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör

  ayrıca bak..
  http://www.mumsema.com/diger-soru-ve-cevaplar-kategorilerin-disinda-kalanlari-bu-bolume-acalim/53243-telekinezi-ve-telepati.html

+ Yorum Gönder
telepati mümkün mü,  islamda telepati