+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kral Çıplak hikayesi ve verilen mesaj Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. imam
  Üye
  Reklam

  Kral Çıplak hikayesi ve verilen mesaj

  Reklam

  Kral Çıplak hikayesi ve verilen mesaj Mumsema “Kral Çıplak” hikayesi ve verilen mesaj nedir?

  Kral Çıplak

  Hikayeyi bilmeyenimiz yoktur. Megaloman kralın, dalkavukları yüzünden düştüğü hali hikaye eden bu kıssayı kısaca hatırlatayım isterseniz.
  Giyimine düşkün kral, bir gün emirerini çağırıp, ülkedeki terzilere duyuru yapmasını ister. Duyuru şudur: Kim en güzel elbiseyi dikerse, onun sandıklar dolusu altınla ödüllendirileceği, beğenilmez ise kellesinin gideceğidir.
  İlanı duyan terziler saraya koşar, ama çoğu bu cesaretinin bedelini kellesi ile öder. Fakat uyanık bir terzi saraya giderek krala bu işe talip olduğunu söyler. Nihayetinde işi alan terzi, haftalar sonra, sadece akıllıların görebildiği ama aptalların göremediği elbiseyi getirir. Doğal olarak, kral ve adamları, aptal konumuna düşmemek için “ortada elbise falan görünmüyor” diyemezler. Kral ilk törende, halkının huzuruna, bu sadece akıllıların görebildiği elbiseyle çıkar. Tabii kralın dalkavukları bu arada elbisenin özelliklerini halka anlatmışlardır. Aynı şekilde halk da aptal durumuna düşmemek için kralı alkışlar ve tezahuratlarla karşılarlar. Ama gel gör ki, bu tür entrikalara aklı ermeyen ufak bir çocuk, gördüğü manzara karşısında kendini tutamaz ve “anneee bak, kral çıplak” diye bağırır. Olayın büyüsü bozulur ve halk, kral çıplaaak diye bağırmaya başlar… vs.

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: “Kral Çıplak” hikayesi ve verilen mesaj


  Reklam


  Kral çıplak hikayesi halk arasında çok yaygın.

 3. ZEHRA027
  Devamlı Üye
  Daha önce yine duymuş Ve okumultum..Saol kardeşim..

+ Yorum Gönder
kral çıplak hikayesi,  kral çıplak ne demek,  kral ciplak hikayesi,  kral ciplak ne demek,  kral çıplak,  çıplak kral hikayesi,  kral çıplak nedir