+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslamda şartlı boşama sözleri.. Acaba boşandık mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. erhan00
  Üye
  Reklam

  İslamda şartlı boşama sözleri.. Acaba boşandık mı?

  Reklam

  İslamda şartlı boşama sözleri.. Acaba boşandık mı? Mumsema Eşime öfkeyle şu vakte kadar eve gelmezsen sakın gelme(üstüne basa basa) dedim.O an sinirle söyledim ama o vakit yaklaştıkça da aklıma bunun boşanmaya sebep olabileceği geldi.Telefon edip ona çabuk gelmesini bunun boşanma sebebi olabileceğini söylesem de yetişemedi.Acaba boşanma durumu meydana geldi mi?Aydınlatırsanız sevinirim.

 2. VanLi*
  Devamlı Üye

  --->: Acaba boşandık mı?


  Reklam 3. Hoca
  erimeye devam...
  Eşime öfkeyle şu vakte kadar eve gelmezsen sakın gelme(üstüne basa basa) dedim.O an sinirle söyledim ama o vakit yaklaştıkça da aklıma bunun boşanmaya sebep olabileceği geldi.Telefon edip ona çabuk gelmesini bunun boşanma sebebi olabileceğini söylesem de yetişemedi.Acaba boşanma durumu meydana geldi mi?Aydınlatırsanız sevinirim
  Öfkenin ölçüsü ile Boşamanın kastedilmesi önemlidir.
  öfkeli halde talakın kabul edilmeme ölçüsü, kişinin kendini kaybetmesidir/Ne yaptığını bilmemesi/şaşırmasıdır.
  "biru daha sakın gelme" sözünden kasıt bir tehdit mi yoksa amaç boşama mıydı?

  TIKLA:

  Boşama Sözleri

  Talâk { Boşanma } - Mumsema islam Arsivi

  Şartlı Boşamaya girer mi? - Mumsema islam Arsivi

 4. erhan00
  Üye
  Hatta sonrada hatırladım devamında "nereye gidersen git ama sakın gelme" gibi bir ifade de kullanmışım Direkt boşayayım gibi bir düşünce değil de bu sözlerin boşanma sebebi olacağını bilerek söyleme gibi bir şey vardı.(yani öfke kendini kaybetme derecesinde değildi ama yine de epey yüksekti)

+ Yorum Gönder
şartlı boşama ,  islamda şartlı boşanma,  islamda sartli bosanma