+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Boykot sonucu işçi çıkarılmasının vebali varmıdır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Rabbe_Yolcu
  Hüküm Allah'ındır...
  Reklam

  Boykot sonucu işçi çıkarılmasının vebali varmıdır

  Reklam

  Boykot sonucu işçi çıkarılmasının vebali varmıdır Mumsema Türk malı kullanıp yabancı malları almadığımızda,satışların düşmesi nedeniyle ,bu yabancı malları üreten firmalarda çalışan işçiler işsiz kalıyor.Bu durumda boykot yapılmasını eleştirenlere ne cevap verilebilir?

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: boykot sonucu işçi çıkarılmasının vebali varmıdır


  Reklam


  Türk malı kullanıp yabancı malları almadığımızda,satışların düşmesi nedeniyle ,bu yabancı malları üreten firmalarda çalışan işçiler işsiz kalıyor.Bu durumda boykot yapılmasını eleştirenlere ne cevap verilebilir?
  Her zaman söylüyorum ama kimse anlamyıro yada anlamak istemiyor. Bizler hep nihai ürünleri boykot ediyoruz. Evet güzel bir davranış elimizden geldiğince yapıyoruz ama atladığımız bir konu var. Türkiye de Türk Malı olarak üretilen bir çok malzemenin hammaddesi ithal ediliyor. Özellikle de ambalaj sektöründe kullanılan plastik hammaddesi. Türkiyede Petkim adında bir firma var ama ürettiği hammadde çeşidi az ve ihtiyacı karşılamıyor. Dolayısıyla hammaddesini yabancı fimalardan olmuş oluyoruz. Asıl gereken boykotu devletin bu alanlarda yatırım yaparak yerli sermayeye yönlendirip yapması gerekir.

  Hiç kimse bir malı almak zorunda değildir. Almamasından dolayı kaynaklanan sorunlardan sorumlu olması düşünülemez.

+ Yorum Gönder