+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Erkeğin evlendikten sonra eşiyle hayatı nasıl olmalı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. şadan ergün
  Üye
  Reklam

  Erkeğin evlendikten sonra eşiyle hayatı nasıl olmalı?

  Reklam

  Erkeğin evlendikten sonra eşiyle hayatı nasıl olmalı? Mumsema benim merak ettigim evlendikten sonra eşin senden sorulur derler.ya eşim kapanmazsa ya namaz kılmazsa kadınlar için haram olan şeyleri yaparsa (mesela kaş aldırmak,açık giyinmek v.s.) kocanın sorumlulugu n eolur ve ne yapmalıdır?

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: erkeğin evlendikten sonra eşiyle hayatı nasıl olmalı?


  Reklam


  bni Ömer'in (r a.) rivayet ettiğine göre Resûlullah (a.s.m.) şöyle buyurmuştur: "Dikkat ediniz! Hepiniz çobansınız ve hepiniz idare ettiklerinizden sorumlusunuz. İdareci çobandır ve emri altındakilerden sorumludur. Erkek, ev halkının çobanıdır ve onlardan sorumludur. Kadın, kocasının evinin ve çocuklarının çobanıdır ve onlardan sorumludur. Köle, efendisinin malının çobanıdır, o da ondan sorumludur. Dikkat ediniz! Hepiniz çobansınız ve hepiniz emriniz altındakilerden sorumlusunuz." (Buhâri, Ahkam:1)


  Kardeşim tabiki eş hanımından sorumludur. Ona yaptığı günahları anlatıp vazgeçirmesi gerekir. Ama eş anlamıyorsa ve zorluk çıkarmıyorsa üstüne gitmeden güzel güzel zamanla halletmekte fayda vardır.


 3. savvaş
  Üye
  sende kaşlarını aldır ve sende açık giyinmeye başla,belki o zaman vazgeçer

+ Yorum Gönder