+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kendimi Allah tarafından yaratılmış, yalnız ve uzak bırakılmış, mutsuz hissediyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. midnitexpress
  Üye
  Reklam

  Kendimi Allah tarafından yaratılmış, yalnız ve uzak bırakılmış, mutsuz hissediyorum

  Reklam

  Kendimi Allah tarafından yaratılmış, yalnız ve uzak bırakılmış, mutsuz hissediyorum Mumsema dunya bir imtihan yeri ama bu kadar yalnizlik ve mutsuzluk bir imtihan olamaz bitmek bilmiyor zaman gecmek bitmiyor bazen omrum bir an once bitsin ve bu dunyadan kurtulayim gibi seyler geciyor kafamdan. ALLAH beni yaratmis, bir kenara atmis,yalniz,mutsuz ve butun sevdikleri olmus.
  gecen zaman ve acilar beni cok olgunlastirdi ama artik tek bir aciyi kaldiracak gucum kalmadi

 2. gönülçelen
  Üye

  --->: kendimi Allah tarafindan yaratilmis,yalniz ve uzak birakilmis,mutsuz hissediyorum.


  Reklam


  ahh kardeşim tevekkür etmek lazım bak dünyada neler oluyor hiç düşündünmü

 3. İsrâ
  İsrâ
  dunya bir imtihan yeri ama bu kadar yalnizlik ve mutsuzluk bir imtihan olamaz bitmek bilmiyor zaman gecmek bitmiyor bazen omrum bir an once bitsin ve bu dunyadan kurtulayim gibi seyler geciyor kafamdan. ALLAH beni yaratmis, bir kenara atmis,yalniz,mutsuz ve butun sevdikleri olmus.
  kendimi Allah tarafindan yaratilmis,yalniz ve uzak birakilmis,mutsuz hissediyorum. gecen zaman ve acilar beni cok olgunlastirdi ama artik tek bir aciyi kaldiracak gucum kalmadi


  Seytanin sana verdigi vesveseye yenik düserek sana herseyi veren Allaha kizmissin. Önce bir kelimeyi sehadet getir kardesim, sonra düsün bakalim nerde hata yapiyorsun, bulundugun ortam huzur vericimi Allah dostlariylami birliktesin yoksa "Dünya ya birkez geliyorum" düsüncesinde olanlarlami. 5 Vakit Namaz kiliyormusun kilmiyormusun. Bunlar cok önemli noktalar Allah bize degil biz Ona muhtaciz. Isyan etmek mümine yakismaz.

  Yanliz degilsin:

  İnsan, 'kendi başına ve sorumsuz' bırakılacağını mı sanıyor?
  (Kiyamet Suresi/36)

  Bir mümin bilir ki
  ...La yükellifullahu nefsen illa vüsaha... "Allah kimseye gücünden fazlasını yüklemez." (Bakara 286.ayet)


  su yazi iyi gelecektir insaAllah sana  Dedim: Çok yalnızım
  Dedim: Çok yalnızım.
  Dedin: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186  Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.
  Dedin: وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ
  Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Araf-205  Dedim: Buda senin yardımını ister
  Dedin: أَلَا تُحِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ ALLAH'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz? Nur-22
  Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.
  Dedin: وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ(Öyleyse)Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir. Hud-90
  Dedim: Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?
  Dedin:أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ ALLAH'ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini.. ve ALLAH'ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? Tevbe-104.
  Dedim: Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.
  Dedin: اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ (2) غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِ التَّوْبِِ ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir. Ğafir-2/3.  Dedim: Bunca günahım var,hangisinin tövbesini yapayım?!
  Dedin: إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًاALLAH bütün günahları bağışlayandır. Zümer-53.  Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın?
  Dedin: وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُALLAH'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. Ali İmran-135.


  Dedim: Ne kadar güzelsin ALLAH'ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum.
  Dedin: إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَ Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever.
  Birden 'İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var' dedim.
  Sen de أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ
  'ALLAH kuluna yetmez mi?' (Zümer-36) dedin.


  Dedim: Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?
  Dedin: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا (41) وَسَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا (42) هُوَ الَّذِي يُصَلِّي عَلَيْكُمْ وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَكَانَ بِالْمُؤْمِنِينَ رَحِيمًا
  Ey inananlar! ALLAH'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur. Melekleri de size istiğfar eder. ALLAH, müminlere karşı çok merhametlidir. Ahzap-41/43.  Kendi kendime dedim: ALLAH'ım seni çok seviyorum.


 4. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu
  Kendi kendime dedim: ALLAH'ım seni çok seviyorum bu yazının üstüne söylenecek söz yok RABBİMİZİN rızasına erenlerden olmak nasip etsin

 5. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  dunya bir imtihan yeri ama bu kadar yalnizlik ve mutsuzluk bir imtihan olamaz bitmek bilmiyor zaman gecmek bitmiyor bazen omrum bir an once bitsin ve bu dunyadan kurtulayim gibi seyler geciyor kafamdan. ALLAH beni yaratmis, bir kenara atmis,yalniz,mutsuz ve butun sevdikleri olmus.
  kendimi Allah tarafindan yaratilmis,yalniz ve uzak birakilmis,mutsuz hissediyorum. gecen zaman ve acilar beni cok olgunlastirdi ama artik tek bir aciyi kaldiracak gucum kalmadi
  Allah cc asla kişinin kaldıramayacağını yüklemez.

  Kardeş ilaç olacak iki kitap tavsiye edeceğim mutlaka oku..

  1. Hadislerle Amellerin Sevabı (ciltli) Risale Yayınları - Hâfız Ed-dimyatî
   bu kitabın musibetler bölümü
  2. Bela ve Musibet said alpsy, Gelenek Yay
  3. Mevlananın bu hikayesini oku: http://www.mumsema.com/misafir-sorul...kazanilir.html+ Yorum Gönder
kendimi çok yalnız hissediyorum,  kendimi yalnız hissediyorum,  kendimi allaha uzak hissediyorum,  kendimi çok mutsuz hissediyorum ne yapmalıyım,  kendimi mutsuz hissediyorum ne yapmalıyım,  kendimi çok mutsuz hissediyorum,  kendimi mutsuz hissediyorum